Zbierający się osad w silniku nie sprzyja jednostce napędowej. Wielu mechaników uważa też, że płukanka silnika nie usunie nagromadzonych nieczystości w silniku. Rzeczywistość jest jednak odmienna. Zastosowanie płukanki do silnika diesla lub benzynowego, K2 Motor Flush niesie ze sobą wiele korzyści. Wypłukuje i usuwa nagromadzony nagar i szlam silnikowy. Stosowanie go przed każdą wymianą oleju utrzymuje silnik w czystości, co przekłada się też na dłuższą żywotność jednostki napędowej.

Co to jest płukanka do silnika K2 Motor Flush?

Płukanka silnika specjalny środek do usuwania zanieczyszczeń z wnętrza silnika takich jak nagar. Usuwanie nagaru jest o tyle istotne, że osadza się on w pierścieniach tłokowych i turbosprężarce. Poza tym pozostałości spalania oleju mogą wędrować po całym układzie smarowania silnika, zapychając przy tym kanały olejowe. Ogromną korzyścią stosowania płukanki K2 Motor Flush jest ochrona silnika. Zaledwie w ciągu 5 minut od zastosowania rozpuszcza ona nawet najstarszy nagar, osady czy wszelkie inne zabrudzenia. Ponadto przywraca również pełną przepustowość kanałom olejowym.

Płukanka do silnika diesla jest więc wręcz niezbędna w starszych samochodach, które mają duży przebieg i są mocno wyeksploatowane. W nich szlamu i nagarów odkłada się bowiem najwięcej. Stosowanie środka K2 Motor Flush wydłuży żywotność silnika i ograniczy wydatki na niepotrzebne naprawy.

efekt przed i po użyciu płukanki do silnika K2 Motor Flush

Co daje płukanka silnika K2 Motor Flush?

Płukanka do silnika to produkt mający za zadanie rozpuścić nagromadzone zanieczyszczenia takie jak nagar, powstałe w jednostce napędowej. Pozbywając się osadów z wnętrza silnika, znacząco poprawimy kompresję i poprawimy pracę silnika. K2 Motor Flush to produkt kompletny dociera w najmniejsze zakamarki i rozpuszcza zanieczyszczenia, które są usuwane z wymianą oleju. Jeśli nie będziemy stosować płukanki to ilość nagromadzonego nagaru w kanałach olejowych i turbosprężarce może prowadzić do trwałego uszkodzenia podzespołów, a co za tym idzie kosztownej wizycie w warsztacie samochodowym.

 • K2 MOTOR FLUSH 250 ML
  Płucze wnętrze silnika

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Kiedy stosować płukankę do silnika diesla lub benzynowego?

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie płukanki przy każdej wymianie oleju. Da nam to pewność, że w jednostce napędowej nie będzie przebywał nagromadzony szlam czy nagar. Nieczystości te powstają na skutek stosowania niskiej jakości olejów silnikowych, które nie spełniają swojego zadania i szybko ulegają degradacji, pozostawiając osad. Kolejnym czynnikiem, który wpływa na powstawanie osadów, jest niewłaściwa eksploatacja pojazdu.

Skąd biorą się osady w silniku?

Efekt po użyciu płukanki do silnika K2 Motor Flush

Na osadzanie się zanieczyszczeń w silniku może mieć wpływ kilka czynników:

 1. Brak ekonomicznej jazdy oraz jazda na krótkich dystansach nie pozwala cząstką paliwa całkowicie się spalić i wydobyć na zewnątrz. Dlatego osadzają się na ściankach silnika.
 2. Niskiej jakość olej silnikowy lub zbyt niski stan prowadzi do przegrzania silnika. Przegrzany olej ulega degradacji, a jego cząstki osadzają się na ściankach silnika.
 3. Jazda na krótkich dystansach, jak i przedłużanie okresu pomiędzy kolejnymi wymianami oleju, sprzyjają odkładaniu się zanieczyszczeń.
 4. Niskiej jakości olej może doprowadzić do tzw. zjawiska spalania stukowego. By tego uniknąć, koniecznie przeczytaj artykuł o spalaniu stukowym LSPI.

Nagromadzenie się nagaru w kanałach olejowych ogranicza jego przepływ w silniku. Zmniejszenie przepustowości może prowadzić do uszkodzenia silnika lub turbosprężarki.

Celem płukanki do silnika K2 Motor Flush jest rozpuszczenie zanieczyszczeń i wyczyszczenie nagromadzonych nieczystości zarówno w silnikach diesla, jak i benzynowych.

Jak stosować płukankę do silnika K2 Motor Flush? – Instrukcja krok po kroku

 1. Płukanie przeprowadzamy bezpośrednio przed wymianą oleju silnikowego w naszym samochodzie.
 2. Zanim przystąpimy do użycia płukanki silnika K2 Motor Flush, należy sprawdzić poziom oleju, jeśli nie mieści się w normie, należy go uzupełnić.
 3. Do rozgrzanego silnika wlewamy całe opakowanie płukanki do silnika K2 Motor Flush.
 4. Uruchamiamy silnik i zostawiamy na biegu jałowym przez 10-15 minut.
 5. Wyłączamy silnik i przechodzimy do wymiany oleju (usuwamy zużyty olej).
 6. Wymieniamy filtr oleju na nowy.
 7. Wlewamy zalecaną ilość nowego oleju zgodną z zaleceniami producenta samochodu.

Płukanka silnika K2 Motor Flush użycie przed i po na klapie silnika

Zanim kupisz olej silnikowy, sprawdź jak czytać oznaczenia?
Nie wiesz jak wymienić olej silnikowy? Przeczytaj artykuł Jak wymienić olej silnikowy?

Czy płukanka do silnika K2 Motor Flush jest bezpieczna?

Odpowiedź brzmi TAK, stosowanie płukanki K2 Motor Flush jest bezpieczne dla silników diesla, jak i benzynowych. W Internecie możemy spotkać opinie, że płukanki do silnika powodują spadek ciśnienia w cylindrach, a olej  przenikanie oleju do komory spalania. Płukanka do silnika oczyszcza z nagaru rowki pierścieni tłokowych, a co za tym idzie, poprawia jakość kompresji, a nie ją pogarsza. A dodatki smarne i przeciwzużyciowe zabezpieczają i chronią silnik.

Stosowanie płukanki do silnika pozwala na przywrócenie fabrycznych osiągów silnika oraz chroni go przed osadzaniem się zanieczyszczeń. Warto stosować środek przy każdej wymianie oleju. Jak wiemy czysty silnik to więcej mocy, brak spadków i cicha praca jednostki napędowej. 

Jeśli nie wiesz, gdzie kupić płukankę do silnika K2 Motor Flush, skorzystaj z wyszukiwarki sklepów na k2.com.pl. Wyszukaj sklep w Twojej okolicy lub skorzystaj z oferty sklepów internetowych.

Preparat K2 Motor Flush

Test płukanki do silnika K2 Motor Flush

Wykonaliśmy test, by jak najlepiej zobrazować działanie płukanki silnika. Do testu użyliśmy samochodu z roku 2001, w którym nigdy nie był stosowany preparat K2 Moto Flush podczas wymiany środka smarnego. Jak poradziła sobie płukanka do silnika z tak silnymi zanieczyszczeniami, gromadzonymi przez lata w silniku diesla?

Wyniki testu płukanki do silnika K2 Motor Flush

Na samy początku odkręciliśmy pokrywę zaworów, by pokazać, jak bardzo była zanieczyszczona. Spowodowane było to brakiem stosowania płukanki silnika oraz użytkowania słabej jakości olejów silnikowych. Można zmniejszyć ilość nagaru, wymieniając regularnie olej w serwisie.

Następnie przeprowadziliśmy płukanie zgodnie z instrukcją. Nie pozostało nam nic innego jak spuścić zużyty olej i wymienić go na nowy. Podczas wymiany oleju, spływający olej silnikowy miał głęboki czarny kolor. Można stwierdzić, że środek K2 Motor Flush spełnił swoje zadanie i wraz z olejem usunął również zanieczyszczenia z wnętrza silnika.

Pewność prawidłowego działania płukanki silnika K2 Motor Flush zobaczyliśmy po ponownym odkręceniu pokrywy zaworów. Resztkę rozpuszczonego nagaru wystarczy przetrzeć szmatką z mikrofibry.

Preparat K2 Motor Flush warto stosować przy każdej wymianie oleju. Stosowanie płukanki w samochodach z dużym przebiegiem, zapobiegnie kosztownym naprawą silnika oraz poprawi pracę naszego samochodu. Warto również pamiętać, o tym, że gdy przechodzimy z oleju mineralnego na syntetyczny, powinniśmy przeprowadzić płukanie silnika. Regularne wymiany oleju wraz z preparatem do płukania silnika, pozwolą zachować dłuższą żywotność naszej jednostki napędowej. Dotyczy to nawet samochodów z dużym przebiegiem oraz z silnikami diesla.