Szybki test powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite autorstwa Michała. Auto na jakim przeprowadzono test to Audi A6 C7 – sedan w kolorze czarnym. Sprawdźcie jakie były efekty testu oraz czy warto poświęcać czas i wysiłek na nałożenie tej ceramiki.

Informacja o testach

 

Efekt użycia K2 Gravon lite

Nakładanie powłoki ceramicznej na samochód

Przed przystąpieniem do testu K2 Gravon Lite, auto zostało umyte oraz wysuszone, po tym zabiegu, cały samochód został wyglinkowany. Następnie przeprowadzono ponowne mycie oraz osuszanie. Po tych zabiegach przyszedł czas na korektę lakieru. Auto było polerowane ręcznie – Całe! Po wypolerowaniu, lakier został odtłuszczony i osuszony.

 

  • K2 GRAVON LITE 50 ML
    Ceramiczna ochrona lakieru

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Następnym krokiem było nałożenie powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite. Cały proces przebiegał analogicznie jak w opisywanym wcześniej teście K2 Gravon przeprowadzonym na złotym Matizie: „Powłoka ceramiczna K2 GRAVON na złotym matizie”

„Powłokę nakładałem krzyżowo w wymiarach nie większych niż 50×50. Powłoka musi się „związać” z lakierem, dlatego systematycznie nakładając powłokę na kolejne elementy lakieru polerowałem powierzchnie na których powłoka została już nałożona. Schnięcie powłoki po wypolerowaniu mikrofibrą to czas około 3-4 minut, aż na lakierze pojawi się tzw. „tęcza” – kolor powłoki. Gdy nałożyłem K2 Gravon Lite na cały samochód, odczekałem godzinę, aby nałożyć drugą warstwę. Powłokę nakładało się bardzo przyjemnie oraz łatwo, nie było żadnych problemów podczas nakładania czy polerowania. Buteleczka 50ml – wystarczyła na całe auto mimo, że nie żałowałem jej – nałożyłem dwie grube warstwy aby lakier był optymalnie zabezpieczony.”

 

Przód auta po użyciu K2 Gravon lite

Po nałożeniu ceramiki na samochód

Michał tak relacjonuje dalszy przebieg prac:

„Po nałożeniu K2 Gravon Lite auto zostawiłem na 8 godzin, na noc. Przez 7 dni nie myłem samochodu w celu całkowitego utwardzenia powłoki ceramicznej na lakierze. Efekt całkowicie mnie zadowolił, lakier nabrał żywych barw oraz bardzo pięknie się błyszczy. Jest efekt tzw. „lustra”. Po tygodniu czasu bez mycia samochodu lakier dalej jest błyszczący oraz zauważalny jest silny efekt hydrofobowy.”

 

Maska samochodu po użyciu powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite

Efekty po nałożeniu powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite

Dzięki prawidłowej aplikacji połówki, Michał zyskał spektakularnie prezentujący się samochód oraz dużą porcję satysfakcji z samodzielnie wykonanej pracy. Nie jest wielką tajemnicą, że aby samodzielnie nałożyć połówkę ceramiczną na auto, potrzebna jest odpowiednia dawka wolnego czasu, ale jak umówi sam wykonawca testu – satysfakcja po zobaczeniu efektów jest ogromna!

 

Finalna wersja zastosowania powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite

Podsumowanie testu powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite

Tak Michał podsumował cały test powłoki K2 Gravon Lite:

„Gorąco polecam powłokę ceramiczna K2 Gravon lite ze względu na atrakcyjną cenę oraz właściwości jakie uzyskuje lakier samochodu po nałożeniu owej powłoki. Jest bardzo prosta w aplikacji, a efekt po nałożeniu powłoki jest powalający. Jeśli ktoś chce mieć dobrze zabezpieczone oraz dobrze prezentujące się auto, powinien wziąć pod uwagę nałożenie takiej powłoki na swój samochód.”