Wyjątkowe samochody zasługują na wyjątkowe traktowanie, w tym na najlepszą ochronę lakieru. Skoro mowa o wyjątkowych samochodach to z pewnością na takie określenie zasługuje prawie 600-konny Mercedes S-klasa w wersji AMG. Już samo brzmienie silnika modelu S63 utwierdza w przekonaniu, że do czynienia mamy z samochodem niezwykłym. To właśnie lakier tego auta zabezpieczyliśmy powłoką ceramiczną K2.
Czy zatem ceramiczna ochrona lakieru to produkt dla wybranych? Absolutnie nie. Dla swojego właściciela każdy samochód może być wyjątkowy i z pewnością zasługuje na permanentną ochronę lakieru.
Sam doskonale wiesz, że utrzymanie lakieru w doskonałej kondycji to spore wyzwanie. Warto pomyśleć o ceramicznej ochronie lakieru. Dlaczego?
Znajdź sklep
w okolicy
Możesz od razu przejść do konkretnego powodu, nałożenia powłoki ceramicznej:
- Powód #1: Do 5 lat bez martwienia się o lakier
- Powód #2: Możesz sam zabezpieczyć lakier
- Powód #3: Efekt lustra na lakierze
- Powód #4: Lakier, który odpycha brud
- Powód #5: Ochrona nie tylko dla lakieru
Powód #1: Do 5 lat bez martwienia się o lakier
Powłoka ceramiczna to obecnie najtrwalsza znana na świecie forma ochrony lakieru oraz innych powierzchni. Wyższość powłoki ceramicznej nad innymi formami ochrony lakieru kryje się w jej twardości, gładkości i odporności na zużycie.
Zobacz jak powłoka ceramiczna K2 Gravon wygląda po 4 miesiącach użytkowania.
Po zabezpieczeniu na lakierze pojawia się przezroczysta i niewidoczna warstwa o grubości 2-3 mikronów, dzięki której jest on całkowicie odizolowany od niekorzystnego działania wszelkich czynników zewnętrznych takich jak:
- uszkodzenia mechaniczne,
- rysy,
- kwaśne deszcze,
- promieniowanie UV,
- soki z drzew opadające na lakier,
- sól drogowa.
Dzięki takiej ochronie ograniczysz ryzyko pojawienia się zadrapań i odprysków, czego konsekwencją jest konieczność wykonania mniej lub bardziej kosztownych napraw lakierniczych.
Powód #2: Możesz sam zabezpieczyć lakier
Gdy podejmiemy już decyzję, że chcemy chronić lakier naszego samochodu, mamy do wyboru – podjąć samodzielnie próbę nałożenia powłoki lub oddać auto w ręce specjalisty. Jeśli zdecydujemy się działać samemu, konieczne będzie odpowiednie przygotowanie lakieru.
O tym jak dokładnie przejść przez poszczególne etapy przygotowania lakieru pod nałożeniem powłoki ceramicznej przeczytasz w DARMOWYM E-BOOKU. Kliknij tutaj.
Sam proces aplikacji powłoki ceramicznej na lakier nie jest skomplikowany i można go podzielić na 5 etapów. Należy pamiętać, żeby nakładać powłokę w suchym pomieszczeniu lub zacienionym miejscu. W temperaturze otoczenia od 10°C do 35°C.
Aplikowanie powłoki ceramicznej na lakier:
ETAP 1. Przed przystąpieniem do aplikacji powłoki ceramicznej ważne jest, żeby dokładnie odtłuścić powierzchnię np. produktem K2 Klinet.
ETAP 2. Wstrząsamy butelkę i nakładamy 6-8 kropli na suchą satynową mikrofibrę owiniętą na aplikatorze. Ważne, aby pierwsza nawilżenie mikrofibry było obfite.
ETAP 3. Uwaga! Powłokę nakładamy krzyżowo i jednorazowo na powierzchnie nie większe niż 50×50 cm. Oczywiście, te 50×50 cm to wartość umowna.
Ważnym jest jednorazowo nakładać na jeden niewielki fragment powierzchni. Dzięki temu unikniemy trudności związanych z polerowaniem, które mogłyby się pojawić przy nałożeniu produktu na większe elementy.
ETAP 4. Następny krok to obserwacja powłoki. Po mniej więcej 2 minutach od nałożenia (w temp. ok. 20°C) jej kolor powinien zacząć się zmienić.
Najważniejsze zadanie to nie przegapić momentu kiedy powłoka ceramiczna zacznie mienić się kolorami (tak jak na zdjęciu poniżej – powłoka powinna przybrać kolory tęczy), wtedy zaczynamy polerować powierzchnie przy pomocy mikrowłókna (wyższa temperatura skraca czas schnięcia, niższa wydłuża).
UWAGA! Nie dopuszczamy do wyschnięcia powłoki na lakierze.
ETAP 5. Po nałożeniu i wypolerowaniu pierwszej warstwy odczekujemy min. 1 godzinę i powtarzamy etapy od 2-5 (dla uzyskania maksymalnej trwałości powinniśmy nałożyć 3 warstwy).
Powód #3: Efekt lustra na lakierze
Po pełnej aplikacji (przypomnijmy 3 warstw) naszym oczom powinien się ukazać niesamowity efekt. Samochód wygląda jakby został oblany szkłem tworząc w ten sposób piękne lustrzane odbicie. Nie ważne czy jest to nowe prosto z salonu auto czy nieco starszy egzemplarz. Efekt jest zaskakujący.
Powód #4: Lakier, który odpycha brud
Co to jest powłoka hydrofobowa i jakie niesie korzyści? Odpowiedź na to pytanie to kolejny dowód na to, że warto pomyśleć o nałożeniu powłoki ceramicznej. Hydrofobowość to zdolność do odpychania cząsteczek wody i zabrudzeń z zabezpieczonej powierzchni.
Dzięki temu brud w mniejszym stopniu będzie osadzał się na karoserii auta. Co w konsekwencji zmniejszy częstotliwość wizyt na myjni samochodowej.
Regularna konserwacja powłoki ceramicznej za pomocą K2 Gravon Reload pozwoli wydłużyć ochronę powłoki ceramicznej nawet do 5 lat. Proces konserwacji powtarzamy raz na kwartał lub pół roku.
Powód #5: Ochrona nie tylko dla lakieru
Powłoka ceramiczna doskonale chroni nie tylko powierzchnie lakierowane. Możemy nią zabezpieczyć również szyby, uszczelki, felgi, plastiki, elementy chromowane oraz reflektory. Dzięki temu zyskamy kompleksową ochronę naszego auta.
Czy warto więc zainteresować się permanentną ochroną lakieru? Zdecydowanie TAK! Oczywiście, jeśli lubicie kiedy Wasz samochód cieszy swoim wyglądem i przykuwa spojrzenie innych kierowców.