Silnik to serce samochodu. Dla jego właściwej pracy niezbędny jest olej silnikowy, a więc podstawowy i najważniejszy płyn eksploatacyjny w całym samochodzie. Nic nie jest jednak wieczne. Wraz z rosnącym przebiegiem silnik zużywa się i może zacząć cierpieć na takie dolegliwości jak wycieki oleju, głośna praca, spadek mocy czy powodować nadmierne dymienie. Jak temu zaradzić? Opcje są dwie – remont silnika lub zastosowanie K2 Moto Doktor.

Czym grozi wyciek oleju silnikowego?

Wycieki oleju silnikowego mogą być bardzo groźne. Jak zostało wspomniane, najczęściej przydarza się to samochodom starszym, w których miejsce ma zużycie uszczelek.

Wycieki z silnika to stan o tyle niebezpieczny, że na skutek ubytku oleju, jego elementy nie mają odpowiedniego smarowania. Ponadto olej chroni wnętrze silnika przed korozją, usuwa zanieczyszczenia oraz odbiera ciepło.

Dodatkowo tłumi on drgania jednostki napędowej i uszczelnia komorę spalania. Jeśli w silniku ilość oleju będzie zbyt mała, jednostka napędowa zacznie zużywać się szybciej, a przy dalszych ubytkach w końcu dojdzie do jej zatarcia. To z kolei skutkuje kosztowną naprawą lub jeśli jest to nieopłacalne, zakupem nowego silnika.

Pamiętać należy też, że wycieki silnika stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Plama oleju na drodze może spowodować, że auto wpadnie w poślizg, co często kończy się wypadkiem.

Sprawdź jak dobrać olej do twojego samochodu: Jak dobrać olej silnikowy? Poradnik.
Wyciek oleju przed i po użyciu K2 Moto Doktor

Co to jest i jak działa Moto Doktor?

K2 Moto Doktor wzmacnia wiązania polimerowe oleju, przez co przyczynia się do zmniejszenia jego zużycia. Uszczelnia on również pierścienie tłokowe, dzięki czemu zwiększa kompresję oraz ciśnienie oleju.

W końcu jest to uszczelniacz do silnika. Usuwa wycieki przywracając elastyczność uszczelek. Ponadto redukuje tarcie jednostki napędowej i zmniejsza podatność oleju na zwęglenie. Redukuje ilość osadów, a tym samym wpływa na przedłużenie żywotności silnika.

Jakby tego było mało, K2 Moto Doktor redukuje hałas silnikowy. Zaleca się więc go również tym samochodom, których tyczy się głośna praca silnika.

Pomiar hałasu przed i po użyciu K2 Moto Doktor

Nadaje się on również do aut, gdzie silne natężenie ma dym z rury wydechowej. Moto Doktor zmniejsza bowiem też dymienie.


Dymienie przed i po użyciu K2 Moto Doktor

Jak stosować K2 Moto Doktor?

K2 Moto Doktor stosować można w silnikach Diesla i jednostkach benzynowych (również z LPGCNG). Korzyści płynące z zastosowania tego produktu zauważą zwłaszcza kierowcy starszych aut.

Jedną puszkę Moto Doktor stosować należy na ok. 4 litry oleju silnikowego. Wystarczy wlać dodatek do rozgrzanego silnika i pozostawić włączony motor, aby oba płyny dobrze się ze sobą wymieszały. Ewentualnie ich wymieszania dokonać można podczas jazdy, prowadząc samochód przez co najmniej pięć minut.

Poza tym K2 Moto Doktor mieszać można z markowymi olejami każdej klasy w skrzyniach biegów. Wówczas jedna puszka przeznaczona powinna być na około 3 litry takiego oleju.

Nie ulega więc wątpliwości, że Moto Doktor warto zastosować i dodawać do oleju silnikowego w autach o dużym przebiegu . Jego stosowanie niesie w sobie na tyle wiele korzyści, że pozytywnie przełoży się na ograniczone wycieki oleju, stan jednostki napędowej, a przy tym również zmniejszy hałas pracy silnika czy dymienie z rury wydechowej.

  • K2 MOTO DOKTOR 443 ML
    Dodatek do oleju silnikowego
  • K2 SMOKE ELIMINATOR 355 ML
    Zmniejsza spalanie oleju, zwiększa kompresję silnika

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Polecamy nasze poradniki: „Klasyfikacja olejów silnikowych – jak czytać oznaczenia?” „Jak umyć silnik? [VIDEO]”.