Nieprzyjemna woń w aucie może zdecydowanie zniechęcić do korzystania z pojazdu. Trzeba pamiętać o tym, że brzydki zapach może być również oznaką problemów, czasami bardzo poważnych. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z samochodu? Jak sprawić, by wnętrze auta bardzo przyjemnie pachniało? Odpowiemy na te pytania.
Są samochody, które mając nawet naście lat ich wnętrza dalej przyjemnie pachną. Są też sytuacje odwrotne. Co jest tego powodem?

Skąd bierze się przykry zapach w aucie?

Samochód składa się z kilku tysięcy części metalowych, szklanych i gumowych, a nawet papierowych (filtry). Do tego dochodzą tkaniny, przewody i urządzenia elektroniczne, a także wiele litrów różnych płynów i gazów (w amortyzatorach i klimatyzacji). Wszystkie podzespoły pracują, niekiedy się przegrzewają. Kierowca i pasażerowie wnoszą do środka auta wilgoć bakterie, kurz, zabrudzenia i bagaże, z których może się coś wylać. Na tapicerce auta, tak samo jak w domu, żyją roztocza. W wielu wilgotnych miejscach (np. na parowniku klimatyzacji, na zawilgoconych dywanikach) bakterie, grzyby i pleśnie mają idealne miejsca do namnażania się.
Nieprzyjemne wonie mogą również być oznaką awarii – i to całkiem poważnych, zagrażających zdrowiu i życiu kierowcy i pasażerów. Dlatego zawsze trzeba na nie reagować.

 

 • K2 ROKO TRUSKAWKA 20 G
  Ekskluzywny odświeżacz powietrza w woreczku
 • K2 ROKO NEW CAR 20 G
  Ekskluzywny odświeżacz powietrza w woreczku
 • K2 ROKO GREEN TEA 20 G
  Ekskluzywny odświeżacz powietrza w woreczku
 • K2 ROKO OCEAN 20 G
  Ekskluzywny odświeżacz powietrza w woreczku
 • K2 ROKO LEMON 20 G
  Ekskluzywny odświeżacz powietrza w woreczku
 • K2 ROKO WANILIA 20 G
  Ekskluzywny odświeżacz powietrza w woreczku
 • K2 ROKO GREJPFRUT 20 G
  Ekskluzywny odświeżacz powietrza w woreczku
 • K2 MAXO EXCLUSIVE LEMON 45 G
  Odświeżacz powietrza do samochodu
 • K2 MAXO EXCLUSIVE FAHREN 45 G
  Odświeżacz powietrza do samochodu
 • K2 MAXO EXCLUSIVE OCEAN 45 G
  Odświeżacz powietrza do samochodu
 • K2 MAXO EXCLUSIVE VANILIA 45 G
  Odświeżacz powietrza do samochodu

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Przyjrzymy się teraz najczęściej spotykanym sytuacjom, w których we wnętrzu auta panuje nieprzyjemna woń. I postaramy się im zaradzić. A na koniec doradzimy, w jaki sposób sprawić, że wnętrze samochodu będzie pachnieć, niczym komfortowy salon. Podróż w takim wnętrzu to prawdziwa przyjemność.

 

Aromatyczne zapachy samochodowe

Kiedy już uda się usunąć przykry zapach i jego źródło, można sprawić, że wnętrze auta będzie bardzo przyjemnie pachnieć. Pachnące wnętrze zachęca do podróżowania i przekłada się na wysoki komfort kierowcy oraz pasażerów.

Za najbardziej trwałe uważa się zapachy w puszcze, płynie albo w formie granulatu. Takie produkty pozwalają na stopniowe uwalnianie miłej woni, mocne nasycenie wnętrza kabiny zapachem, a także długotrwałą jego emisję.

K2 Maxo to aromatyczny zapach samochodowy w puszce, którą można postawić w dowolnym miejscu auta. Można umieścić ją w środkowym tunelu, w boczku drzwi, albo pod siedzeniem. Zapach będzie się stopniowo uwalniał. Warto pamiętać, aby umieścić go tak, by idealnie wpasował się we wnętrze Twojego samochodu i tworzył spójną całość np.: w cup-holderze (otworze na kubek), lub pod siedzeniem skrycie uwalniając przyjemny zapach.

 

K2 Maxo

Aby uwolnić aromat z puszki wystarczy odkręcić wieczko, usunąć zabezpieczenie i umieścić puszkę w odpowiednio wybranym miejscu. K2 Maxo dostępny jest w następujących nutach zapachowych: LEMON, OCEAN, FAHREN i VANILIA.

K2 oferuje również zapachy samochodowe z linii Roko. To aromaty w formie granulek, zamkniętych w eleganckim woreczku. Taki woreczek można zawiesić w dowolnym miejscu w kabinie auta – standardowo na lusterku wstecznym lub lewarku kierunkowskazów, ramieniu zagłówka czy uchwycie nad drzwiami.

K2 Roko produkowane są w oparciu o oryginalne francuskie perfumy. Tkanina, z której wykonany jest woreczek oraz zawarta technologia HYBRID-SCENT, pozwala na samoistne uwalnianie się zapachu z granulek. K2 Roko może aromatyzować wnętrze kabiny auta wonią truskawki, zielonej herbaty, cytryny, wanilii, pomarańczy, kawy, jabłka, grejpfruta, jaśminu i wielu innych.

 

K2 Roko

Czyste i pachnące wnętrze samochodu sprawia, że w trakcie podróży zarówno kierowca jak i pasażerowie, czują się w nim bardziej komfortowo i mniej odczuwają zmęczenie.

W naszej ofercie jest wiele różnych zapachów, nie wiesz który wybrać? Tutaj znajdziesz pomoc: „Jaki zapach do auta wybrać”