O zaletach powłoki ceramicznej można długo się rozpisywać – i zrobiliśmy to w tym artykule. Na rynek trafił także młodszy brat powłoki ceramicznej K2 Gravon – K2 Gravon Lite. Czym nowa powłoka różni się od dotychczas dostępnego w sprzedaży K2 Gravon? Wyjaśniamy!


K2 Gravon Lite to odmiana powłoki ceramicznej K2 Gravon, która zasadniczo różni się od niej kilkoma parametrami. Oto najważniejsze z nich.

Wyjątkowo łatwa aplikacja powłoki

Przed nałożeniem K2 Gravon Lite zalecane jest dokładne umycie, osuszenie i odtłuszczenie lakieru. Co więcej, jeżeli mamy możliwość przeprowadzenia pełnej korekty lakieru powłoka zapewni nam lepsze rezultaty oraz trwalsze wiązanie ceramiki z lakierem. Pełny opis przygotowania lakieru znajdziesz w artykule: ,,Jak przygotować lakier do nakładania powłoki ceramicznej?”

Sprawdź również jak uzyskać efekt lśniącego lakieru: ,,Glinkowanie lakieru krok po kroku.”

 

Pielęgnacja lakieru

Nową wersję powłoki Lite zaaplikujemy jednak szybciej, głównie za sprawą łatwiejszego docierania oraz wydłużonego czasu schnięcia, co przekłada się na możliwości pracy na kilku elementach auta jednocześnie.

W przypadku pracy w rekomendowanym, zacienionym miejscu, możemy nałożyć powłokę K2 Gravon Lite na większy obszar samochodu, nawet na dwa elementy, takie jak maska, czy błotnik.

 

Nakładanie K2 Gravon Lite na ściereczkę

Nie musimy przy tym obawiać się o to, że nie zdążymy z dotarciem kosmetyku i zastygnie on na powierzchni lakieru. Dzięki temu aplikacja jest nieporównywalnie szybsza i łatwiejsza niż w przypadku tradycyjnej powłoki K2 Gravon.

 

K2 Gravon Lite jest wyjątkowo łatwy w aplikacji, a samo nakładanie powłoki jest bardzo zbliżone do woskowania auta, z którym większość z Was miała już zapewne niejednokrotnie do czynienia.

 

Użycie K2 Gravon Lite

24 miesiące ochrony lakieru

Łatwość aplikacji to pierwsza z podstawowych różnic pomiędzy powłoką K2 Gravon a K2 Gravon Lite. Drugą jest trwałość powłoki.

K2 Gravon zapewnia ochronę lakieru nawet do 5 lat od aplikacji.

 

Efekt po użyciu powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite

W przypadku K2 Gravon Lite po nałożeniu dwóch warstw na lakier, okres ochrony wynosi 24 miesięcy, czyli pełne dwa lata kalendarzowe. W tym czasie lakier naszego samochodu jest chroniony tak samo dobrze, jak w przypadku ceramiki K2 Gravon.

W tym artykule dowiesz się ,,Jak z samochodu zrobić lustro?”.

 

Polerowanie lakieru

Powłoka zabezpieczy lakier naszego samochodu przed działaniem promieni UV, kwaśnymi deszczami czy solą drogową. Dzięki temu jedno nałożenie K2 Gravon Lite pozwoli nam zadbać o lakier przez całe dwa lata kalendarzowe i uodpornić go na letnie ostre słońce, jesienne deszcze i obfitującą w trudne warunki pogodowe zimą. Wystarczy zatem, że tylko raz na dwa lata nałożymy ceramikę, a K2 Gravon Lite będzie chronił lakier naszego samochodu.

 

 • K2 GRAVON
  Ceramiczna ochrona lakieru - zestaw
 • K2 GRAVON LITE 30 ML
  Ceramiczna ochrona lakieru
 • K2 GRAVON LITE 50 ML
  Ceramiczna ochrona lakieru
 • K2 GRAVON RELOAD 250 ML
  Do konserwacji powłok ceramicznych
 • K2 Gravon Primer 140G
  Środek polerski przed nałożeniem powłoki ceramicznej
 • K2 GRAVON REFILL 50 ML
  Ceramiczna ochrona lakieru do 5 lat

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Koniec epoki woskowania samochodu?

Zarówno K2 Gravon, jak i K2 Gravon Lite przeznaczone są do samodzielnego użycia przez entuzjastów motoryzacji, którzy chcą i potrafią samodzielnie zadbać o dobrą kondycję swojego samochodu.

K2 Gravon i K2 Gravon Lite porównanie

Jeśli opanowałeś już woskowanie samochodu i widzisz, jak znakomite efekty potrafi ono przynieść w kwestii ochrony i poprawy wyglądu lakieru, ceramika jest dla Ciebie. To kolejny poziom pielęgnacji, jaki możesz zafundować swojemu ukochanemu autu. Powłoka ceramiczna zaaplikowana na lakier zapewni bowiem lepsze i bardziej długotrwałe efekty niż tradycyjny wosk.

 

Ebook ceramiczna ochrona lakieru

 

Czy zatem woskowanie samochodu traci swój sens? Dla tych osób, którym zależy wyłącznie na zabezpieczeniu lakieru i nie mają czasu na regularne zabiegi kosmetyczne przy aucie – tak. Ceramiczna ochrona lakieru spisze się dużo lepiej niż najtrwalszy wosk. Powłoka w wydaniu Lite nakłada się tak łatwo, że z powodzeniem poradzi sobie z nią nawet niedoświadczony amator autokosmetyki.

 

Polerowanie lakieru mikrofibrą

Oczywiście dla wszystkich pasjonatów, którzy lubią spędzać wolne popołudnia przy pielęgnacji auta, czerpią z tego radość i satysfakcję, woskowanie auta nadal ma sens. Zwłaszcza kiedy w pracy wspiera ich wosk dający tak spektakularne efekty, jak K2 Proton.

 

K2 Gravon czy K2 Gravon Lite?

Jak zatem wybrać pomiędzy K2 Gravon a K2 Gravon Lite? Pierwsza powłoka wymaga dłuższej pracy nad autem, większej uwagi i doświadczenia, zapewnia jednak maksymalną trwałość – aż do 5 lat. Jeśli żywotność powłoki nie jest dla Ciebie kluczowa i możesz nanieść ceramikę raz na rok kalendarzowy, a mocno zależy Ci na hydrofobowości i na pełnym, świeżym połysku lakieru, wybierz wersję Lite.

O praktycznym zastosowaniu powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite możesz przeczytać w artykule: ,,Powłoka ceramiczna dla każdego – K2 Gravon Lite”.