Damian po raz kolejny testuje nasz produkt. Tym razem wybór padł na K2 Lamp Doktor – reflektory niemłodego już Forestera zasługiwały na odrobinę uwagi 😉 Zobaczcie jak wyszło.


Damian za polerowanie lamp miał zabrać się już dawno. Reflektory z upływem lat straciły swój blask oraz przejrzystość. Zawsze jednak brakowało na to czasu. Robiąc szybkie zakupy w znanej portugalskiej sieci handlowej, przy kasie zauważył stoisko z kosmetykami firmy K2. Tak narodził się pomysł przywrócenia „życia” reflektorom Subaru Forester’a.

 

Zdjęcie lampy przed polerowaniem. Widać wyraźnie, że klosz (szczególnie górna część) są zmatowiałe i nie wyglądają już estetycznie i atrakcyjnie.

 

Przygotowanie powierzchni do polerowania:

Zgodnie z zaleceniami z opakowania, lampy zostały przygotowane. Najpierw solidne mycie środkiem typu APC, oklejenie i odtłuszczanie powierzchni. Następnie przyszedł czas na zmatowanie powierzchni klosza wodnym papierem ściernym.

Matowanie przeprowadzono trochę inaczej niż jest to wskazane w instrukcji. Proces szlifowania zaczęto od papieru o gradacji 1500g, następnie 2000g, 2500g. Matowanie zakończono papierem 3000g.

 

Zdjęcie powyżej pokazuje jak wygląda lampa po użyciu papieru ściernego 1500-3000g.

 

Polerowanie:

Rozpoczęcie polerowania wiąże się z dokładnym umyciem reflektorów np. środkiem APC, oraz roztworu alkoholu izopropylowego (IPA) – jak zrobił to Damian. Można również wykorzystać produkt od K2 – K2 Klinet.

Następnie przy pomocy maszyny polerskiej, oraz twardej gąbki o średnicy 75 mm rozprowadzono pastę po kloszu korzystając z niskich obrotów. Po rozprowadzeniu pasty, nastąpił kolejny etap – polerowanie właściwe.

 

  • K2 LAMP DOCTOR 60 G
    Profesjonalna pasta do renowacji reflektorów
  • K2 T6 KLINET 770 ml
    Środek do odtłuszczania powierzchni

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Obroty maszyny polerskiej oscylowały w granicach 1200-1600. Gdy było widać wyraźne wypracowanie pasty, powierzchnia klosza została oczyszczona za pomocą mikrofibry.

 

Jak widać na powyższym zdjęciu, lampa w nabrała połysku, przejrzystości oraz znacznie lepiej oświetla drogę po zmroku.

 

Podsumowanie:

Produkt idealnie nadaje się do amatorskiego jak i profesjonalnego polerowania lamp. Po wypolerowaniu reflektorów samochód zostaje „odmłodzony” o kilka lat. Cały proces polerowania trwał około 1,5 godziny z przerwą na kawę.

Ty również możesz przetestować produkty K2. Wystarczy, że odwiedzisz naszą stronę i zapiszesz się do Testera K2. Kliknij tutaj. Zapisując się na nasz newsletter nie przegapisz kolejnych wpisów – powiadomimy Cię o nich 😉

Zastanawiasz się gdzie znaleźć produkty K2 w swojej okolicy? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki sklepów.

Polecamy nasze artykuły:  „Regeneracja reflektorów w 1 godzinę” i Regeneracja reflektorów w 5-ciu krokach • Poradnik”.

Sprawdź koniecznie, jak po przeprowadzonej regeneracji reflektorów możesz odpowiednio je zabezpieczyć: ,,Zabezpieczenie reflektorów po polerowaniu”.