Jak samodzielnie sprawdzić szczelność instalacji gazowej lpg w samochodzie? Jak zrobić to skutecznie i tanio? Jakiego środka użyć? Dlaczego sprawdzanie szczelności instalacji gazowej jest tak ważne dla każdego kierowcy? Jak sprawdzić szczelność instalacji grzewczej na gaz i butli gazowej w domu?

Objawy nieszczelności instalacji gazowej

Gaz LPG ma bardzo silną woń. Ma to swoje plusy. W przypadku jego ulatniania się można bez problemu wyczuć to we wnętrzu auta i na zewnątrz.

Gaz LPG jest trujący i silnie wybuchowy. Dlatego nawet najmniejsza nieszczelność jest bardzo groźna. Tym bardziej że w samochodzie nietrudno o iskrę elektryczną, iskrę spowodowaną tarciem, albo przebicie prądu, co może doprowadzić do wybuchu gazu.
Do wybuchu może też doprowadzić np. papieros, zapalony przez kierowcę.

 

Jak sprawdzić szczelność instalacji gazowej - K2 Gas Tester

Przyczyny wycieku gazu

Przyczyną wycieków gazu są nieszczelności. Mogą to być nieszczelności przewodów, połączeń pomiędzy poszczególnymi elementami instalacji gazowej, połączeń instalacji gazowej z silnikiem auta (np. w starszych instalacjach gaz był dostarczany do układu dolotowego) albo rozszczelnienie zbiornika na gaz. Mogą to być również uszkodzenia powypadkowe, co jest szczególnie groźnie, gdy kupujemy używany samochód.

Sprawdzenie szczelności instalacji gazowej lpg w warsztacie kosztuje od 50 do 200 zł, jak można to zrobić samodzielnie i za kilkanaście złotych?

 

K2 Gas Tester sprwadzanie szczelności

Jak sprawdzić szczelność instalacji gazowej lpg w samochodzie?

Jak sprawdzić szczelność gazu w samochodowej instalacji LPG? Wystarczy kupić środek K2 Gas Tester w sprayu. Przeznaczony jest on do lokalizowania miejsc wycieków.

Puszkę ze środkiem K2 Gas Tester trzeba mocno wstrząsnąć, zdjąć z niej kapturek ochronny, a następnie spryskać środkiem elementy instalacji gazowej, które podejrzewamy o wyciek, w szczególności przewody oraz połączenia.

K2 Gas Tester to specjalna bezpęcherzykowa pianka, która dzięki specjalnemu zaworowi wydobywa się bez względu na pozycję, w jakiej trzymamy puszkę. Pozwala to na wygodne dotarcie do wszystkich elementów instalacji, co dodatkowo ułatwia jeszcze rurka aplikacyjna. Sprawdzane elementy spryskuje się z odległości od 2 do 5 centymetrów.

Jak zlokalizować miejsce wycieku gazu?

Jeśli w danym miejscu wycieka gaz, na piance będą widoczne małe lub duże bąbelki.

K2 Gas Tester jest w stu procentach niepalny i bezpieczny dla wszystkich powierzchni lakierowanych. Co ważne, po każdym użyciu ulega pełnej biodegradacji, przez co nie jest uciążliwy dla środowiska naturalnego.

K2 Gas Tester po użyciu

Jak sprawdzić szczelność gazu w domu?

Pianka K2 Gas Tester jest świetna również do zastosowań domowych. Bez względu na to, czy korzystamy ze standardowej butli gazowej, z gazu miejskiego czy z ogrzewania gazowego (zasilanego z sieci miejskiej, albo z zewnętrznej butli przed domem), możemy kontrolować szczelność instalacji. Wystarczy spryskać pianką wszystkie przewody i łączenia (gumowe, metalowe itd.) i w ten sposób sprawdzimy szczelność instalacji grzewczej, pomiędzy zbiornikiem lub siecią miejską a piecykiem gazowym.

Dotyczy to nie tylko mieszkańców domów jednorodzinnych. W blokach mieszkalnych częstym miejscem wycieku gazu są podłączenia kuchenki gazowej (albo gazowoelektrycznej), albo przewody przy liczniku na gaz. Warto je sprawdzić przy pomocy pianki.

Sprawdzanie szczelności koła

Sprawdzanie szczelności opon samochodowych

K2 Gas Tester to produkt wielofunkcyjny, który możemy zastosować jeszcze na wiele sposobów przy swoim aucie. Mogą z niego korzystać nie tylko użytkownicy aut, ale także mechanicy w warsztatach samochodowych.

W samochodach z komfortowym zawieszeniem pneumatycznym czasami zdarzają się problemy, związane z wyciekami powietrza z miechów. Powoduje to ciągłą pracę bardzo drogiego kompresora, jego przegrzanie i w konsekwencji, zniszczenie. Zastosowanie pianki K2 Gas Tester pozwala na sprawdzenie, czy wszystkie miechy są szczelne. Im szybciej wykryjemy nieszczelność – tym mniejsze będą koszty naprawy.

W każdym aucie, dzięki K2 Gas Tester, możemy znaleźć miejsce uszkodzenia opony. Wystarczy oponę napompować, a potem spryskać ją pianką. Obecnie w sprzedaży znajdują się zestawy do samodzielnego łatania opon. W połączeniu z K2 Gas Tester mogą stanowić dobry sposób na samodzielną naprawę opon samochodowych. Ale nie tylko samochodowych, bo pianka pozwoli sprawdzić też szczelność dętki rowerowej, albo np. opony w taczce ogrodowej.

 

  • K2 GAS TESTER 400 ML
    Tester szczelności instalacji gazowych

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Każdy kierowca powinien też co pewien czas sprawdzać szczelność opony samochodowej w kole zapasowym. Tu znów przyda się K2 Gas Tester.
Pianka może stanowić też istotne wsparcie w działaniach pracowników warsztatów wulkanizacyjnych.

Pianka K2 Gas Tester może też pomóc w naprawie dmuchanych zabawek, materacy, pontonów albo piłek do gry. Obecnie można bez problemu kupić wytrzymałe łatki, a także stosować dobre jakościowo kleje do gumy. Ale podstawą jest precyzyjne zlokalizowanie miejsca uszkodzenia. I tutaj sprawdzi się nasza pianka.

K2 Gas Tester to świetny i tani pomocnik, który pozwoli na sprawdzenie szczelności butli gazowej, instalacji gazowej, instalacji LPG. Dzięki prostej piance możemy zareagować błyskawicznie na wszelakie uszkodzenia, co będzie mieć wpływ na bezpieczeństwo i na koszty naprawy.

K2 Gas Tester to bardzo uniwersalny produkt, który dba o nasze bezpieczeństwo, dlatego warto, aby każdy miał go pod ręką w domu lub garażu, sprawdź również jakie: „5 rzeczy, powinien mieć każdy kierowca w swoim garażu”