Kategorie: Eksploatacja

Uszczelnianie układu klimatyzacji w Fiacie Stilo 1.9 JTD

Mariusz uszczelnił układ klimatyzacji w swoim Fiacie Stilo za pomocą plasteliny do zadań specjalnych – K2 MEGA BOND. Jak wyszło?


Wszystko zaczęło się od momentu, gdy po zakupie auta chciałem napełnić układ klimatyzacji. Na moje nieszczęście okazało się że jest nieszczelny. Po długich poszukiwaniach zauważyłem, że problem tkwi w aluminiowych rurkach. Niestety ze względu na konieczność spawania tego elementu, trzeba wymontować wiele innych podzespołów, a mój Fiat Stilo 1.9 JTD z 2003 roku wcale nie ułatwiał zadania w żaden sposób. Podczas zamawiania kilku produktów marki K2, natrafiłem na produkt, który bardzo przykuł moją uwagę – stalowa plastelina K2 Mega Bond.

Na zdjęciu uszkodzony przewód klimatyzacji

Stalowa plastelina służy do naprawy nawet bardzo obciążonych elementów. Doskonale naprawia, uszczelnia, odbudowuje, wypełnia oraz zamyka praktycznie wszystkie pęknięcia, wycieki i ubytki. Staje się twarda jak stal po 15 minutach. Po godzinie natomiast może być wiercona, gwintowana oraz szlifowana.

Stalowa plastelinę po wyjęciu z opakowania

Test.

Po przeczytaniu właściwości postanowiłem przetestować ten produkt na własnej skórze. Dzięki możliwości darmowego testowania, udało mi się uzyskać produkt, który miał w szybki, łatwy i nie naruszający mój budżet sposób uratować przed drogą naprawą układ klimatyzacji. Nie byłem do końca przekonany czy taki klej wytrzyma temperaturę oraz wysokie ciśnienie, ale było to ostatnia deska ratunku.

  • K2 MEGA BOND 60 G
    Stalowa plastelina
  • K2 MEGA BOND 60 G BLISTER

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Cała naprawa zajęła mi dosłownie kilka minut. Najpierw starannie umyłem naprawiane miejsce, następnie dokładnie odtłuściłem powierzchnie a na końcu delikatnie zmatowiłem papierem ściernym. Dalej odciąłem potrzebny fragment plasteliny i dokładnie ugniatałem aż do uzyskania jednolitej barwy.

Stalowa plastelina K2 Mega Bond po uformowaniu

Wynik testu.

Na koniec pozostało tylko przykleić gotowy fragment na naprawiany element. Po zaledwie kilku minutach plastelina zaczęła się utwardzać. Odczekałem 24 godziny, aż do pełnego utwardzenia i ku mojemu zaskoczeniu Stalowa Plastelina K2 naprawdę była twarda jak stal.

Na zdjęciu naprawiony przewód klimatyzacji

Wniosek.

Produkt K2 Stalowa Plastelina w moim przypadku sprawdził się rewelacyjnie, ponieważ skomplikowana oraz bardzo kosztowna naprawa przerodziła się w łatwą i szybką, którą wykonałem sam. Myślę że mogę polecić ten produkt każdemu, kto potrzebuję tymczasowej, ale trwałej naprawy.

Pozdrawiam oraz dziękuje za możliwość testowania tego produktu. Mariusz

Ostatnio dodane artykuły

Jak usunąć rdzę?

Jak pozbyć się rdzy? Rdza to przeciwnik podstępny i niezwykle trudny do pokonania. Samo pojawienie…

1 tydzień temu

Jak SKUTECZNIE dezynfekować auto?

Jak skutecznie dezynfekować wnętrze kabiny samochodu? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców. Jak dezynfekować tapicerkę…

3 miesiące temu

Opryskiwacz ciśnieniowy – co musisz o nim wiedzieć?

Na pierwszy rzut oka, opryskiwacz ciśnieniowy kojarzy się przede wszystkim z ogrodnictwem. I słusznie, bo…

5 miesięcy temu

Czym wyczyścić ekran telewizora?

Nowoczesne telewizory, monitory i ekrany stosowane coraz szerzej w sprzęcie AGD, a nawet samochodach, są…

5 miesięcy temu

Skrzypiące drzwi – jak nasmarować zawiasy?

Zapewne każdy z nas spotkał się kiedyś z problemem skrzypiących zawiasów w drzwiach. Jedni znają…

6 miesięcy temu

Quick detailer – szybkie nabłyszczanie lakieru

Jak nabłyszczyć samochód w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie sił? Jak odświeżyć lakier, chromy…

7 miesięcy temu