Dobra widoczność to podstawa bezpiecznej jazdy samochodem. Istnieje całe mnóstwo zagrożeń, powodujących znaczne ograniczenie pola widzenia kierowcy. Czasami nawet wycieraczki samochodowe nie dają rady. Jest jednak rozwiązanie, które doskonale wspiera, a w niektórych przypadkach całkowicie wyręcza pracę wycieraczek. To nowoczesna powłoka hydrofobowa, nakładana na szyby. Nakładana szybko, łatwo i do tego oferowana w niskiej cenie. To K2 Niewidzialna wycieraczka.

Główne przyczyny pogorszenia widoczności

Sprawne wycieraczki samochodowe i odpowiedni poziom płynu do spryskiwaczy to podstawa, o której powinien pamiętać każdy kierowca. Niesprawne wycieraczki mogą doprowadzić do wypadku, albowiem nie będą w stanie usunąć zanieczyszczeń ani odprowadzić wody z przedniej i tylnej szyby. Trzeba też pamiętać, że zgodnie z prawem, za niesprawne wycieraczki samochodowe oraz brak płynu do spryskiwaczy grozi mandat do 500 złotych.

Wycieraczki oczyszczają tylko przednią i tylną szybę. W niektórych autach, np. pickupach, nie ma tylnej wycieraczki, zatem problem jest jeszcze większy.
A co z szybami bocznymi? Ich niestety nie ma co czyścić, a one również ulegają zanieczyszczeniom w trakcie jazdy, co ogranicza pole widzenia i uniemożliwia np. bezpieczne wyprzedzanie, manewrowanie czy też zmianę pasa.

A co z bocznymi lusterkami? Sytuacja podobna. One również mogą ulegać zanieczyszczeniu w trakcie jazdy, co znacząco ogranicza pole widzenia kierowcy i również utrudnia zmianę pasa, wyprzedzanie, albo manewrowanie na parkingu.

Poza zanieczyszczeniami, szyby mogą również parować, na co ma wpływ np. zabrudzony filtr kabinowy i wilgoć wewnątrz kabiny samochodu.

  • K2 NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA 150 ML
    Środek zapewniający bezproblemowe odprowadzanie wody z szyb
  • K2 NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA 200 ML
    Środek zapewniający bezproblemowe odprowadzanie wody z szyb

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Co utrudnia widoczność i osadza się na szybach?

• Deszcz w trakcie opadów, o mniejszym lub większym natężeniu.
• Śnieg w trakcie jazdy i postoju.
• Szron w trakcie postoju.
• Kurz i piasek.
• Pyłki pochodzenia naturalnego.
• Pyły ze startego bieżnika opon oraz startych klocków hamulcowych.
• Kawałki roślin (igły, liście, inne).
• Odchody ptaków.
Owady.

Jak można skutecznie ochronić szybę przed osadzaniem się na niej wszelakiego typu zanieczyszczeń? Do tego celu służy powłoka hydrofobowa na szyby. Nazywa się ją również popularnie niewidzialną wycieraczką.

 

Niewidzialna wycieraczka K2

Czym jest niewidzialna wycieraczka?

Niewidzialna wycieraczka to łatwy do samodzielnego nałożenia produkt, tworzący na szybach ochronną warstwę hydrofobową.

Istnieją też niewidzialne wycieraczki, stosowane w salonach car spa. W tym przypadku jednak koszty nałożenia takiej wycieraczki są bardzo duże. Minimalny to kilkaset złotych.

Na początek musimy zrozumieć, czym jest warstwa hydrofobowa. Zgodnie z definicją, hydrofobowość to specyficzne zachowanie cząsteczek chemicznych, polegające na odpychaniu przez nie wody. Materiał pokryty warstwą hydrofobową nie nasiąka wodą. Cząsteczki chemiczne, które są hydrofobowe, najczęściej są apolarne (moment dipolowy równa się zero).

Warstwa hydrofobowa, pokrywające szybę, znacząco ułatwia spływanie po niej wody.
Środki, zwane niewidzialnymi wycieraczkami, posiadają w swoim składzie specjalne substancje chemiczne, które tworzą przezroczystą warstwę hydrofobową na szybach samochodu, wnikając w pory szkła.

 

Odprowadzanie wody z szyby samochodowej

Jak działa niewidzialna wycieraczka?

Woda z opadów formuje się w duże krople i spływa z szyby, na skutek jej nachylenia. Wraz z wodą spływają zanieczyszczenia. Pęd powietrza podczas jazdy powoduje znacznie szybsze usuwanie kropel wody. Jeśli kierowca porusza się w mieście i często staje w korkach, niezbędne może być uruchamianie wycieraczek od czasu do czasu. W większości przypadków jednak wycieraczka w płynie sprawia, że używanie wycieraczek jest całkowicie niepotrzebne. Zwłaszcza przy prędkości powyżej 60 km/h.

Wielkim atutem produktu K2 Niewidzialna Wycieraczka jest również to, że powoduje skuteczne oczyszczanie szyb bocznych. Bez konieczności ich ręcznego czyszczenia, albo opuszczania i podnoszenia, aby mogły oczyścić się od uszczelki okna. Szyby boczne są zamontowane niemalże pionowo. Dzięki temu woda, wraz z zanieczyszczeniami, spływa z nich bardzo szybko.

Środek firmy K2 jest jednym z najskuteczniejszych na rynku, co potwierdziło wiele testów. Do tego jest sprzedawany w niskiej cenie, a rozprowadzić na szybach może go sam kierowca.

Jak poprawić widoczność w każdych warunkach drogowych? Wystarczy nałożyć na szyby Niewidzialną Wycieraczkę K2.

 

Spływająca woda po szybie samochodowej

Zalety użycia produktu K2 Niewidzialna wycieraczka

• Większa widoczność dla kierowcy, nie tylko na wprost i do tyłu, ale także na boki.

• Wycieraczka w płynie sprawia, że boczne lusterka zapewniają odpowiednią widoczność przy każdej pogodzie.

• W autach pozbawionych wycieraczki tylnej szyby (np. pickupach), niewidzialna wycieraczka powoduje łatwe i bezproblemowe oczyszczanie tylnej szyby, bez konieczności jej ręcznego czyszczenia.

• Ponieważ w porach szyb znajduje się środek, nie ma możliwości wniknięcia do nich zanieczyszczeń. Dzięki temu niewidzialna wycieraczka chroni szyby przed zabrudzeniami.

• Wycieraczka w płynie skutecznie czyści boczne szyby, nie wymagając od kierowcy ręcznego oczyszczania ich z zanieczyszczeń.

• Z racji tego, że wycieraczek samochodowych używa się bardzo rzadko, można liczyć na ich mniejsze zużycie. Oznacza to na przykład rzadszą konieczność wymiany piór, a także mniejszą podatność na awarie silników oraz mechanizmów poruszających wycieraczkami.

• Mniejsze jest również zużycie płynu do spryskiwaczy.

• Mniejsze zużycie energii podczas jazdy (ze względu na rzadsze korzystanie z wycieraczek i ogrzewania przedniej i tylnej szyby) sprawia, że alternator szybciej i bardziej efektywnie ładuje akumulator samochodu podczas jazdy.

• Lepsza ochrona szyb zimą przed zamarzaniem. Ponieważ woda szybko spływa z szyb, nie nadąża zamarzać. Dzięki temu kierowca nie musi skrobać szyb ani używać preparatów do ich rozmrażania.

Jak nałożyć Niewidzialną Wycieraczkę K2?

Produkt trzeba nakładać tylko i wyłącznie na perfekcyjnie czyste szyby. Dzięki temu kierowca będzie mógł się cieszyć ze skutecznego działania produktu przez okres kilku miesięcy.
Szyby trzeba dokładnie wyczyścić z zewnątrz i przy okazji, od środka (zapobiegnie to między innymi ich parowaniu).

Zabieg nakładania niewidzialnej wycieraczki trzeba przeprowadzać w miejscu, które jest osłonięte od deszczu i wiatru, najlepiej w czystym garażu pod dachem. Dlaczego? Wiatr niesie ze sobą zanieczyszczenia, takie jak drobinki piasku i kurzu, a także pyłki.

Od czego należy zacząć?

• Od dokładnego umycia szyb. Na szybach osadza się wiele zabrudzeń z zewnątrz, tłuszcz, dym papierosowy, środki do czyszczenia karoserii, a także wosk z szamponu (dlatego nie powinno się myć szyb szamponem z woskiem, bo to powoduje też przyspieszone zużycie piór wycieraczek). Szyby trzeba umyć za pomocą specjalnego środka, na przykład płynu do mycia szyb K2 Nuta.

• Środek trzeba równomiernie rozprowadzić na szybie, odczekać kilka chwil i wytrzeć szybę do sucha przy użyciu czystej szmatki z mikrofibry. W razie potrzeby zabieg należy powtórzyć.

• Mycie powinno się przeprowadzać zawsze przy dodatniej temperaturze, minimum 10 st. C. Dla lepszego efektu, przednią i tylną szybę można dodatkowo podgrzać za pomocą ogrzewania samochodowego.

• Jeśli niewidzialna wycieraczka ma zostać naniesiona również na klosze reflektorów i na boczne lusterka, one także muszą zostać dokładnie oczyszczone za pomocą płynu do szyb.

• Po wyschnięciu szyb a także lusterek i kloszy reflektorów, można nakładać Niewidzialną Wycieraczkę K2.

• Środek nakłada się równomiernie na całą powierzchnię szyby. Następnie trzeba odczekać, aż niewidzialna wycieraczka wyschnie. Nadmiar należy usunąć za pomocą czystej i zwilżonej w wodzie szmatki z mikrofibry.
Po wyschnięciu, należy nałożyć po raz drugi. Po tym zabiegu cała operacja jest zakończona.

Niewidzialna wycieraczka dobrze zadziała na kloszach reflektorów, aby efekt był jeszcze lepszy warto upewnić się, że reflektory są zadbane.

Podsumowanie

Od tej chwili możemy liczyć na znacznie łatwiejsze i szybsze odprowadzanie wody z szyby, kloszy reflektorów i bocznych lusterek, bez użycia wycieraczek samochodowych. Lepsza widoczność w każdych warunkach pogodowych znacząco poprawi nasze bezpieczeństwo i zwiększy komfort jazdy, na dalekich trasach.