Dla każdego rozpoczynającego przygodę z kosmetyką samochodową, wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji auta nie jest łatwy. Pomożemy Ci wybrać zestaw startowy kosmetyków samochodowych, dzięki któremu w szybki i łatwy sposób odmienisz swoje auto. Przedstawiamy 10 produktów za 100 zł do pielęgnacji Twojego samochodu.


Mycie.

Samochód możesz umyć na myjni bezdotykowej lub samodzielnie.

Zdecydowanie polecamy ten drugi sposób. Na tym etapie nie potrzebujesz wiele. Na początek zaopatrz się w  skoncentrowany szampon samochodowy, który posiada doskonałe właściwości pieniące, jest wydajny i może być stosowany do wszystkich rodzajów lakieru.

Koniecznie będziesz potrzebować gąbki, wystarczy uniwersalna,  bardzo chłonna, przeznaczona do mycia całego pojazdu. Koszt szamponu wraz z gąbką to ok. 14 zł

szampon i gąbka do mycia samochodu

Do lakieru.

Mamy dla Ciebie 3 produkty bezpieczne, skuteczne oraz łatwe w użyciu, które wystarczą, aby karoseria Twojego auta znów błyszczała.

Pierwszy z nich to uniwersalna pasta do pielęgnacji lakieru K2 Turbo, o której na pewno już słyszałeś. Produkt dla wszystkich, którzy prze jak najmniejszym wysiłku chcą szybko polepszyć wygląd lakieru, maskując jego niedoskonałości i nadając mu połysk.

Nieco większe zarysowania z powodzeniem usuniesz dzięki K2 Ultra Cut. Pasta, która poradzi sobie z rysami i innymi defektami lakieru.

 • K2 EXPRESS 1 L
  Wydajny szampon samochodowy
 • K2 GĄBKA
  Do ręcznego mycia pojazdów
 • K2 TURBO 120 G
  Lekkościerna pasta woskowa
 • K2 ULTRA CUT
  Skuteczna pasta do usuwania rys
 • K2 OPTI
  Mikrofibra do szyb i lusterek 40x40 cm
 • K2 FELIX 770 ML
  Skuteczny płyn do czyszczenia felg i kołpaków
 • K2 BOLD 700 ML
  Pielęgnuje opony
 • K2 POLO COCKPIT FAHREN 750 ML
  Pielęgnuje deskę rozdzielczą
 • K2 VENTO FAHREN 8 ML
  Elegancki odświeżacz w buteleczce

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Po jej użyciu lakier stanie się gładszy, a lakier odzyska połysk. Po umyciu samochodu i osuszeniu karoserii, nanosimy ją delikatnie, kulistymi ruchami za pomocą miękkiej szmatki.

mikrowłokno do polerowania wosku samochodowego

Następnie czekamy pół minuty i polerujemy, korzystając ze specjalnej szmatki z mikrofibry, usuwając tym samym resztki pasty.

Koszt takiego zestawu to ok. 26 zł

Mycie szyb.

Czyste szyby to zdecydowanie lepsza widoczność i tym samym większe bezpieczeństwo. Możesz je umyć zwykłym płynem do szyb. Istotne jest to, żeby na szybach po umyciu nie zostały smugi. Najpierw zacznijmy od zmycia brudu za pomocą płynu i ręcznika papierowego.

mikrowłokno do czyszczenia szyb i lusterek

Natomiast później, żeby pozbyć się w łatwy sposób smug warto zaopatrzyć się w specjalne mikrowłókno np. K2 OPTI. Koszt takiej mikrofibry to ok. 12 zł.

Co do felg i opon?

Teraz zajmiemy się Twoimi felgami i oponami, to one często są najbardziej zanieczyszczonymi elementami pojazdu. Z wyjątkowo trudnymi zabrudzeniami poradzi sobie K2 Felix, który nanosimy na powierzchnie, czekamy 10 minut, usuwamy zabrudzenia szczoteczką, a następnie spłukujemy.

płyn do mycia felg samochodowych

Dla ochrony opon przed zmatowieniem, pękaniem i blaknięciem polecamy K2 Bold, który jest bardzo łatwy w użyciu – nanosimy i przecieramy, gotowe!

Za taki zestaw zapłacimy ok. 28 zł.

Czym odświeżyć plastiki wewnętrzne?

Zaglądamy do środka. Tutaj dzieje się bardzo dużo, ale naszą uwagę zwraca zakurzona i pozbawiona blasku deska rozdzielcza. Mamy dla Ciebie produkt K2 Polo Cockpit, który wydobywa z materiału jego oryginalny kolor i chroni przed osadzaniem się kurzu i zabrudzeń. Koszt to ok. 13 zł.

Spray do deski rozdzielczej

Zadbaj o komfort w podróży.

Na koniec przysłowiowa wisienka na torcie, czyli w przypadku samochodu piękny zapach i świeżość. Zapach K2 Vento dostępny jest w kilku wariantach zapachowych, dozowany jest stopniowo i delikatnie odświeża wnętrze. Kosztuje ok. 7 zł 😉

znajdź sklep w swojej okolicy

Jak widzisz utrzymanie samochodu tak, żeby zawsze cieszył oko wcale nie musi być kosztowne. Chciałbyś mieć taki zestaw w swoim garażu? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki sklepów i kup zestaw dla początkujących w swojej okolicy 🙂

Podsumowując:

Szampon + gąbka: 14zł
Pielęgnacja lakieru: 26zł
Mikrowłókno do szyb: 12zł
Mycie felg + pielęgnacja opon: 28zł
Pielęgnacja deski rozdzielczej: 13zł
Zapaszek do samochodu: 7zł
____________
= 100zł