Chyba każdy z nas – kierowców miał w swoim życiu chociaż raz taką sytuację, gdy chciał coś  naprawić, ale… nie miał odpowiedniego narzędzia i łatwa z pozoru usterka okazała się naprawdę ciężką zmora do pokonania. Było tak? Prawda?


Dlatego dziś przygotowaliśmy listę 5 rzeczy, które powinny się znaleźć w Twojej skrzynce narzędziowej.

#1 Dodatkowe światło – Lampka LED

W garażu źródło dodatkowego światła jest po prostu nieocenione. Oprócz lampy warsztatowej lub tzw. „czołówki” na pewno okaże się pomocna – mała lampka LED. Również w podróży lub w domu. Czasami coś spadnie, wsunie się pod szafkę lub inny zakamarek i ciężko jest zlokalizować „niesfornego uciekiniera”. Mała i poręczna lampka skutecznie oświetli każde trudno dostępne miejsce.

lampka inspekcyjna

Źródło: Własne zdjęcie.

#2 – Torxy!

Klucze lub wkrętaki o charakterystycznym nacięciu sześciokątnej gwiazdy. Mogą mieć różną średnicę i są niezbędne podczas majsterkowania przy samochodzie. Większości elementów w aucie nie odkręcisz lub nie przykręcisz bez ich użycia. Bardziej zaawansowani wiedzą, że przydadzą się do demontażu choćby boczków drzwi czy elementów deski rozdzielczej.

Ich koszt nie jest duży, a zawróci się z nawiązką kiedy wykorzystasz je również przy skręcaniu mebli lub naprawie telefonu.

klucze torx

Źródło: Pixabay.pl

#3 Skuteczny środek czyszczący w sprayu – K2 Brake Cleaner

Wykonując poważniejsze naprawy często konieczne jest oczyszczenie części z oleistych i tłustych zabrudzeń, resztek smarów, itp.

 

 • K2 BRAKE CLEANER 600 ML
  Środek do czyszczenia hamulców
 • K2 BRAKE CLEANER 400 ML
  Środek do czyszczenia hamulców
 • K2 BRAKE CLEANER 500 ML
  Środek do czyszczenia hamulców
 • K2 07 50 ML
  Produkt wielozadaniowy: likwiduje piski, smaruje, czyści, penetruje, chroni przed korozją.
 • K2 07 150 ML
  Produkt wielozadaniowy: likwiduje piski, smaruje, czyści, penetruje, chroni przed korozją.
 • K2 07 250 ML
  Produkt wielozadaniowy: likwiduje piski, smaruje, czyści, penetruje, chroni przed korozją.
 • K2 07 500 ML
  Produkt wielozadaniowy: likwiduje piski, smaruje, czyści, penetruje, chroni przed korozją.
 • K2 07 400 ML
  Produkt wielozadaniowy: likwiduje piski, smaruje, czyści, penetruje, chroni przed korozją.

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Koniecznym jest więc zastosowanie skutecznie czyszczącego produktu. K2 Brake Cleaner przeznaczony jest co prawda do czyszczenia elementów układu hamulcowego, jednak z powodzeniem radzi sobie z odtłuszczaniem i usuwaniem zabrudzeń z innych metalowych powierzchni, w tym  narzędzi. Co najważniejsze szybko odparowuje nie pozostawiając śladów, zacieków. Obowiązkowa pozycja w każdym garażu.

#4 Magnes z teleskopem + lusterko

Ile razy zdarzyło Ci się upuścić jakiś niewielki przedmiot, np. śrubkę przy naprawie auta. Na Twoje nieszczęście wpadła ona w niewielką szczelinę i nie jesteś w stanie jej złapać palcami.

chwytak z magnesem lub lusterkiem

Źródło: Rotopino.pl

Magnes z teleskopem i lusterkiem pomoże Ci ją nie tylko zlokalizować, ale też szybko sięgnąć.

#5 Smar i penetrant w jednym – K2 07

Zadania specjalne nie są mu obce. Jeden produkt – siedem różnych funkcji. Oczyszcza, chroni przed korozją, usuwa wodę, penetruje, konserwuje, smaruje i likwiduje piski.

Przydatny w domu, w ogrodzie, w samochodzie, a także przy zabezpieczaniu i smarowaniu sprzętu sportowego.

Mając go przy sobie szybko i sprawnie uporasz się np. ze skrzypiącymi zawiasami, zapieczonymi śrubami, nasmarujesz mechanizm sterujący położeniem lusterek czy siłowniki bagażnika – ułatwisz sobie późniejsze czyszczenie i zabezpieczysz elementy przed korozją. Oczyścisz kable zapłonowe, świece.

Nasze TOP 5 rzeczy, które obowiązkowo powinny znaleźć się w garażu każdego miłośnika motoryzacji. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z samochodem potraktuj ten tekst jako wskazówkę.

Natomiast jeśli jesteś już bardziej zaawansowany i garażowe „dłubanie” to Twoja pasja – sprawdź, czy o podane wyżej pozycje penetratów są na Twojej liście. Jeśli nie, to może rozważyć ich pojawienie się na garażowej półce?

PS. Pamiętaj, że jest to nasza subiektywna lista, którą stworzyliśmy w oparciu o nasze doświadczenia. 😉 Jeśli uważasz, że o czymś zapomnieliśmy daj znać w komentarzu pod artykułem.