Michał nałożył ceramiczną ochronę lakieru K2 Gravon na nowego Peugeota 301. Sprawdźcie jakie są jego odczucia po 4 miesiącach użytkowania auta z taką ochroną lakieru. Oto jego historia.

 


301ka to pierwsze nowe (salonowe) auto Michała. Jego pierwszy nowy samochód w życiu. Kiedy pojawił się pod domem radość była ogromna. Każdy, kto choć raz odbierał swoje długo wyczekiwane auto z salonu dilera – wie o czym mowa.

Kiedy pierwsze emocje minęły, w głowie Michała zrodziła się myśl lub raczej pragnienie, aby auto, które swoim wyglądem dało mu tyle frajdy – pozostało takie jak najdłużej. Nienaganny połysk lakieru, brak jakichkolwiek rys i defektów, to obraz który chciałby oglądać każdy kierowca.

Jestem pedantyczny. Tak mówią znajomi i rodzina. Auto ma jeździć! Owszem ma jeździć ale dla mnie to za mało. Ja chce więcej. Chcę, aby wyglądało idealnie – zawsze i wszędzie.– tak Michał mówi sam o sobie

Dbanie o nowy samochód Michał zaczął więc jak każdy. Mycie, woskowanie, dressingi na opony i plastiki. Było ok, ale z tyłu głowy zawsze zostawała myśl, że to rozwiązania na krótką metę.

Wtedy nasz bohater po raz pierwszy trafił na ceramiczną ochronę lakieru K2 Gravon. Powłoka okazała się na tyle atrakcyjna cenowo, że Michał postanowił dać jej szansę. Z jej aplikacją zaczekał do lipcowego urlopu.

Felga-peugeot-301

Powłokę ceramiczną nałożył sam. Bez konieczności wizyty u profesjonalisty. Odpowiednią wiedzę dostarczyły filmy poradnikowe, które bez problemu odnaleźć można na Youtube.

Jak nakładać powłokę ceramiczną na lakier

Cały proces rozpoczął w czwartek. Najpierw mycie. Aktywna piana. Szampon bez wosku i mycie na dwa wiadra. Auto musiało być idealnie przygotowane. Kolejnym krokiem było glinkowanie lakieru. Po 2 godzinach mycia auta na glince nadal pojawiał się brud, tak więc był to zabieg konieczny.

Jak glinkowałem? Proste. Atomizer z szamponem K2 bez wosku, glinka i bez wysiłku oczyściłem lakier z zalegającego w porach brudu. Glinka poradziła sobie bez zarzutu, ale ja poszedłem krok dalej i użyłem K2 Tar Remover oraz K2 Roton jako deironizer. Po tych zabiegach jeszcze jedno mycie i osuszanie. – tak Michał wspomina ten czwartkowy wieczór.

Piątek – przyszedł czas na inspekcje lakieru. Auto było idealnie czyste, ale dało się dostrzec drobne i koliste ryski . W ruch poszła maszyna polerska oraz pasta K2 Luster Q5. Okazała się ona wystarczająca. Rysy zostały usunięte.

 • K2 EXPRESS 1 L
  Wydajny szampon samochodowy
 • K2 GLINKA DO LAKIERU
  Usuwa wszelkie zabrudzenia, nie rysuje, nie matowi lakieru
 • K2 TAR REMOVER 300 ML
  Usuwa smołę i ślady po naklejkach
 • K2 ROTON 700 ML
  Wysoce efektywny płyn do mycia felg nadający efekt czerwonej felgi

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

peugeot-301-po-dokladnym-myciu

Nadszedł czas, aby odtłuścić powierzchnię więc do akcji ruszył K2 Klinet oraz dodatkowo zmywacz silikonu.

Sobota 6 rano. Najpierw herbata, a potem aplikacja powłoki. Taki był plan. Dziś Michał wspomina:

Przyznam, że bałem się niesamowicie żeby czegoś nie zepsuć. Nigdy w życiu tego nie robiłem, ale cena jaka życzyli sobie fachowcy była dla mnie nie do zaakceptowania. Nałożyłem kilka kropel na aplikator, po potem na błotnik. Rozpuszczalnik powłoki odparował szybko, a błotnik mienił się jakby był oblany ropą (chodzi o kolory tęczy), to znak aby docierać. Docieranie do łatwych nie należało, ale po jakimś czasie zaczęło sprawiać przyjemność. Przyznam, że to praca dla cierpliwych. Po całym dniu pracy na samochodzie leżała trzykrotnie nałożona powłoka. Auto wyglądało jakby je ktoś oblał szkłem. Co za efekt!

Ebook

Po aplikacji powłoki, Michał zostawił auto na kilka dni w garażu. Był wyjątkowo zapobiegliwy i chciał, aby powłoka maksymalnie się utwardziła. Codziennie samochód na słońce, a na wieczór z powrotem do garażu.

Przez pierwszy tydzień auto było myte tylko wodą pod ciśnieniem, bez środków chemicznych. Minęły 4 miesiące. Auto jeździ codziennie.

 • K2 GRAVON
  Ceramiczna ochrona lakieru - zestaw
 • K2 GRAVON REFILL 50 ML
  Ceramiczna ochrona lakieru do 5 lat
 • K2 KLINET 750 ml
  Środek do odtłuszczania powierzchni

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

peugeot-301-po-dokladnym-myciu

Wygląda bajecznie w promieniach słońca – tak twierdzi właściciel

Auto brudzi się jakby mniej i myje się łatwiej, a do osuszenia używam tylko jednego ręcznika a nie trzech jak dotychczas. Jazda w czasie deszczu jest przyjemnością, gdyż dzięki niewidzialnej wycieraczce i powłoce ceramicznej woda spływa „jak po kaczce” – podsumowuje Michał – Pracy ogrom, ale efekty zadziwiają. Życzę sobie i Wam, aby powłoka trzymała się jak najdłużej. Naprawdę warto. Warto to zrobić samemu – niesamowita satysfakcja

Na nas te słowa wywarły ogromne wrażenie, podobnie jak przesłany przez Michała film, który mogliście zobaczyć powyżej.