O zaletach powłoki ceramicznej można długo się rozpisywać. Na rynek trafił także młodszy brat powłoki ceramicznej K2 Gravon – K2 Gravon Lite. Czym nowa powłoka różni się od dotychczas dostępnego w sprzedaży K2 Gravon? Wyjaśniamy!


K2 Gravon Lite to odmiana powłoki ceramicznej K2 Gravon, która zasadniczo różni się od niej kilkoma parametrami. Oto najważniejsze z nich.

Wyjątkowo łatwa aplikacja powłoki

Przed nałożeniem K2 Gravon Lite zalecane jest dokładne umycie, osuszenie i odtłuszczenie lakieru. Co więcej, jeżeli mamy możliwość przeprowadzenia pełnej korekty lakieru powłoka zapewni nam lepsze rezultaty oraz trwalsze wiązanie ceramiki z lakierem.

Pielęgnacja lakieru

Nową wersję powłoki Lite zaaplikujemy jednak szybciej, głównie za sprawą łatwiejszego docierania oraz wydłużonego czasu schnięcia, co przekłada się na możliwości pracy na kilku elementach auta jednocześnie.

W przypadku pracy w rekomendowanym, zacienionym miejscu, możemy nałożyć powłokę K2 Gravon Lite na większy obszar samochodu, nawet na dwa elementy, takie jak maska, czy błotnik.

 

Nie musimy przy tym obawiać się o to, że nie zdążymy z dotarciem kosmetyku i zastygnie on na powierzchni lakieru. Dzięki temu aplikacja jest nieporównywalnie szybsza i łatwiejsza niż w przypadku tradycyjnej powłoki K2 Gravon.

 

K2 Gravon Lite jest wyjątkowo łatwy w aplikacji, a samo nakładanie powłoki jest bardzo zbliżone do woskowania auta, z którym większość z Was miała już zapewne niejednokrotnie do czynienia.

 

Użycie K2 Gravon Lite

24 miesiące ochrony lakieru

Łatwość aplikacji to pierwsza z podstawowych różnic pomiędzy powłoką K2 Gravon a K2 Gravon Lite. Drugą jest trwałość powłoki ceramicznej.

K2 Gravon zapewnia ochronę lakieru nawet do 5 lat od aplikacji.

 

Efekt po użyciu powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite

W przypadku K2 Gravon Lite po nałożeniu dwóch warstw na lakier, okres ochrony wynosi 24 miesięcy, czyli pełne dwa lata kalendarzowe. W tym czasie lakier naszego samochodu jest chroniony tak samo dobrze, jak w przypadku ceramiki K2 Gravon.

Polerowanie lakieru

Powłoka zabezpieczy lakier naszego samochodu przed działaniem promieni UV, kwaśnymi deszczami czy solą drogową. Dzięki temu jedno nałożenie K2 Gravon Lite pozwoli nam zadbać o lakier przez całe dwa lata kalendarzowe i uodpornić go na letnie ostre słońce, jesienne deszcze i obfitującą w trudne warunki pogodowe zimą. Wystarczy zatem, że tylko raz na dwa lata nałożymy ceramikę, a K2 Gravon Lite będzie chronił lakier naszego samochodu.

 

 • K2 GRAVON
  Ceramiczna ochrona lakieru - zestaw
 • K2 GRAVON LITE 30 ML
  Ceramiczna ochrona lakieru
 • K2 GRAVON LITE 50 ML
  Ceramiczna ochrona lakieru
 • K2 GRAVON RELOAD 250 ML
  Do konserwacji powłok ceramicznych
 • K2 Gravon Primer 140G
  Środek polerski przed nałożeniem powłoki ceramicznej
 • K2 GRAVON REFILL 50 ML
  Ceramiczna ochrona lakieru do 5 lat

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Koniec epoki woskowania samochodu?

Zarówno K2 Gravon, jak i K2 Gravon Lite przeznaczone są do samodzielnego użycia przez entuzjastów motoryzacji, którzy chcą i potrafią samodzielnie zadbać o dobrą kondycję swojego samochodu.

K2 Gravon i K2 Gravon Lite porównanie

Jeśli opanowałeś już woskowanie samochodu i widzisz, jak znakomite efekty potrafi ono przynieść w kwestii ochrony i poprawy wyglądu lakieru, ceramika jest dla Ciebie. To kolejny poziom pielęgnacji, jaki możesz zafundować swojemu ukochanemu autu. Powłoka ceramiczna zaaplikowana na lakier zapewni bowiem lepsze i bardziej długotrwałe efekty niż tradycyjny wosk.

 

Ebook ceramiczna ochrona lakieru

 

Czy zatem woskowanie samochodu traci swój sens? Dla tych osób, którym zależy wyłącznie na zabezpieczeniu lakieru i nie mają czasu na regularne zabiegi kosmetyczne przy aucie – tak. Ceramiczna ochrona lakieru spisze się dużo lepiej niż najtrwalszy wosk. Powłoka w wydaniu Lite nakłada się tak łatwo, że z powodzeniem poradzi sobie z nią nawet niedoświadczony amator autokosmetyki.

 

Polerowanie lakieru mikrofibrą

Oczywiście dla wszystkich pasjonatów, którzy lubią spędzać wolne popołudnia przy pielęgnacji auta, czerpią z tego radość i satysfakcję, woskowanie auta nadal ma sens. Zwłaszcza kiedy w pracy wspiera ich wosk dający tak spektakularne efekty, jak K2 Proton.

 

K2 Gravon czy K2 Gravon Lite?

Jak zatem wybrać pomiędzy K2 Gravon a K2 Gravon Lite? Pierwsza powłoka wymaga dłuższej pracy nad autem, większej uwagi i doświadczenia, zapewnia jednak maksymalną trwałość – aż do 5 lat. Jeśli żywotność powłoki nie jest dla Ciebie kluczowa i możesz nanieść ceramikę raz na rok kalendarzowy, a mocno zależy Ci na hydrofobowości i na pełnym, świeżym połysku lakieru, wybierz wersję Lite.