Wróciłeś z urlopu i po umyciu auta zauważyłeś masę odprysków na zderzaku i masce? A może przygotowujesz się do wyjazdu na wakacje i zastanawiasz się jak szybko poprawić wygląd swojego auta, bo przecież zmatowiały, pełen defektów lakier bardzo psuje „good look” Twojego auta i nie jest w Twoim stylu?


Te mniejsze zarysowania możesz usunąć ręcznie np. za pomocą mleczka lub past ściernych. W przypadku tych głębszych sprawa już nie jest dość prosta. Czasami będziesz musiał odwiedzić specjalistę, a jedynym rozwiązaniem może okazać się korekta lakieru. Istnieją jednak doraźne sposoby na zamaskowanie defektów na lakierze. Alternatywą na pewno będzie wosk koloryzujący.

Co daje wosk koloryzujący?

Tego typu wosk najlepiej sprawdza się w przypadku zniszczonych i wyblakłych lakierów, gdy wydaje się że przed ponownym malowaniem nie ma już ucieczki. Wosk koloryzujący jest skuteczny wszędzie tam, gdzie występuje dużo rys o różnej głębokości.

Defekty lakieru, swirle przed zastosowaniem wosku koloryzującego

Nałożenie wosku na całą powierzchnię nie zajmie Ci całego popołudnia. A efekt będzie naprawdę zaskakujący. Auto zyska nie tylko piękny i głęboki kolor, ale poprzez wypełnienie nierówności lakieru poprawiasz hydrofobowość powierzchni, czyli zdolność do odpychania wody z powierzchni lakieru. Oznacza tyle, że woda będzie szybciej spływać z karoserii, a co za tym idzie, brud również. W efekcie dzięki woskowaniu rzadziej trzeba będzie zaglądać na myjnię.

Odsyłacz do artykułu o glinkowaniu samochodu

Co więcej wosk koloryzujący – w przeciwieństwie do zwykłych wosków – potrafi zdziałać cuda i tymczasowo ukryć te rysy i odpryski, gdzie widoczny jest biały podkład. Tego typu uszkodzenia w przypadku ciemnych lakierów wyglądają wyjątkowo paskudnie.

Efekt przed i po zastosowaniu wosku koloryzującego do lakieru, który zamaskował rysy

Ponadto ożywia lakier, czyli innymi słowy – wzmacnia jego intensywność i głębię w szczególności przy starszych samochodach, gdzie lakier nie jest zbyt zadbany.

Oczywiście gdy wosk nałożymy na porysowaną do podkładu powierzchnię, przy bliskiej inspekcji prawdopodobnie będzie widać, że jest rysa na lakierze. Niemniej jednak już z nieco dalszej odległości wszystkie zarysowania i zadrapania będą doskonale ukryte.

Efekt uzyskaniu po nałożeniu wosku koloryzującego color max

Warto również zaznaczyć, że nie musimy dokładnie znać sygnatury koloru naszego lakieru. Wystarczy dobrać podobny odcień.

 • K2 COLOR MAX 200 ML CZARNY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 COLOR MAX 200 ML GRANATOWY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 COLOR MAX 200 ML NIEBIESKI
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 COLOR MAX 200 ML CZERWONY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Jak nakładać wosk koloryzujący?

  1. Myjemy samochód ciśnieniowo i osuszamy go – najlepiej dużym ręcznikiem z mikrofibry
  1. Wstrząsamy butelką wosku koloryzującego i nakładamy go na suchą mikrofibrę
  1. Nanosimy wosk na lakier kolistymi ruchami, pamiętając by warstwa wosku nie była zbyt gruba. Najlepiej robić to w zacienionym miejscu
  1. Nieco więcej wosku nakładamy na rysy i odpryski, tak by zakryć przebijający się podkład
  1. Kolistymi ruchami polerujemy lakier za pomocą suchej mikrofibry do uzyskania połysku. Nieco delikatniej traktujemy głębokie rysy oraz odpryski, by nie wytrzeć z nich wosku
  1. W razie problemów z zakryciem najgrubszych rys proces warto powtórzyć

 

Widok całego samochodu wyczyszczonego woskiem koloryzującym

Podsumowanie.

Pamiętaj. Rysy oraz zmatowienia na lakierze wcale nie muszą oznaczać konieczności mechanicznej korekty lakieru. Jeśli masz odrobinę czasu i chęci, a budżet nie pozwala na wizytę u specjalisty to alternatywnym rozwiązaniem sytuacji będzie uśmiechnięcie się do buteleczki z woskiem koloryzującym.

Z powodzeniem przywróci oryginalny, głęboki blask lakieru, wypełni zarysowania oraz odpryski i co najważniejsze zapewni tymczasową ulgę dla Twoich oczu.

paleta kolorów wosku koloryzującego K2 Color Max

Masz podobny problem?

Daj nam znać w komentarzu.

 • K2 COLOR MAX 200 ML CZARNY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 COLOR MAX 200 ML GRANATOWY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 COLOR MAX 200 ML CIEMNOZIELONY
  Koloryzujący wosk nabłyszczający
 • K2 BONA
  Mikrofibra do polerowania 40x40 cm
 • K2 ULTRA WAX 250 G
  Wosk do nabłyszczania i ochrony lakieru
 • K2 APLIKATOR
  gąbka do wosków i nabłyszczaczy

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.