Swego czasu pisaliśmy, jak usunąć nieprzyjemny zapach z samochodu. Wówczas skupiliśmy się na problemach znanych nam głównie z naszego auta, a więc na efektach zabrudzenia klimatyzacji i ogrzewania pojazdu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj ten tekst. Dziś przyjrzymy się natomiast problemom, które dają się nam we znaki nie tylko w naszym aucie, ale przede wszystkim w domowym zaciszu czy biurze. Tu usuwanie nieprzyjemnych zapachów wygląda nieco inaczej, a pomoc przyniesie nam neutralizator zapachów.

Skąd bierze się brzydki zapach?

W samochodzie źródłem brzydkiego zapachu były zabrudzone układy klimatyzacji i ogrzewania. Nie inaczej będzie też w domu, gdzie dochodzą do tego takie urządzenia, jak lodówka, kuchenka czy choćby kosz na śmieci. Dużo bardziej problematyczne staną się tu jednak miejsca, które ulegną zabrudzeniu wskutek obecności naszej lub naszych pupili. Różnego rodzaju meble, od kanap po antyki, dywany, zasłony, wszystko to bardzo łatwo wchłania nieprzyjemne zapachy i ich źródła, a usuwanie zapachu zwykle nie będzie już takie proste.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów – neutralizacja zapachów

Sposobów na walkę z tymi zapachami jest wiele. Czasem wydają się skuteczne te przekazywane niejako z pokolenia na pokolenie. Dziś warto jednak zwrócić uwagę na substancje, które niedrogo możemy nabyć na rynku najróżniejszej chemii do czyszczenia i pielęgnacji. Jednym z takich sposobów jest neutralizator, produkt atakujący i neutralizujący źródło nieprzyjemnego zapachu. Dobrej jakości produkty takie, jak K2 Skiron, z pomocą aktywnych substancji niszczą grzyby, bakterie i roztocza, a więc wszelkie substancje organiczne odpowiedzialne za brzydki zapach. W efekcie neutralizator nie tylko usuwa zapach, ale też nie dopuszcza do jego powrotu. Nie wiem jak pozbyć się zapachu kociego moczu? Zajrzyj do artykułu

  • K2 SKIRON 250ml
    Neutralizator nieprzyjemnych zapachów
  • K2 SKIRON 770ml
    Neutralizator nieprzyjemnych zapachów

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny?

Jak to wygląda w praktyce? Przykładowo, podczas przemeblowania wyciągamy z szafy ubrania i wyraźnie czujemy nieprzyjemny swąd. Jak usunąć zapach stęchlizny? Dobrze znanym sposobem jest tu umycie szafy wodą z octem, a w przypadku silnego zapachu włożenie tam garnka z zagotowanym mlekiem i odczekanie na jego ostygnięcie. Same ubrania można przed praniem namoczyć w wodzie z octem. Nowoczesną odpowiedzią na to, jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań i szaf jest natomiast neutralizator. Przy pomocy atomizera, produkt rozprowadzamy w szafie i na ubraniach, usuwając nim przyczyny obecności zapachu stęchlizny.

Jak się pozbyć zapachu spalenizny?

Możliwość całkowitej neutralizacji brzydkiego zapachu będzie atutem także w razie kuchennego wypadku. Bo w końcu jak się pozbyć zapachu spalenizny w momencie, gdy samo wietrzenie mieszkania nie pomaga. Także i tu, dotychczas stosowaliśmy roztwór octu w stosunku około 1 do 20, gotując go przez kilka minut, a potem prażąc na patelni garstkę ziaren kawy czy jałowca. Teraz możemy w ich miejsce wykorzystać K2 Skiron. Rozpylony w kuchni na powierzchniach i sprzęcie narażonych na przejęcie zapachu spalenizny, trwale usunie z nich zapach, nie zmuszając nas do drogiej wymiany sprzętu czy solidnego czyszczenia.

spalenizna

Jak usunąć zapach moczu z kanapy?

Nad tym, jak usunąć zapach moczu z kanapy głowił się zapewne niejeden właściciel młodych czworonogów. W końcu młody pies czy kot jeszcze nie wie, gdzie i co może. Trochę czasu upłynie, zanim nauczy się korzystać z kuwety lub prosić o wyjście na zewnątrz. W przypadku niemiłej niespodzianki pozostawionej przez naszego pupila w postaci nieprzyjemnego zapachu moczu jest zastosowanie octu winnego. Jednak skuteczniejszą metodą pozbycia się zapachu moczu psa z podłogi jest zastosowanie neutralizatora zapachów. Niekiedy, konieczne będzie tu spryskanie danej powierzchni raz dziennie przez kilka dni, jednak w efekcie całkowicie pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu z kanapy, legowiska dla zwierzaka. Więcej o tym jak usunąć zapach moczu znajdziesz w artykule Jak usunąć zapach psa, kota z domu?

Jak usunąć zapach papierosów z mieszkania?

Sposobów na to, jak usunąć zapach papierosów z mieszkania szukali znajomi niejednego palacza. W końcu przyjacielowi nie powiemy, żeby wyszedł zapalić na zimny, zaśnieżony balkon. A każdorazowe mycie zasłon czy foteli brzmi jak ponury żart. Wystarczy, że po wizycie palacza użyjemy neutralizatora zapachów i przykry zapach dymu tytoniowego zniknie z naszego pokoju.

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów jedzenia?

Częstym problemem jest nieprzyjemny zapach jedzenia. Każdy z nas zna z pewnością wiele sposobów na pozbycie się zapachu konkretnego typu żywności. Przykładowo, zapach gotowanych warzyw możemy wyeliminować u źródła, dodając do wody skórkę razowego chleba, a do smażonej ryby wrzucając sok z cytryny lub kawałek ziemniaka.
Znacznie trudniej będzie z nimi walczyć, gdy zapach już zadomowi się pomieszczeniu, na przykład wskutek potrawy przyniesionej przez kolegę w pracy. Właśnie w takich sytuacjach sprawdza się neutralizator, który naniesiony na daną rzecz lub w jej otoczeniu usunie nieprzyjemny zapach, a nie zamaskuje jak tanie podróbki.

usuniecie-zapachu-pleśni

Brzydki zapach potu, jak sobie z nim poradzić?

Nasza torba, w której przynosimy spocone ubrania z treningu i pozostały w niej brzydki zapach potu, jak sobie z nim poradzić? Wystarczy nanieść neutralizator zapachów na daną rzecz lub w jej otoczeniu, który usunie nieprzyjemny zapach, a przede wszystkim jego źródła. Jeśli macie jakieś domowe sposoby na pozbycie się zapachu potu z ubrań to dajcie znać w komentarzach.

Neutralizator zapachu – zastosowania

Jak widać, zastosowanie neutralizatora zapachów jest bardzo szerokie i obejmuje najróżniejsze materiały i powierzchnie obecne w naszym domu, biurze, a także w samochodzie. Uważać należy jedynie w przypadku skór lub zamszu, gdyż wiele neutralizatorów może zaszkodzić tym eleganckim materiałom. Tu warto sprawdzić, czy dany produkt może być użyty na tego typu powierzchniach. W przypadku pozostałych, przed użyciem neutralizatora wystarczy przeczyścić dane miejsce i rozpylić neutralizator, a potem usunąć jego ewentualne pozostałości ściereczką z mikrofibry.

skiron-zastosowanie

Sposoby na przyjemne zapachy

Na rynku znajdziemy całe mnóstwo preparatów i produktów, które umilą nam życie, zapewniając przyjemny i świeży zapach w danym miejscu. Wiele możemy uzyskać nawet sami, wyszukując sprytne sposoby na wzbogacenie wnętrza samochodu czy biura o ulubiony zapach. Żaden sposób nie sprawdzi się, jednak jeśli wpierw nie pozbędziemy się przykrych zapachów i ich źródeł, a w tym skutecznie pomoże nam dobry neutralizator.