Powłoka ceramiczna – to warstwa ochronna naniesiona na lakier, która zabezpiecza powierzchnię przed drobnymi zarysowaniami, zabrudzeniami drogowymi i promieniami UV. Ułatwia odprowadzanie wody z karoserii oraz nadaje spektakularny efekt wizualny pojazdu.

Efekt utrzymuje się przez bardzo długi czas. Teraz, dzięki K2 Gravon Lite, na takie rozwiązanie może pozwolić sobie każdy! Powłoka ceramiczna dostępna na każdą kieszeń? Do samodzielnego nałożenia? Tak!

Zabezpieczenie lakieru – czy to konieczne?

Stan lakieru samochodowego ma ogromny wpływ na wygląd samochodu, a także na jego wartość przy odsprzedaży. Lakier ma mnóstwo wrogów. To pyłki roślinne, piasek, kamienie, owady i wydzielane przez nie substancje, ptasie odchody, kwaśne deszcze, sól drogowa, szadź, lód i wiele innych. Lakier może uszkodzić też sam właściciel auta, który nieopatrznie otrze się o lakier, albo zastosuje do jego mycia twardą szczotkę lub brudną gąbkę.

 

  • K2 GRAVON LITE 30 ML
    Ceramiczna ochrona lakieru
  • K2 GRAVON LITE 50 ML
    Ceramiczna ochrona lakieru

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Trzeba pamiętać o tym, że współczesne samochody pokrywane są stosunkowo cienką warstwą fabrycznych lakierów, które są bardzo łatwe do zarysowania. Dlaczego? Na mocy przepisów o ochronie środowiska zabroniono stosowania takich składników, jak np. ołów, które zapewniały twardość lakierów samochodowych. Producenci aut stosują zatem lakiery wodne, bardzo podatne na zarysowania i uszkodzenia.

Aby zachować atrakcyjny wygląd samochodu, niezbędne jest zabezpieczenie lakieru samochodowego. Dostępnych jest kilka metod, które są stosowane przez zapobiegliwych właścicieli pojazdów m.in. woskowanie lub zabezpieczenie powłoką ceramiczną.

 

Nakładanie powłoki ceramicznej na lakier samochodu

Długotrwałe zabezpieczenie lakieru samochodowego – ceramiczna ochrona lakieru

Powłoki ceramiczne – to produkty oparte o krzem i inne składniki, będące tajemnicą ich producentów. Wydobywają głębię lakieru, zapewniają piękny połysk oraz ochronę lakieru przed pyłem, piaskiem, kwaśnym deszczem, solą drogową, ptasimi odchodami i szeregiem innych zagrożeń. Do tego chronią przed zarysowaniami i pozostawiają warstwę hydrofobową. I co najważniejsze – są niebywale trwałe. W zależności od zastosowanego środka i ilości warstw ochrona lakieru może trwać od roku do pięciu lat.

 

Efekt hydrofobowości po użyciu K2 Gravon Lite

Wosk czy powłoka ceramiczna?

Podstawowa różnica pomiędzy woskiem ochronnym a ceramiką, to żywotność powłoki. Ceramiczna ochrona lakieru będzie chroniła auto o wiele dłużej niż wosk.
Wosk kosztuje od 10 do 30 zł za opakowanie. Powłoki ceramiczne, nakładane przez fachowców – od kilkuset do kilku tysięcy zł. Różnica w kosztach jest znaczna i może być poważną przeszkodą przed postawieniem na ceramikę, zwłaszcza w przypadku posiadaczy aut, które stosunkowo dawno opuściły salony.

Istotną różnicą był zawsze sam proces aplikacji. Nakładanie powłoki było dużo bardziej skomplikowane niż nawoskowanie lakieru, aż do teraz.

Powłoka ceramiczna na auto K2 Gravon Lite kosztuje mniej lub tyle, co opakowanie wosku. Można ją nakładać samodzielnie.

 

Nakładanie K2 Gravon Lite na ściereczkę

K2 Gravon Lite – powłoka ceramiczna na każdą kieszeń!

Powłoka ceramiczna na lakier K2 Gravon Lite tworzy warstwę ochronną i nabłyszczającą, o trwałości od 12 do 24 miesięcy. To świetna alternatywa dla wosku, gdyż w ciągu roku auto musiałoby być woskowane minimum 6 razy (raz na 2 miesiące). Zimą trudno byłoby to zrobić, ze względu na zbyt niskie temperatury.

W przeciwieństwie do typowych powłok ceramicznych, K2 Gravon Lite nie wymaga nakładania przez specjalistów ze studia detailingowego. Dzięki nowoczesnej recepturze i łatwości nakładania środek może zastosować każdy.

 

K2 Gravon Lite zestawienie dwóch pojemności

Jak nałożyć powłokę ceramiczną K2 Gravon Lite na samochód?

• Auto trzeba dokładnie umyć, rozpoczynając od mycia wstępnego, a kończąc na właściwym, z użyciem szamponu (bez wosku). Zawsze należy korzystać z miękkich narzędzi, najlepiej z miękkiej gąbki lub rękawicy do mycia.

• Osuszone nadwozie można opcjonalnie odtłuścić za pomocą środka K2 T6 Klinet. To odtłuszczacz w sprayu, którym spryskuje się nadwozie, a potem przeciera i osusza za pomocą ściereczki z mikrofibry.

• Samochód powinien znajdować się w cieniu i powinien być osłonięty od pyłów, liści, deszczu itd. Proces nakładania powłoki ceramicznej najlepiej przeprowadzić w czystym, dobrze oświetlonym garażu.

• Opakowanie K2 Gravon Lite trzeba wstrząsnąć. Na aplikatorze należy ułożyć ściereczkę i nanieść na nią od 6 do 8 kropli.

• Powłoka musi być nakładana krzyżowo – najpierw należy delikatnie i dokładnie przeciągać ściereczkę z aplikatorem od prawej do lewej strony nadwozia, a następnie od góry do dołu.

• Taka ilość środka powinna wystarczyć na dokładne pokrycie jednego lub dwóch elementów nadwozia (np. maski i pasa przedniego).

• Trzeba odczekać ok. 5 minut, aż powłoka wyschnie. Jak to sprawdzić? Po dotknięciu palcem nie powinny być widoczne żadne ślady.

• Teraz należy przystąpić do polerowania za pomocą miękkiej, suchej i czystej ściereczki z mikrofibry.
Po wypolerowaniu można przejść do kolejnych elementów nadwozia i postępować w taki sam sposób.

Gravon Lite porównanie 50 ml do 30 ml

K2 Gravon Lite – dlaczego warto?

Wystarczy jedno popołudnie, aby skutecznie zapewnić roczną ochronę lakieru auta przed rysami, promieniami ultrafioletowymi, kwaśnymi deszczami, piaskiem, sokami z drzew, solą drogową, pyłem itd. K2 Gravon Lite zapewnia również warstwę hydrofobową, dzięki której woda błyskawicznie spływa z nadwozia. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze efekt błysku.

Do podtrzymania spektakularnego efektu, uzyskanego przez nałożenie K2 Gravon Lite, wystarczy zastosowanie co pewien czas środka w sprayu K2 Gravon Reload. Wystarczy raz na 3 miesiące.

K2 Gravon Lite to środek, który daje możliwość zabezpieczenia lakieru każdemu kierowcy, niezależnie od rodzaju samochodu czy doświadczenia z kosmetyką samochodową.

K2 Gravon Lite okiem użytkownika

Poniżej przedstawiamy przykłady zastosowania powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite w warunkach ekstremalnych.