Silniki spalinowe, przekładnie i pozostałe mechanizmy samochodowe zużywają się wraz ze swoim przebiegiem. W celu ochrony jednostki przed zużyciem stosuje się coraz lepszej jakości oleje silnikowe czy przekładniowe. Są jednak inne sposoby na wydłużenie ich życia. Jednym z nich jest zastosowanie dodatku ograniczającego tarcie – Militec-1.

kompresor-metabo-zalany-militec-1

Czym jest Militec-1?

Jest to czysta i syntetyczna ciecz bez dodatków na bazie teflonu i metali oraz innych stałych elementów. Zadaniem tego środka jest uszlachetnianie metali. Wprawdzie nie zmienia on ich właściwości, ale chroni metalowe części oraz zapobiega ich zużyciu.

W przeciwieństwie do dodatków teflonowych czy sulfomolibdenowych Militec-1 nie tylko działa na metal bezpośrednio podczas zachodzącej reakcji, ale przenika też do międzykrystalicznej przestrzeni warstw powierzchniowych trących elementów.

Dzięki temu podczas pracy w warunkach wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia na elementach metalowych tworzy się dodatkowa warstwa ochronna o krystalicznej strukturze i gładkiej powierzchni. To z kolei przekłada się na lepsze właściwości poślizgowe, przez co mechanizmy metalowe nie ulegają ścieraniu w takim samym stopniu, jak ma to miejsce na co dzień.

Dodatek Militec-1 gwarantuje więc lepszą i spokojniejszą pracę jednostki napędowej czy innych mechanizmów, a dodatkowo ma również wpływ na poprawę osiągów i mniejsze zużycie paliwa. Nie wątpliwie silnik to najważniejszy element w samochodzie i warto o niego odpowiednio zadbać. Dlatego warto mieć świadomość tego jakich dodatków używamy, oraz jaki olej będzie odpowiedni dla naszego auta. Jeśli akurat myślisz o wymianie oleju przekładniowego.

Do czego służy Militec-1?

Dodatek Militec-1 przede wszystkim stosuje się, dolewając go do oleju silników spalinowych. Jest to środek neutralny, co oznacza, że bez obaw można go dodawać do wszystkich olejów silnikowych, ale również przekładniowych czy hydraulicznych.

silnik-perkins

Militec-1 można z powodzeniem stosować do każdego rodzaju oleju silnikowego lub przekładniowego, niezależnie od jego lepkości i klasy jakościowej. Dodany do środka smarnego nie zmienia jego właściwości, a powstała dzięki niemu warstwa ochronna pozostaje wewnątrz silnika, nawet po okresowej wymianie oleju czy jego wycieku. Doskonale miesza się z etyliną oraz naftą.

Korzyści za zastosowania Militec-1

  • Zmniejsza tarcie i obniża wytwarzanie ciepła pomiędzy metalowymi częściami
  • Integruje się z powierzchnią metalu i tworzy warstwę ochronną, dzięki czemu elementy wydłużają swoją żywotność
  • Eliminuje do minimum skutki krytycznej fazy rozruchu zimnego silnika
  • Zapewnia pełną i ciągłą ochronę współpracujących ze sobą częściami chroni przed substancjami kwaśnymi i nagarami
  • Wydłuża trwałość turbosprężarki podczas pracy przy maksymalnym obciążeniu
 • K2 MILITEC-1 250 ML
  Dodatek do oleju silnikowego
 • K2 NANOTEC 250 ML
  Redukuje tarcie

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Militec-1 a zużycie paliwa

Korzyści wynikające ze stosowania Militec-1 to m.in. przedłużenie żywotności silników i innych mechanizmów, zmniejszenie zużycia oleju, skutków korozji czy nawet wibracji i hałasu. Warto dodatkowo zaważyć, że dolewając Militec-1 do paliwa, można również uzyskać oszczędności z tytułu spalania.

W testach przeprowadzonych przez Amerykański Departament Transportu Militec-1 obniżył zużycie paliwa o 3%. Podobny test przeprowadzono w Australii na flocie samochodów ciężarowych , których zużycie paliwa monitorowano przez 2 lata i ponad 1,5 mln kilometrów. Na koniec testu okazało się, że zastosowanie dodatku Militec-1 zmniejszyło zużycie paliwa o 11,53%.

Sprawdź co o Militec – 1 piszą w sieci i jak sprawdza się w praktyce

Jak stosować Militec-1?

Militec-1 można dolać w każdym czasie (niekoniecznie przy jego wymianie), bez względu na stopień zużycia oleju znajdującego się w silniku. Zastosowanie większej dawki od zalecanej nie powoduje żadnych negatywnych skutków.

zalewanie-dodatku-militec-do-silnika-samochodowego

Jak dawkować Militec-1?

Dodatek do oleju Militec -1 do silnków spalinowych diesla oraz benzynowych: 50ml na 1l oleju – powtarzać co 20 000 km. Skrzynie biegów manualne i automatyczne: 50 ml na 1l oleju – powtarzać co 50 000 km.

Więcej na temat sposobów użycia oraz zachowania odpowiednich proporcji znajdziesz w ulotce dołączonej do produktu