5 rzeczy, które każdy kierowca powinien mieć w swoim garażu.

Chyba każdy z nas – kierowców miał w swoim życiu chociaż raz taką sytuację, gdy chciał coś  naprawić, ale… nie miał odpowiedniego narzędzia i łatwa z pozoru usterka okazała się naprawdę ciężką zmora do pokonania. Było tak? Prawda? Dlatego dziś przygotowaliśmy listę 5 rzeczy, które powinny się znaleźć w Twojej skrzynce narzędziowej. 

 

#1 Dodatkowe światło - Lampka LED

 

W garażu źródło dodatkowego światła jest po prostu nieocenione. Oprócz lampy warsztatowej lub tzw. „czołówki” na pewno okaże się pomocna – mała lampka LED. Również w podróży lub w domu. Czasami coś spadnie, wsunie się pod szafkę lub inny zakamarek i ciężko jest zlokalizować „niesfornego uciekiniera”. Mała i poręczna lampka skutecznie oświetli każde trudno dostępne miejsce.  


lampka inspekcyjna

Źródło: Własne zdjęcie.


#2 – Torxy!


Klucze lub wkrętaki o charakterystycznym nacięciu sześciokątnej gwiazdy. Mogą mieć różną średnicę i są niezbędne podczas majsterkowania przy samochodzie. Większości elementów w aucie nie odkręcisz lub nie przykręcisz bez ich użycia. Bardziej zaawansowani wiedzą, że przydadzą się do demontażu choćby boczków drzwi czy elementów deski rozdzielczej.


Ich koszt nie jest duży, a zawróci się z nawiązką kiedy wykorzystasz je również przy skręcaniu mebli lub naprawie telefonu.


klucze torx

Źródło: Pixabay.pl


#3 Skuteczny środek czyszczący w sprayu – K2 Brake Cleaner


Wykonując poważniejsze naprawy często konieczne jest oczyszczenie części z oleistych i tłustych zabrudzeń, resztek smarów, itp. 


Koniecznym jest więc zastosowanie skutecznie czyszczącego produktu. K2 Brake Cleaner przeznaczony jest co prawda do czyszczenia elementów układu hamulcowego, jednak z powodzeniem radzi sobie z odtłuszczaniem i usuwaniem zabrudzeń z innych metalowych powierzchni, w tym  narzędzi. Co najważniejsze szybko odparowuje nie pozostawiając śladów, zacieków. Obowiązkowa pozycja w każdym garażu. 
#4 Magnes z teleskopem + lusterko 


Ile razy zdarzyło Ci się upuścić jakiś niewielki przedmiot, np. śrubkę przy naprawie auta. Na Twoje nieszczęście wpadła ona w niewielką szczelinę i nie jesteś w stanie jej złapać palcami.chwytak z magnesem lub lusterkiem

Źródło: Rotopino.pl


Magnes z teleskopem i lusterkiem pomoże Ci ją nie tylko zlokalizować, ale też szybko sięgnąć. 


#5 Smar i penetrant w jednym – K2 07


Zadania specjalne nie są mu obce. Jeden produkt - siedem różnych funkcji. Oczyszcza, chroni przed korozją, usuwa wodę, penetruje, konserwuje, smaruje i likwiduje piski. 


Przydatny w domu, w ogrodzie, w samochodzie, a także przy zabezpieczaniu i smarowaniu sprzętu sportowego.

View the embedded image gallery online at:
https://k2.com.pl/blog/5-rzeczy-w-garazu#sigFreeId790f77fdbe

Mając go przy sobie szybko i sprawnie uporasz się np. ze skrzypiącymi zawiasami, zapieczonymi śrubami, nasmarujesz mechanizm sterujący położeniem lusterek czy siłowniki bagażnika – ułatwisz sobie późniejsze czyszczenie i zabezpieczysz elementy przed korozją. Oczyścisz kable zapłonowe, świece.Nasze TOP 5 rzeczy, które obowiązkowo powinny znaleźć się w garażu każdego miłośnika motoryzacji. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z samochodem potraktuj ten tekst jako wskazówkę.

Natomiast jeśli jesteś już bardziej zaawansowany i garażowe „dłubanie” to Twoja pasja – sprawdź, czy o podane wyżej pozycje są na Twojej liście. Jeśli nie, to może rozważyć ich pojawienie się na garażowej półce?  


znajdz sklep z produktami k2


PS. Pamiętaj, że jest to nasza subiektywna lista, którą stworzyliśmy w oparciu o nasze doświadczenia. ;) Jeśli uważasz, że o czymś zapomnieliśmy daj znać w komentarzu pod artykułem.