Kategorie: Kosmetyka

Wosk koloryzujący, czyli jak zamaskować rysy?

Wróciłeś z urlopu i po umyciu auta zauważyłeś masę odprysków na zderzaku i masce? A może przygotowujesz się do wyjazdu na wakacje i zastanawiasz się jak szybko poprawić wygląd swojego auta, bo przecież zmatowiały, pełen defektów lakier bardzo psuje „good look” Twojego auta i nie jest w Twoim stylu?


Te mniejsze zarysowania możesz usunąć ręcznie np. za pomocą mleczka lub past ściernych. W przypadku tych głębszych sprawa już nie jest dość prosta. Czasami będziesz musiał odwiedzić specjalistę, a jedynym rozwiązaniem może okazać się korekta lakieru. Istnieją jednak doraźne sposoby na zamaskowanie defektów na lakierze. Alternatywą na pewno będzie wosk koloryzujący.

Co daje wosk koloryzujący?

Tego typu wosk najlepiej sprawdza się w przypadku zniszczonych i wyblakłych lakierów, gdy wydaje się że przed ponownym malowaniem nie ma już ucieczki. Wosk koloryzujący jest skuteczny wszędzie tam, gdzie występuje dużo rys o różnej głębokości.

Nałożenie wosku na całą powierzchnię nie zajmie Ci całego popołudnia. A efekt będzie naprawdę zaskakujący. Auto zyska nie tylko piękny i głęboki kolor, ale poprzez wypełnienie nierówności lakieru poprawiasz hydrofobowość powierzchni, czyli zdolność do odpychania wody z powierzchni lakieru. Oznacza tyle, że woda będzie szybciej spływać z karoserii, a co za tym idzie, brud również. W efekcie dzięki woskowaniu rzadziej trzeba będzie zaglądać na myjnię.

Co więcej wosk koloryzujący – w przeciwieństwie do zwykłych wosków – potrafi zdziałać cuda i tymczasowo ukryć te rysy i odpryski, gdzie widoczny jest biały podkład. Tego typu uszkodzenia w przypadku ciemnych lakierów wyglądają wyjątkowo paskudnie.

Ponadto ożywia lakier, czyli innymi słowy – wzmacnia jego intensywność i głębię w szczególności przy starszych samochodach, gdzie lakier nie jest zbyt zadbany.

Oczywiście gdy wosk nałożymy na porysowaną do podkładu powierzchnię, przy bliskiej inspekcji prawdopodobnie będzie widać, że jest rysa na lakierze. Niemniej jednak już z nieco dalszej odległości wszystkie zarysowania i zadrapania będą doskonale ukryte.

Warto również zaznaczyć, że nie musimy dokładnie znać sygnatury koloru naszego lakieru. Wystarczy dobrać podobny odcień.

 • K2 COLOR MAX 200 ML CZARNY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 COLOR MAX 200 ML GRANATOWY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 COLOR MAX 200 ML NIEBIESKI
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 COLOR MAX 200 ML CZERWONY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Jak nakładać wosk koloryzujący?

  1. Myjemy samochód ciśnieniowo i osuszamy go – najlepiej dużym ręcznikiem z mikrofibry
  1. Wstrząsamy butelką wosku koloryzującego i nakładamy go na suchą mikrofibrę
  1. Nanosimy wosk na lakier kolistymi ruchami, pamiętając by warstwa wosku nie była zbyt gruba. Najlepiej robić to w zacienionym miejscu
  1. Nieco więcej wosku nakładamy na rysy i odpryski, tak by zakryć przebijający się podkład
  1. Kolistymi ruchami polerujemy lakier za pomocą suchej mikrofibry do uzyskania połysku. Nieco delikatniej traktujemy głębokie rysy oraz odpryski, by nie wytrzeć z nich wosku
  1. W razie problemów z zakryciem najgrubszych rys proces warto powtórzyć

 

Podsumowanie.

Pamiętaj. Rysy oraz zmatowienia na lakierze wcale nie muszą oznaczać konieczności mechanicznej korekty lakieru. Jeśli masz odrobinę czasu i chęci, a budżet nie pozwala na wizytę u specjalisty to alternatywnym rozwiązaniem sytuacji będzie uśmiechnięcie się do buteleczki z woskiem koloryzującym.

Z powodzeniem przywróci oryginalny, głęboki blask lakieru, wypełni zarysowania oraz odpryski i co najważniejsze zapewni tymczasową ulgę dla Twoich oczu.

Masz podobny problem?

Daj nam znać w komentarzu.

 • K2 COLOR MAX 200 ML CZARNY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 COLOR MAX 200 ML GRANATOWY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 COLOR MAX 200 ML CIEMNOZIELONY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 BONA
  Mikrofibra do polerowania 40x40 cm
 • K2 ULTRA WAX 250 G
  Wosk do nabłyszczania i ochrony lakieru
 • K2 APLIKATOR
  gąbka do wosków i nabłyszczaczy

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Zobacz komentarze

 • Witam, przy nałożeniu wosku koloryzującego w celu zamaskowania rys na samochód po jakim czasie dla dłuższego efektu mogę nanieść twardy wosk proton?

  • W celu lepszego zabezpieczenia można nałożyć kolejną warstwę twardego wosku K2 Proton po minimum 12h (1 warstwa wosku musi się utwardzić).

Ostatnio dodane artykuły

Zmywacz do hamulców, czyli skuteczne czyszczenie hamulców

W sporcie motorowym można spotkać się z zasadą, że tak naprawdę ważne jest nie to, jak ktoś przyśpiesza, ale jak…

2 dni temu

Interior dressing, czyli jak pielęgnować plastiki wewnętrzne w samochodzie

Tworzywa sztuczne – pełno ich we wnętrzu każdego auta. Jedne są uważane za tańsze zamienniki drewna czy chromu, inne znajdują…

5 dni temu

Jak uzyskać efekt mokrej opony?

Efekt nowego samochodu to cel, do którego dąży większość osób pielęgnujących swoje cztery koła. Aby ten efekt uzyskać, na rynku…

2 tygodnie temu

K2 Roton Pro — prawdziwa krwawa felga, bez grama litości dla brudu!

Czyszczenie i pielęgnacja felg samochodowych to naprawdę, ciężkie zadanie. Na felgach osadza się pył z klocków hamulcowych, brud, kurz, błoto…

3 tygodnie temu

Odstraszacz kun – ochrona przed przegryzionymi przewodami w samochodzie

Myśląc o problemach związanych z samochodem, do głowy przychodzą nam głównie awarie mechanizmów i zużycie części eksploatacyjnych. O wiele rzadziej,…

4 tygodnie temu

Czyszczenie DPF w silnikach 1.4 TDCI

Większość właścicieli aut z silnikami Diesla kojarzy temat zapchania filtra DPF. Poniżej możesz zobaczyć instrukcję, jak samodzielnie i szybko wyczyścić…

4 tygodnie temu