Zbierający się osad w silniku nie sprzyja jednostce napędowej. Wielu mechaników uważa też, że płukanka silnika nie usunie nagromadzonych nieczystości w silniku. Rzeczywistość jest jednak odmienna. Płukanki nie są zbyt agresywne i niosą w sobie wiele korzyści. Wypłukują i usuwają nagromadzony nagar i szlam silnikowy. Stosowanie ich przed każdą wymianą oleju utrzymuje silnik w czystości, co przekłada się też na dłuższą żywotność jednostki napędowej.

 

Płukanka silnika – co to jest?

Ogromną korzyścią stosowania płukanki K2 Motor Flush jest ochrona silnika. Zaledwie w ciągu 5 minut od zastosowania rozpuszcza ona nawet najstarszy nagar, osady czy wszelkie inne zabrudzenia, które znajdują się w układzie smarowania silnika. Ponadto przywraca również pełną przepustowość kanałom olejowym.

 

Silnik przed użyciem i po użyciu k2 motor flush
Usuwanie nagaru jest o tyle istotne, że osadza się on w pierścieniach tłokowych i turbosprężarce. Poza tym pozostałości spalania oleju mogą wędrować po całym układzie silnika, przytykając przy tym kanały olejowe.

Płukanka jest więc wręcz niezbędna w starszych silnikach, które mają duży przebieg i są mocno wyeksploatowane. W nich szlamu i nagarów odkłada się bowiem najwięcej. Ponadto odkładaniu się zanieczyszczeń sprzyja też jazda na krótkich dystansach, jak i przedłużanie okresu pomiędzy kolejnymi wymianami oleju. Stosowanie płukanki K2 Motor Flush wydłuży żywotność silnika i ograniczy wydatki na niepotrzebne naprawy.

Aby chronić swoje auto przed nagarami i substancjami kwaśnymi zastosuj K2 Militec.

Sprawdz artykuł: Militec do oleju – szansa na dłuższe życie silnika.

 

Zobacz jak uchronić elementy znajdujące się w komorze silnika przed kunami: ,,Odstraszacz kun – ochrona przed przegryzionymi przewodami w samochodzie”.

Jak się robi płukanie silnika ?

Dużą korzyścią płukanki K2 Motor Flush jest również prosty sposób jej aplikacji. Aby przeprowadzić skuteczne czyszczenie silnika, wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad.

 

  • K2 MOTOR FLUSH 250 ML
    Płucze wnętrze silnika
  • K2 AKRA 770 ML
    Płyn do mycia silnika i części

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Przede wszystkim należy pamiętać, aby płukanie jednostki napędowej przeprowadzić bezpośrednio przed czynnością, jaką jest wymiana oleju. Należy ją wykonać zaraz przed wymianą tego płynu eksploatacyjnego, zwracając uwagę na jego poziom. Czyszczenie silnika przy wykorzystaniu do tego płukanki K2 Motor Flush musi być bowiem przeprowadzone, kiedy poziom oleju w silniku jest właściwy. Jeśli zauważono jakieś różnice i oleju jest zbyt mało, wcześniej należy go uzupełnić.

 

Klapa silnika przed użyciem i po użyciu K2 motor flush

Następnie wystarczy wlać całą zawartość opakowania do silnika, uruchomić jednostkę napędową i na około dziesięć minut pozostawić na biegu jałowym, po czym wyłączyć silnik i grawitacyjnie usunąć cały zużyty olej. Z pewnością wraz z nim wydostaną się wszelkie nagromadzone w silniku nieczystości. Na zakończenie pozostaje już tylko wymienić na nowy filtr oleju oraz wlać do silnika olej zgodny z zaleceniami producenta.

 

Opakowanie K2 motor flush

Przeczytaj koniecznie o tym, jak ważny jest płyn hamulcowy: ,,Płyn hamulcowy DOT 4 – co musisz o nim wiedzieć?”.

 

Czy płukanka silnika jest bezpieczna?

Jak zostało wspomniane, wielu doświadczonych mechaników obawia się o to, czy takie płukanki są bezpieczne. W przypadku K2 Motor Flush takie obawy są bezpodstawne. Wszystko dlatego, że produkt ten zawiera w sobie niezwykle skuteczne substancje czyszczące. W związku z tym nie tyle nie szkodzi on w żaden sposób silnikom, ile niesie w sobie wiele korzyści. Po jego użyciu nagromadzone nagary w silniku zostają wypłukane. Silnik jest wówczas czystszy i może pracować dłużej. Samochód działa sprawnie, nie traci na wartości i jest więcej wart w chwili sprzedaży.

Otwarty korek od silnika

Sprawdź: Jak usunąć wycieki z silnika – K2 Moto Doktor.