Kategorie: Porady

Szampon samochodowy K2 Vena – bezpieczny dla wosku i powłoki ceramicznej

Jak pielęgnować samochód, który jest pokryty powłoką ceramiczną? Jak czyścić samochód, który był woskowany? Który kosmetyk skutecznie oczyści nadwozie, nie pozostawiając smug, a równocześnie będzie bezpieczny dla wosku i dla powłoki ceramicznej?

 

 

Woskowanie karoserii to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie samochodowi połysku. Poza tym woskowanie skutecznie chroni nadwozie przed korozją, szkodliwym wpływem kwaśnych deszczy, ptasich odchodów i owadów, których setki rozbijają się o samochód w trakcie jazdy. Na karoserii tworzy się również warstwa hydrofobowa, dzięki której deszcz o wiele łatwiej spływa z powierzchni.

Bardziej zaawansowaną formą zabezpieczenia karoserii samochodu jest powłoka ceramiczna. Zapewnia wszystko to, co wosk. Dodatkowo powłoka ceramiczna, oparta głównie o związki na bazie krzemu, chroni również lakier przed drobnymi zarysowaniami. A o takie nietrudno w codziennej eksploatacji pojazdu. Zapewnia też znacznie dłuższy czas ochrony niż wosk.

 

  • K2 VENA 1L
    Hydrofobowy szampon samochodowy

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

W przypadku wosku warstwa ochronna na karoserii pozostaje przez kilka tygodni. W przypadku powłoki ceramicznej – minimum przez rok. Nawoskowanie karoserii czy położenie na niej warstwy ceramicznej nie sprawia, że pojazd będzie zawsze czysty. W trakcie deszczu, faktycznie, warstwa hydrofobowa sprawia, że woda z samochodu spływa bardzo szybko. Mogą pozostać plamy. Do tego, zarówno w dni suche, jak i deszczowe, na karoserii pojazdu osadza się kurz, brud, pyłki roślinne… Auto może zostać „zbombardowane” przez ptaki i zanieczyszczone przez owady. Jak je wtedy oczyścić?

Jaki szampon samochodowy dla lakieru z woskiem lub powłoką ceramiczną?

Zastosowanie przypadkowego szamponu samochodowego lub innych, mniej lub bardziej agresywnych środków, faktycznie, pozwoli na umycie auta. Równocześnie może uszkodzić cały efekt wcześniejszej pracy, czyli nałożoną warstwę wosku lub co gorsza, powłokę ceramiczną.

Po dokładnym umyciu samochodu zawsze warto mieć w zanadrzu quick detailer. Koniecznie przeczytaj artykuł: ,,Quick detailer – szybkie nabłyszczanie lakieru”.

Szampon hydrofobowy to idealne rozwiązanie

To kosmetyk o neutralnym pH, który jest skuteczny, jeśli chodzi o usuwanie brudu, ale równocześnie delikatny, w stosunku do warstwy wosku lub powłoki ceramicznej.

 

K2 Vena – szampon do samochodu z neutralnym pH

Najlepszym wyborem w takich sytuacjach okazuje się K2 Vena – szampon samochodowy o neutralnym pH, stworzony z myślą o największych entuzjastach kosmetyki samochodowej i mycia ręcznego. To szampon bezpieczny dla wosku, dzięki czemu nie uszkodzi warstwy ochronnej. To również szampon bezpieczny dla warstwy ceramicznej.

K2 Vena pakowany jest w poręczne, litrowe opakowania, które wystarczą na wiele myć. Jest bowiem mocno skoncentrowany. Szampon do mycia samochodu należy rozcieńczyć z wodą (najlepiej letnią). Przed zastosowaniem szamponu hydrofobowego koniecznie trzeba spłukać samochód lub przeprowadzić mycie wstępne.

 

Jak myć samochód szamponem hydrofobowym K2 Vena?

Ważne jest to, aby przy stosowaniu szamponu samochodowego K2 Vena nie stosować szczotek ani myjek wysokociśnieniowych. Szczotki, w których włosie zaplątają się drobiny piasku, skutecznie rysują karoserię i mogą uszkadzać warstwy woskowe lub ceramiczne. Najlepszym rozwiązaniem będzie miękka gąbka, może być standardowa, może być z mikrofibry, może być to mięciutka rękawica nakładana na dłoń. Samochód nie powinien stać w pełnym słońcu, a nadwozie nie powinno być mocno nagrzane. Najlepsze efekty uzyskuje się, myjąc chłodne nadwozie, stojące w cieniu.

Po rozmieszaniu szamponu K2 Vena z wodą, powstaje bardzo dużo gęstej piany. Połączenie miękkiej gąbki z pianą pozwala na delikatne, a równocześnie, skuteczne umycie nadwozia. Piana zapewnia świetny poślizg dla rękawicy, dzięki czemu mycie jest bardzo przyjemne i nie wymaga wysiłku.

 

Szampon do mycia samochodu K2 Vena pozostawia na nadwoziu ochronną warstwę hydrofobową. Warstwę doceni każdy kierowca podczas deszczu. Woda sprawia wrażenie, jakby uciekała z nadwozia. Dzięki temu nie powstają smugi ani nieestetyczne plamy, widoczne zwłaszcza na autach o ciemnym kolorze lakieru.
Dodatkowo warstwa hydrofobowa wywołuje samoistny efekt osuszania. Zdecydowana większość wody, jaka została użyta do umycia auta, spływa z nadwozia sama.
Atutem jest również piękny, owocowy zapach, który zwiększa przyjemność korzystania z kosmetyku.

 

Szampon hydrofobowy K2 jest idealnym kosmetykiem do pielęgnacji auta pomiędzy woskowaniami, powtarzanymi np. co kwartał. Dzięki niemu nienaruszona pozostanie również ceramiczna powłoka ochronna. Szampon K2 Vena jest również bezpieczny dla każdego rodzaju lakieru samochodowego, także w starszych autach.

Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o powłoce ceramicznej, przeczytaj artykuł: ,,Powłoka ceramiczna dla każdego – K2 Gravon Lite”.

 

Dlaczego warto wybrać K2 Vena?

Na rynku kosmetyków motoryzacyjnych znaleźć można co najmniej kilka szamponów samochodowych, bezpiecznych dla karoserii auta, które było zabezpieczone woskiem, albo pokryte powłoką ceramiczną.
K2 Vena ma jednak szereg przewag nad konkurencją. Jak zwykle, w przypadku K2, można liczyć na bardzo atrakcyjną cenę. Dodatkowo, szampon jest bardzo wydajny, dzięki czemu auto będzie można umyć przy jego pomocy przez wiele razy.

Szereg profesjonalnych testów potwierdził skuteczność kosmetyku i jego bezpieczeństwo dla wosku i ceramiki. Odpowiednio dobrana kompozycja składników powoduje powstanie mnóstwa gęstej i bardzo skutecznej piany, a także przyjemnego zapachu.

Szampon do samochodu K2 Vena sprawia, że mycie jest niezwykle łatwe, skuteczne i przyjemne. Dodatkowo kierowca może mieć pewność, że warstwa ochronna z wosku lub ceramiki pozostała nienaruszona i dalej skuteczne chroni jego oczko w głowie.

Zobacz komentarze

  • Obfita piana to podstawa dobrego szamponu. Widać na fotkach, że ten szampon hydrofobowy daje radę :)

Ostatnio dodane artykuły

Deironizer i krwawa felga – usuwanie zanieczyszczeń metalicznych z felg i lakieru

Czarne plamki na powierzchni felgi. Skutecznie psują wygląd nawet najbardziej atrakcyjnych obręczy. Jak zabrać się do ich usuwania? Jakiego środka…

3 dni temu

Jak usunąć smołę z lakieru i felg?

Wysokie temperatury powietrza i promienie słońca powodują rozgrzanie nawierzchni dróg. Do tego dochodzi jeszcze szereg remontów, prowadzonych latem przez drogowców.…

2 tygodnie temu

Interior dressing, czyli jak pielęgnować plastiki wewnętrzne w samochodzie?

Tworzywa sztuczne – pełno ich we wnętrzu każdego auta. Jedne są uważane za tańsze zamienniki drewna czy chromu, inne znajdują…

3 tygodnie temu

Czyszczenie wtryskiwaczy Volkswagen, Skoda 2.0 TDI

Dwulitrowe TDI. Jednostka napędowa, która króluje na polskich drogach. Zaniedbana potrafi przysporzyć sporo kłopotów i dotkliwie odcisnąć się na domowym…

4 tygodnie temu

Czyszczenie wtryskiwaczy – silnik 1.9 TDI

1.9 TDI – jeden z popularniejszych silników na polskich drogach, spotykany w autach grupy Volkswagen. Wyposażony w układ wtrysku bezpośredniego Common…

4 tygodnie temu

Jak uzyskać efekt mokrej opony?

Efekt nowego samochodu to cel, do którego dąży większość osób pielęgnujących swoje cztery koła. Aby ten efekt uzyskać, na rynku…

1 miesiąc temu