Płyn do spryskiwaczy to jeden z eksploatacyjnych elementów w naszym samochodzie. Nie jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowanie czterech kółek, ale każdy kto chociaż raz musiał poruszać się w trakcie pluchy pojazdem bez płynu w zbiorniku w pełni docenia jego działanie. W tym artykule przedstawimy Wam kilka podstawowych faktów na temat tego środka. Zaczynamy!

Gdzie wlać płyn do spryskiwaczy?

korek zbiornika płynu do spryskiwaczy

To pytanie dla większości wprawnych fanów motoryzacji jest banale, wręcz śmieszne. W zasadzie dla laika po zajrzeniu pod maskę, no może kilkukrotnym, również ten fakt nie budzi wątpliwości.

Zbiornik na płyn do spryskiwaczy zakończony jest wlewem, który wieńczy wieczko, najczęściej w niebieskim kolorze z ikonką tryskającej cieczy. Wymowne zobrazowanie funkcji spryskiwaczy. Wlew umieszczony jest z lewej strony całego układu „wnętrzności” naszego auta, po podniesieniu maski. To właśnie tam wlewamy płyn do spryskiwaczy.

Ile wlać płynu do spryskiwaczy?

Powyższa kwestia również na pierwszy rzut oka może budzić w niektórych łagodny uśmiech. Odpowiedź bowiem jest prosta – podnosimy wieczko i nalewamy tyle płynu ile pomieści zbiornik. Uzupełnianie kończymy w momencie kiedy poziom płynu jest już dla nas widoczny u góry wlewu.

Wlewanie płynu do spryskiwaczy to dość łatwa, szybka i przyjemna kwestia związana z naszym samochodem.

Jak samemu zrobić płyn do spryskiwaczy?

Jeśli mamy w sobie pociąg do eksperymentów możemy sami spróbować zrobić płyn do spryskiwaczy. Jakie składniki są nam potrzebne do takiego domowego płynu? Wystarczy woda, najlepiej demineralizowana oraz płyn do mycia naczyń. Te składniki mieszamy ze sobą w proporcji: 1 łyżka stołowa płynu do mycia naczyń na 4 litry wody. Mieszankę umieszczamy w zbiorniku płynu do spryskiwaczy.

Woda i płyn do mycia naczyń wystarczą do wersji letniej naszego domowego płynu do spryskiwaczy. Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy? Zimą należy dodać jeszcze alkohol izopropylowy. Ten składnik sprawi, że mieszanka będzie odporna na zamarzanie w momencie kiedy temperatura na dworze spadnie poniżej 0.

W Internecie znajdziemy mnóstwo instruktaży jak wykonać domowy płyn do spryskiwaczy, niemniej jednak taka samodzielnie wykonana mieszanka nie może w pełni równać się z dedykowanym do tego celu produktem o wysokiej jakości. Producenci w swoich środkach skupiają się na zabrudzeniach, które pojawią się na naszych szybach podczas jazdy. Te zabrudzenia nie równają się jednak z tymi, na które narażone są naczynia w kuchni. Dlatego też lepiej zdecydować się na ten produkt, który jest stricte przeznaczony swojej funkcji.

K2 Nano Sprysk to najwyższej jakości perfumowany letni płyn do spryskiwaczy. Jest bezpieczny dla lakieru, gum i tworzyw sztucznych, w tym także dla najnowocześniejszych reflektorów wykonanych z poliwęglanów. Chroni pióra wycieraczek przed utrata elastyczności. Może być stosowany do każdego rodzaju dysz spryskiwaczy. Płyn do spryskiwaczy K2 Nano Sprysk nie pozostawia smug na szybie i skutecznie usuwa drobne ślady po owadach podczas jazdy. W walce z ekstremalnym brudem na szybie zalecamy dolanie do letniego płynu do spryskiwaczy koncentratu do mycia szyb K2 Nuta Max. To połączenie sprawi, że szyba będzie czysta w najcięższych warunkach drogowych.

 • K2 NANO SPRYSK
  Letni płyn do mycia szyb
 • K2 NUTA MAX 1:100
 • K2 CLAREN -22°C 1L
  Zimowy płyn do spryskiwaczy do -22°C
 • K2 CLAREN -22°C 5 L
  Zimowy płyn do spryskiwaczy do -22°C
 • K2 CLAREN -40°C 5 L
  Zimowy płyn do spryskiwaczy do -40°C

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Gdzie kupić płyn do spryskiwaczy?

Płyn do spryskiwaczy to dość powszechny produkt. Zaopatrzymy się w niego oczywiście w każdym sklepie motoryzacyjnym, jak również na stacjach benzynowych a także w wielu supermarketach czy dyskontach, jednak tam musimy się liczyć ze słabszą jakością produktu.

Płyn do spryskiwaczy nie jest wysokobudżetowym produktem, nawet jeśli mamy do czynienia z markowym płynem wysokiej jakości. Dlatego też warto zainwestować te kilka złotych więcej, szczególnie w wersję zimową, która powinna charakteryzować się wysoką odpornością na zamarzanie. Takimi produktami są płyny marki K2. Całą gamę letni jak i zimowych płynów do spryskiwaczy znajdziecie w kategorii Płyny do spryskiwaczy. Również tam sprawdzicie gdzie w najbliższej okolicy lub sklepach online interesujące Was środki są dostępne – informacja kompleksowa!

Płyn do spryskiwaczy w naszym samochodzie można zamknąć w wyrażenia „mała rzecz, a cieszy”. Większość kierowców nie wyobraża sobie podróżowania bez niego. Też tak macie?