Damian po raz kolejny testuje nasz produkt. Tym razem wybór padł na K2 Lamp Doktor — reflektory niemłodego już Forestera zasługiwały na odrobinę uwagi 😉 Zobaczcie, jak wyszło.
Damian za polerowanie lamp miał zabrać się już dawno. Reflektory z upływem lat straciły swój blask oraz przejrzystość. Zawsze jednak brakowało na to czasu. Robiąc szybkie zakupy w znanej portugalskiej sieci handlowej, przy kasie zauważył stoisko z kosmetykami firmy K2. Tak narodził się pomysł przywrócenia „życia” reflektorom Subaru Forester’a.
Zdjęcie lampy przed polerowaniem. Widać wyraźnie, że klosz (szczególnie górna część) są zmatowiałe i nie wyglądają już estetycznie i atrakcyjnie.
Przygotowanie powierzchni do polerowania:
Zgodnie z zaleceniami z opakowania, lampy zostały przygotowane. Najpierw solidne mycie środkiem typu APC, oklejenie i odtłuszczanie powierzchni. Następnie przyszedł czas na zmatowanie powierzchni klosza wodnym papierem ściernym.
Matowanie przeprowadzono trochę inaczej, niż jest to wskazane w instrukcji. Proces szlifowania zaczęto od papieru o gradacji 1500 g, następnie 2000 g, 2500 g. Matowanie zakończono papierem 3000 g.
Zdjęcie powyżej pokazuje, jak wygląda lampa po użyciu papieru ściernego 1500-3000 g.
Polerowanie:
Rozpoczęcie polerowania wiąże się z dokładnym umyciem reflektorów np. środkiem APC oraz roztworu alkoholu izopropylowego (IPA) – jak zrobił to Damian. Można również wykorzystać produkt od K2 – K2 Klinet.
Następnie przy pomocy maszyny polerskiej oraz twardej gąbki o średnicy 75 mm rozprowadzono pastę po kloszu, korzystając z niskich obrotów. Po rozprowadzeniu pasty nastąpił kolejny etap — polerowanie właściwe.
Znajdź sklep
w okolicy
Obroty maszyny polerskiej oscylowały w granicach 1200-1600. Gdy było widać wyraźne wypracowanie pasty, powierzchnia klosza została oczyszczona za pomocą mikrofibry.
Jak widać na powyższym zdjęciu, lampa w nabrała połysku, przejrzystości. Teraz znacznie lepiej oświetla drogę po zmroku.
Podsumowanie:
Produkt idealnie nadaje się do amatorskiego, jak i profesjonalnego polerowania lamp. Po wypolerowaniu reflektorów samochód zostaje „odmłodzony” o kilka lat. Cały proces polerowania trwał około 1,5 godziny z przerwą na kawę.
Ty również możesz przetestować produkty K2. Wystarczy, że odwiedzisz naszą stronę i zapiszesz się do Testera K2. Kliknij tutaj. Zapisując się na nasz newsletter, nie przegapisz kolejnych wpisów – powiadomimy Cię o nich 😉
Zastanawiasz się gdzie znaleźć produkty K2 w swojej okolicy? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki sklepów.
Polecamy nasze artykuły: „Regeneracja reflektorów w 1 godzinę” i „Regeneracja reflektorów w 5-ciu krokach • Poradnik”.
Sprawdź koniecznie, jak po przeprowadzonej regeneracji reflektorów możesz odpowiednio je zabezpieczyć: ,,Zabezpieczenie reflektorów po polerowaniu”.
Test i skuteczność OK jednak bez sensu az taka wysoka gradacja papieru wystarczy skonczyć na 2000.
Co najwazniejsze po polerowaniu klosz trzeba polakierowac lakierem odpornym na UV ale akrylowym to bardzo wazne inny lakier zniszczy nasza robote