Rój owadów przyklejonych do przodu auta to niemal pewna pamiątka każdego letniego wyjazdu. Nie dosyć, że nie wygląda atrakcyjnie, to jeszcze potrafi stawić silny opór każdej próbie zmycia np. na myjni samoobsługowej. Czy jest sposób, aby szybko i skutecznie pozbyć się ich z karoserii, lamp, a także przedniej szyby i lusterek bocznych? Oczywiście, że jest, a jego użycie jest prostsze, niż myślimy. Pokażemy ci jak łatwo mieć czysty samochód, nawet w tej najcieplejszej porze roku. Już zawsze będziesz o tym pamiętał.

 

Usuwanie owadów z karoserii – co musisz wiedzieć?

Powodów, dla których warto jak najszybciej pozbyć się tego osadu z samochodu, jest kilka. Pierwszy jest prozaiczny: to po prostu źle wygląda. Już małe, czarne kropeczki wyraźnie wpływają na wygląd i sugerują, że o samochód po prostu nie dbamy, a przecież auto to wizytówka każdego kierowcy. Pozwalając na zaschnięcie na karoserii takiego kawałka brudu, narażamy nasz lakier na trwałe uszkodzenia wierzchniej warstwy i powstawanie ognisk korozji. Insekty przywierają również do szyby, jak i reflektorów, pogarszają właściwości świateł, a na szybie wpływają negatywnie na widoczność. W żadnym wypadku nie można bagatelizować, wydawać się błahego problemu jakim jest usuwanie owadów z karoserii samochodu.

Efekt przed i po usunięciu owadów z karoserii

 

Sposoby jak usunąć owady z lakieru?

O ile nieusuwanie owadów może odbić się na naszym lakierze, negatywny skutek przyniesie także nieodpowiednie podejście do tej czynności. Często na przykład widać, jak kierowcy chcą usunąć te owady za pomocą zwykłej wody pod ciśnieniem. Nawet jeśli woda te owady usunie, to zbytnie zbliżenie wysokociśnieniowej myjki do karoserii wpłynie także na lakier. Widać to, szczególnie gdy lakier w danym miejscu nie jest fabrycznie nowy albo samochód ma już swoje lata.

Domowe sposoby na usuwanie owadów

Z podobnych przyczyn nie należy też stawiać na domowe sposoby, które wykorzystują środki przygotowane do zastosowania w innych celach np. ciepła woda z płynem do naczyń i odrobiną octu. Taka mieszanka co prawda usunie, insekty ale nie jest przeznaczona do karoserii jednak będzie, miała negatywny wpływ nasz lakier. I choć tych skutków nie, zobaczymy od razu, to już na pewno zobaczymy je po kilku takich czyszczeniach, gdy lakier nie będzie już w stanie oprzeć się składnikom zawartym w danym produkcie.

Wniosek jest więc prosty: usuwanie owadów z lakieru należy wykonać tylko za pomocą specjalnych środków. 

 • K2 NUTA ANTI-INSECT PRO 1L
  Płyn do usuwania owadów
 • K2 NUTA ANTI-INSECT 750ml
  Środek do usuwania owadów z szyb i karoserii
 • K2 NUTA MAX 1:100
 • K2 NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA 150 ML
  Środek zapewniający bezproblemowe odprowadzanie wody z szyb
 • K2 GRAVON LITE 50 ML
  Ceramiczna ochrona lakieru
 • K2 VIZIO PRO 150 ML
  Niewidzialna wycieraczka

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Wbrew pozorom, wcale nie należą one do drogich i trudnych w użyciu. Zresztą, koszty wynikające z uszkodzenia lakieru po kolejnym nieodpowiednim czyszczeniu samochodu sprawią, że środek do usuwania owadów okaże się podstawowym wyposażeniem każdego auta. Wtedy może być już za późno…

Efekt przed i po zastosowaniu K2 Anti Insect

 

Jaki płyn do usuwania owadów wybrać?

To, jaki środek do usuwania owadów wybrać zależy przede wszystkim od połączenia dwóch cech: skuteczności działania i ochrony lakieru. W końcu bez odpowiedniej ochrony dla lakieru usuwanie owadów z karoserii nie ma sensu, gdyż efekt da nam to podobny, co użycie myjki wysokociśnieniowej. Warto więc spojrzeć choćby na pH środku. Z drugiej strony, środek skierowany głównie na ochronę lakieru też może okazać się pomysłem nietrafionym, bo w tym momencie nie osiągniemy podstawowego celu: usunięcia przyklejonych do karoserii owadów.

 

Przy wyborze produktu do usuwania owadów warto też uwzględnić kilka innych cech. Przydatnym jest na przykład łatwość jego nakładania, dlatego produkty powinny wyposażone być w atomizery. Nie powinny natomiast pozostawiać smug na szybie czy lampach. W końcu usuwanie owadów z szyby ma nam ułatwić patrzenie na drogę, a nie utrudnić. Produktem, który spełnia wszystkie wyżej wymienione kryteria jest K2 NUTA ANTI-INSECT 770ml.  

 

usuwanie owadów

 

Usuwanie owadów z lakieru

Spryskujemy zabrudzoną powierzchnię tak, aby pokryć miejsca przywarcia owadów. Warto najpierw wstrząsnąć pojemnikiem, by środek przyjął odpowiednią konsystencję. Atomizer pomoże również w usunięciu owadów z trudno dostępnych miejsc, których na przodzie samochodu będzie co najmniej kilka. Po odczekaniu 2-3 minut (niewskazane dłużej), przecieramy powierzchnię ściereczką z mikrofibry, gąbką lub rękawicą do mycia auta, a potem już tylko spłukujemy wodą.

Sposoby na nieprzywieranie owadów do samochodu

Owady rozbijające się o naszą szybę ograniczają nam widoczność. Po zmroku bardzo mocno wpływa to na nasz komfort jazdy. W takim wypadku warto kupić specjalny dodatek do płynu, który wlewamy do spryskiwacza np. K2 NUTA MAX 1:100. Kosztuje niewiele, a daje nam komfort i bezpieczeństwo.

Drugim sposobem na ograniczenie przywierania owadów do szyb jest nałożenie na niej niewidzialnej wycieraczki. 

Gdy już wiemy, który środek wykorzystamy, pozostaje pytanie, jak bezpiecznie usuwać owady. Warto wyposażyć się w ściereczkę z mikrofibry. Taki zestaw pozwoli usunąć przyklejone owady bez obawy, że porysujemy karoserię.

Nałożenie powłoki ceramicznej na lakier nie tylko nada świetny wygląd, ale też zmniejszy przywieranie brudu do karoserii naszego samochodu. 

 

usuwanie owadów efekt końcowy

 

Usuwanie owadów z karoserii, szyb i lamp nigdy nie było łatwiejsze

Choć istnieją domowe sposoby na usuwanie owadów, nie są one najlepszym wyborem. Lepiej postawić na produkt do tego przeznaczony. Dzięki nim skutecznie usuniesz owady z karoserii, szyb, lusterek czy lamp bez obawy o uszkodzenie ich powierzchni. A w końcu to przecież o to Ci chodziło, gdy chciałeś pozbyć się niechcianych gości na lakierze twojego auta. Czyste auto przedstawia cię w dobry świetle wobec innych kierowców.

Gdy już pozbędziesz się uporczywych śladów po owadach na swoim samochodzie, daj znać czy coś sprawiło ci problem. Pochwal się w komentarzu jak ty, walczysz o czystość twojego auta. Pytanie „Jak usunąć owady” już nigdy nie zagości w twojej głowie.