Ceramiczna ochrona lakieru podnosi odporność lakieru na zarysowania czy też zabrudzenia. Chcąc, aby efekt utrzymał się przez kilka lat, ważna jest również sama konserwacja powłoki ceramicznej. Jak wygląda jej pielęgnacja i które środki nadają się do tego najlepiej?


Skoro pielęgnacja powłoki ceramicznej jest niezbędna, warto poszukać do tego najlepszych środków. Do takich na pewno zaliczyć można K2 Gravon Reload. Jest to tak zwany Quick Detailer, który stosowany jest w celu przedłużenia żywotności powłoki.

Konserwacja powłoki ceramicznej przy wykorzystaniu do tego produktu K2 Gravon Reload odbywa się po tym, jak auto zostanie dokładnie umyte, a następnie osuszone. Poza tym nakładać można go również na lakier, który takiej powłoki jest pozbawiony. Wówczas Reload zagwarantuje karoserii hydrofobowość, dzięki czemu lakier nie będzie miał skłonności do gromadzenia wody, ale jej odpychania i zrzucania.

Jego zastosowanie zalecane jest po pierwszej aplikacji powłoki ceramicznej na lakierze auta, a następnie co najmniej w przedziałach od 3 do 6 miesięcy.

Konserwacja powłoki ceramicznej

Pielęgnacja powłoki ceramicznej środkiem K2 Gravon Reload jest stosunkowo prosta. Przed samą aplikacją auto trzeba do takiego zabiegu przygotować, o czym już zresztą wspominaliśmy.

Detailingowe mycie auta – krok I

Przed konserwacją powłoki ceramicznej, powinniśmy dokładnie umyć samochód. Na szczęście dzięki powłoce ceramicznej mycie będzie dużo łatwiejsze niż w przypadku „gołego” lakieru.

Jak myć auto z powłoką ceramiczną? Chcąc otrzymać idealnie czysty pojazd, zacząć możemy od mycia detailingowego z wykorzystaniem piany aktywnej K2 Active Foam. Zmiękcza ona cząsteczki brudu i pomaga w ich usunięciu.

Po dokładnym spłukaniu auta przystępujemy do drugiego etapu. Mycie auta wykonujemy metodą na dwa wiadra. W jednym umieszczamy ciepłą wodę z szamponem K2 Express, w drugim wodę czystą z separatorem brudu. Oczywiście mycie auta wykonujemy tu w rękawicach, dbając o to, aby cząsteczki brudu osiadające na rękawicy pozostawały na spodzie wiadra.

 • K2 GRAVON
  Ceramiczna ochrona lakieru - zestaw
 • K2 GRAVON LITE 50 ML
  Ceramiczna ochrona lakieru
 • K2 GRAVON RELOAD 250 ML
  Do konserwacji powłok ceramicznych
 • K2 Gravon Primer 140G
  Środek polerski przed nałożeniem powłoki ceramicznej
 • K2 GRAVON REFILL 50 ML
  Ceramiczna ochrona lakieru do 5 lat

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Pomaga w tym wspomniany separator, czyli plastikowa kratka umieszczona na spodzie wiadra. Samo czyszczenie metodą na dwa wiadra wykonywać należy, zaczynając mycie pojazdu od góry na dół. Ostatnimi czyszczonymi elementami powinny być zderzaki i progi.

Co istotne, a o czym wielu kierowców stawiając na wygodę, zdaje się zapominać to fakt, że pojazdu z nałożoną powłoką ceramiczną nie należy myć z wykorzystaniem myjni szczotkowych.

Ścierane przez takie szczotki drobiny piasku znajdujące się na lakierze powodują jego zarysowania. O wiele bezpieczniejsze są myjnie bezdotykowe i mycie ręczne.

 

Osuszanie auta – krok II

Skoro wiemy już, jak wygląda mycie samochodu z powłoką ceramiczną, czas na jego dokładne wysuszenie. W tym pomoże chłonna mikrofibra K2 KING. Ten gruby i puszysty ręcznik nie tylko nie zarysowuje lakieru auta, ale pozwala również wyzbyć się zacieków z twardej wody.

Cały poradnik jak osuszać auto znajdziesz TUTAJ

Konserwacja powłoki ceramicznej – krok III

Sama aplikacja preparatu K2 Gravon Reload jest prosta i przyjemna. Po umyciu i wysuszeniu auta środek nakładać należy w zacienionym miejscu przy wykorzystaniu do tego dołączonego do zestawu aplikatora. Następnie dociera się go suchą i miękką mikrofibrą, która również znajduje się w zestawie.

Widać więc wyraźnie, że konserwacja powłoki ceramicznej środkiem K2 Gravon Reload nie jest skomplikowana. W trosce o jej stan warto pielęgnować ją w miarę regularnie.

Jak przygotować lakier do nakładania powłoki ceramicznej?