Zdarzyło Ci się kiedyś, że uporczywa nalepka niepotrzebnie „ozdabiała” Twój samochód? Być może to stary znaczek od przeglądu, nieodpowiednia dekoracja lub zapomniana etykieta. Bez względu na jej pochodzenie, jedno jest pewne: chcesz się jej pozbyć. Jak to zrobić bez uszkadzania powierzchni? Jak usunąć naklejkę z samochodu oraz pozostałości po kleju? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Czym usunąć starą naklejkę z samochodu?

Pewnie niejednokrotnie zdarzyło Ci się zmagać z trudnym zadaniem, jakim jest usunięcie starej naklejki z powierzchni lakieru czy szyby. Różne naklejki – od reklamy sklepu z akcesoriami samochodowymi po naklejkę klubu sportowego – mogą na pozostać na Twoim samochodzie na dłużej, zwłaszcza jeśli są na lakierze czy szybie już od jakiegoś czasu.

Zastosowanie odpowiednich środków czystości jest tu kluczowe, gdyż proces ten wymaga zarówno ostrożności, jak i sporej precyzji.

Przy usuwaniu naklejek z szyb, zwłaszcza tych od tablic rejestracyjnych, należy zachować szczególną ostrożność. Szyby są wrażliwe i łatwo mogą ulec uszkodzeniu, jeśli użyjemy do tego niewłaściwych produktów czy metod. Kluczem jest zastosowanie odpowiedniego środka, który nie tylko skutecznie usunie naklejkę, ale też nie narazi szyby na zarysowania lub inne uszkodzenia.

Jak usunąć naklejkę - naklejka na szybie

W takim przypadku z pomocą przychodzi K2 Tar Remover. Jest to niezwykle skuteczny środek przeznaczony do bezpiecznego usuwania plam ze smoły, asfaltu oraz śladów po naklejkach i taśmach klejących. Niezależnie od tego, jak mocno przylega naklejka do Twojego auta, silnie penetrująca formuła K2 Tar Remover z łatwością usunie trudne zabrudzenia.

Jak usunąć naklejkę

Bezpieczny dla powierzchni aluminiowych, chromowanych i tych z tworzywa. Aby skorzystać wstrząśnij, nanieś na zabrudzoną powierzchnię i odczekaj około 30 sekund, aż brud się rozpuści, przetrzyj szmatką i od razu spłucz obficie wodą.

Jak usunąć naklejkę - K2 Tar Remover w użyciu

Nie zawsze jednak mamy do czynienia z tak trudnymi do usunięcia naklejkami. Czasami może okazać się, że są one mniej oporne, lub też chcemy być ostrożni na szczególnie wrażliwą warstwę lakieru. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest K2 IPA 99 Cleaner. Alkohol izopropylowy o wysokim poziomie czystości skutecznie usuwa różnego rodzaju zanieczyszczenia, nie pozostawiając śladów. Jest to produkt bezpieczny zarówno dla użytkownika, jak i powierzchni, na której zostaje użyty.

Gdy powierzchnia jest już wolna od resztek naklejek i zanieczyszczeń, doskonałym produktem do dalszej pielęgnacji lakieru jest K2 EXPRESS. Ten super skoncentrowany szampon do mycia samochodów usuwa wszelkie pozostałe zabrudzenia, a jego obfita piana minimalizuje ryzyko zarysowania lakieru, zapewniając nieskazitelną czystość.

  • K2 TAR REMOVER 300 ML
    Usuwa smołę i ślady po naklejkach
  • K2 IPA 99 CLEANER 150ML
    do czyszczenia optyki i elektroniki
  • K2 EXPRESS PLUS 500 ML
    Szampon samochodowy z woskiem
Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Zarówno K2 Tar Remover, jak i K2 IPA 99 Cleaner to produkty, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego kierowcy. Podczas wyboru produktu do usunięcia naklejki z lakieru, ważne jest, aby uwzględnić stan i typ powierzchni. Dzięki temu będziemy mogli wybrać optymalny środek, który pomoże skutecznie usunąć naklejkę, nie naruszając lakieru.

Czym zmyć klej po naklejkach z samochodu?

Kiedy w końcu uda Ci się usunąć upartą naklejkę z Twojego samochodu, zwykle nie jest to jeszcze koniec problemu. Jak wiadomo, najczęściej pozostaje po niej ślad w postaci kleju. Te resztki, choć nieco mniej widoczne, mogą stwarzać szereg problemów, przyciągając brud i kurz, które z czasem mogą uszkodzić powierzchnię. Dodatkowo nieestetyczne plamy po kleju mogą zepsuć wygląd Twojego samochodu.

Dlatego po usunięciu naklejki ważne jest, aby zająć się resztkami kleju. Tutaj z pomocą przychodzą specjalistyczne produkty, które mają za zadanie skutecznie usunąć klej z lakieru. Przy czym zawsze ważne jest, aby pamiętać, że rodzaj środka, którego używamy, powinien być dostosowany do konkretnego przypadku.

Jak usunąć klej po naklejce - K2 Express Plus

Jeśli klej jest stary, wyschnięty i naprawdę trudny do usunięcia, dobrym wyborem może być K2 Tar Remover. Ten potężny środek działa efektywnie na najbardziej uporczywe zabrudzenia, dzięki czemu jest idealny do walki z trudnym do usunięcia klejem. Gdy go użyjesz, pamiętaj, aby obficie spłukać powierzchnię wodą, aby resztki produktu nie pozostały na powierzchni.

Z drugiej strony, jeśli resztki kleju są świeże lub jeśli zależy nam na delikatnym traktowaniu powierzchni jak na przykład w przypadku szczególnie wrażliwego lakieru, polecamy K2 IPA 99 Cleaner. Jest to łagodniejszy produkt, który dzięki swoim właściwościom odtłuszczającym skutecznie usuwa klej, jednocześnie chroniąc powierzchnię.

Na końcu warto zastosować K2 EXPRESS – wydajny szampon samochodowy, który skutecznie usunie wszelkie resztki i zabrudzenia pozostawione po kleju, a jego doskonałe właściwości pieniące zapobiegną zarysowaniu lakieru przez drobiny piasku i brudu.

Każda sytuacja może wymagać innego podejścia, więc kluczem jest dobrać odpowiednie środki i zastosować je w sposób przemyślany. Z tymi wskazówkami, powinieneś być w stanie bezproblemowo poradzić sobie z usunięciem kleju po naklejkach.

Podziel się swoimi doświadczeniami z użytkowania K2 TAR REMOVER lub innych produktów K2 na grupie TESTERK2 .