Wspólnie z YouTuberem Filipem Nowobilskim idąc wzorem popularnego amerykańskiego programu TV postanowiliśmy „odpicować” jego poczciwego staruszka – Fiata 126p. A także zabezpieczyć auto powłoką ceramiczną. Filip prowadzi bardzo popularny internetowy talk-show, w którym wozi się Maluchem ze znanymi i lubianymi. Jak wyszło? Zapraszamy do lektury 😉


Naprawy blacharskie

Zanim auto zawitało w studiu detailingowym, musiało przejść kurację odmładzającą. 23-letniego pacjenta „ruda” niestety nie oszczędziła, dlatego koniecznym było wymienienie kilku elementów. Wcześniejszy remont okazał się niewystarczający.

Fiat dostał nowe przednie i tylne podszybie.

Wymieniono drzwi, wstawiono reparaturki błotników przednich i tylnych, zabezpieczono podłogę przed korozją.

Reparaturki okazały się niezbędne również na  masce i tylnej belce. Na koniec oczywiście pomalowano „maluszka” na biało.

znajdź sklep w swojej okolicy

Powłoka ceramiczna

Wreszcie przyszedł czas na wizytę w krakowskim Kuro Detailing i nałożenie powłoki ceramicznej. Razem z Filipem powierzyliśmy auto prawdziwym wirtuozom, którzy mieli za zadanie tchnąć drugą młodość w Malucha.

 

  • K2 GRAVON
    Ceramiczna ochrona lakieru - zestaw
  • K2 GRAVON LITE 50 ML
    Ceramiczna ochrona lakieru
  • K2 GRAVON LITE 30 ML
    Ceramiczna ochrona lakieru

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Całość prac zaczęto od przygotowania samochodu do procesu renowacji lakieru. Fiacika kompleksowo umyto, usunięto osad z uszczelek i wszystkich możliwych szczelin.

Mycie pianą aktywną malucha
zacieki na progu Fiata 126p, wymywanie mocnych zabrudzeń
Czyszczenie felg w maluchu, deironizacja felg fiata

Kolejna czynność jaką wykonano to wieloetapowe polerowanie. Panowie zadbali o to, żeby usunąć wszystkie niedoskonałości, które powstały podczas procesu lakierowania. Usunięto rysy i wtrącenia.

 

polerka lakieru na podszybiu fiata 126p
polerowanie lakieru malucha

Moment nałożenia powłoki ceramicznej zbliżał się wielkimi krokami. Należało tylko odtłuścić powierzchnię lakieru i zabezpieczyć auto powłoką ceramiczną – K2 Gravon.
ochrona lakieru do 5 lat

nakładanie powłoki ceramicznej na aplikator
Aplikacja powłoki ceramicznej na lakier malucha

 

Po nałożeniu powłoki przystąpiono do prac wykończeniowych. Porządne odkurzanie, czyszczenie tapicerki, plastików wewnętrznych i zewnętrznych. Obowiązkowo nabłyszczenie opon, dla podkreślenia efektu WOW!

Jak mogliście zauważyć pracy było mnóstwo. Warto było.

Ebook