Skórzana tapicerka. Element wyposażenia kiedyś uważany za luksusowy i widywany tylko w najdroższych samochodach, dziś jest jednym z najpopularniejszych dodatków dobieranych nawet do niewielkich, miejskich hatchbacków. Niestety, powszechność tego elementu wnętrza sprawia, że wielu właścicieli nie przeznacza na jego pielęgnację odpowiedniej uwagi. Czy w takiej sytuacji jest szansa, by przywrócić skórze pierwotny wygląd? Zwłaszcza takiej o którą nikt wcześniej nie zadbał? Jest, a nazywa się K2 Auron STRONG.

Czyszczenie skórzanej tapicerki

Skórzana tapicerka w samochodzie to swego rodzaju symbol. Symbol nie tylko luksusu i elegancji właściciela, ale i poziomu jego troski o swoje cztery koła. Jako jeden z najbardziej widocznych elementów, skórzana tapicerka pozwala łatwo wywnioskować, jak bardzo właściciel dba o swój samochód, ile czasu przeznacza na jego czyszczenie i czy robi to regularnie, czy tylko w wyjątkowych okolicznościach.
Poziom zadbania o skórzaną tapicerkę ma znaczenie tym większe, że jej regularna pielęgnacja nie należy do działań drogich. Koszt zestawu takiego, jak K2 Auron Strong to wydatek rzędu około stu złotych i kilkudziesięciu minut własnej pracy wykonywanej trzy-cztery razy w roku. Gdy popatrzymy na koszty związane z utrzymaniem często mniej znaczących elementów samochodu, utrzymanie skórzanej tapicerki w dobrym stanie to czynność, która właścicielowi auta nie powinna przynosić najmniejszych problemów. Co dostaniemy w zamian? Wnętrze, które sprawi, że auto będzie więcej warte i sprawi dużo radości właścicielowi.

 

Porównanie czystości skórzanej tapicerki przed i po użyciu K2 Auron Strong

Różnica pomiędzy K2 AURON, a K2 AURON STRONG

Przypadki, gdy właściciel samochodu nie podejmuje tych czynności należą jednak do dość częstych. Czasem o skórę nie dba się nawet przez lata, co widać szczególnie na fotelach kierowcy i pasażera. Brud wsiąka wówczas w skórę, co wyraźnie utrudnia wyczyszczenie tapicerki standardowymi środkami. Teoretycznie silniejsze mogą natomiast doprowadzić do uszkodzenia samej skóry, a przecież nie o to przy czyszczeniu tapicerki nam chodzi.

 • K2 AURON STRONG
  Zestaw do czyszczenia i pielęgnacji mocno zabrudzonych skór
 • K2 AURON CLEANER STRONG 1L
  Bezzapachowa pianka do czyszczenia skór
 • K2 Auron Brush
 • K2 Auron
  Zestaw do pielęgnacji skórzanej tapicerki
 • K2 Auron Protectant 1L
  Środek do zabezpieczenia skóry
 • K2 Auron Cleaner 1 L
  Środek do czyszczenia skór

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

W takich sytuacjach, z pomocą przychodzą specjalne środki o dużej sile czyszczenia, oznaczane jako STRONG. Ich zadaniem nie jest typowa, okresowa pielęgnacja skóry, ale walka ze szczególnie trudnym do usunięcia brudami i wieloletnimi zaniedbaniami. Efekt, który uzyskałoby się typowym środkiem do czyszczenia skóry, w przypadku STRONGa otrzymujemy w dużo szybszym czasie i przy mniejszym nakładzie pracy.

Na tym polega główna różnica między środkami z rodziny K2 AURON. Podstawowy zestaw przeznaczony jest dla osób regularnie dbających o skórzaną tapicerkę. Jego zadaniem jest wyczyszczenia i zabezpieczanie skóry. K2 Auron STRONG to produkt do zadań specjalnych, do stosowania w przypadkach skór mocno zabrudzonych, o które przez lata nikt nie dbał. Powinno się go stosować tylko w celu odnowienia mocno brudnej tapicerki, a następnie regularną pielęgnację przeprowadzać z użyciem standardowego K2 Auron.

Porównanie produktów K2 do czyszczenia skórzanej tapicerki

Konserwacja skóry w samochodzie

Właśnie wpływ środka czyszczącego na skórę jest podstawowym czynnikiem różniącym STRONG od standardowego K2 AURON. Jest to oczywiście środek silniejszy i lepiej radzący sobie z brudem, ale jego skład jest skierowany przede wszystkim na oddzielenie brudu od skóry. A, że brud jest tam często obecny od lat i mocno wsiąkł w skórę, niezbędna jest tu niejako chirurgiczna precyzja, aby jego usunięcie odbyło się bez szkody dla skóry.
Nie bez znaczenia pozostaje także drugi element zestawu STRONG, czyli środek zabezpieczający skórę. Po gruntownym czyszczeniu, tworzy on dodatkową warstwę chroniącą skórę przed pękaniem i ścieraniem.

 

K2 Auron Brush na skórzanej tapicerce

Jak dbać o skórzaną tapicerkę?

Czyszczenie skóry, czy to regularne, czy wymuszone pozwoli na długo zachować skórze oryginalny, matowy wygląd i charakter. Warto jednak pamiętać, że samo czyszczenie nie jest jedyną czynnością związaną z pielęgnacją tapicerki. Nawet kierowcy regularnie korzystający z preparatów do pielęgnacji często zapominają o podstawowej czynności, czyli odkurzaniu.
Dlaczego jest ono takie ważne? Gdyż na skórze może zalegać nie tylko brud, ale i najróżniejsze drobiny, na przykład piasek. Nieusunięte przed czyszczeniem drobiny, podczas poruszania szczotką czyszczącą mogą po prostu zarysować nam skórę, już na starcie niszcząc to, o co tak bardzo chcieliśmy dbać.

Podobnie często, właściciele samochodów wyposażonych w skórzaną tapicerkę skupiają uwagę tylko na jej wyczyszczeniu, natomiast pomijają jej zabezpieczenie. A użycie preparatu zabezpieczającego pozwala uodpornić skórę na jej wycieranie, natłuszczenie czy inne skutki codziennego użytkowania samochodu. Efekty zabezpieczenia skóry są zarówno chwilowe (skóra dłużej pozostaje czysta), jak i długofalowe (dłuższa żywotność i lepszy wygląd po latach). Z tych powodów, produkty do czyszczenia skóry są zresztą sprzedawane najczęściej w zestawach razem z środkami zabezpieczającymi, a nie tylko jako samodzielne środki czyszczące.

 

Test czystości skórzanej tapicerki przed i po użyciu zestawu do czyszczenia skór K2 Auron Strong

Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Regularna pielęgnacja skórzanej tapicerki powinna być jedną z podstawowych czynności związanych z utrzymaniem samochodu w dobrym stanie. Ale nawet zaniedbaną, mocno zabrudzoną skórę można doprowadzić do niemal pierwotnego stanu. Wystarczy, że zastosujesz K2 Auron STRONG, silniejszy i przeznaczony specjalnie do walki z brudem mocno wsiąkniętym w skórę. Dzięki STRONG oczyścisz nawet najbardziej zabrudzone powierzchnie i będziesz mógł się cieszyć widoczną porcją elegancji w twoim samochodzie.