Praca w warsztacie samochodowym, czy naszym przydomowym garażu to dla każdego motoryzacyjnego freaka sama radość. Niestety oprócz frajdy i satysfakcji z sukcesów na polu uzdrowienia naszego samochodu zostaje z nami niejedna plama. Te, które zostają na dłoniach nie dość, że są widoczne na pierwszy rzut oka, to jeszcze praktycznie najtrudniejsze do usunięcia. Jak pomóc brudnym rękom mechanika i przywrócić je szybko, skutecznie i bezpiecznie do perfekcyjnej czystości? O tym w poniższym artykule, zapraszamy!

Skuteczny domowy sposób na czyste ręce?

Często wykonując zupełnie niedomowe czynności, szukamy domowych sposobów na ich rozwiązanie. W wielu przypadkach jest to nawet dość słuszna zasada i można powiedzieć, że spójna z duchem zero waste. Niemniej jednak nie zawsze domowe sposoby są odpowiednie lub przynoszą oczekiwane rezultaty.

Garażowe, czy tym bardziej warsztatowe zadania nie są z pewnością czynnościami domowymi i zdecydowanie domowe sposoby na brudne ręce po nich, nie będą dla nas efektywne. Sięgając np. po proszek do prania, czy inne detergenty dedykowane sprzątaniu, do pewnego stopnia wyczyścimy dłonie mechanika, ale również mocno podrażnimy naskórek. To z kolei będzie w najlżejszym stopniu skutkować wysuszeniu, a dalej nawet uczuleniem, czy uszkodzeniem naszego ciała. Nie warto tak ryzykować. Domowym sposobem, którym również niektórzy próbują usunąć trudne zabrudzenia jest kwasek cytrynowy. Nie jest to może najgorsza substancja jaką możemy potraktować brudne ręce, ale też mało skuteczna. Potrzebne będzie kilka powtórzeń, a i tak trudne zabrudzenia wokół paznokci, czy w zgięciach palców pozostaną.

Podsumowując – mówimy nie domowym sposobom czyszczenia rąk po smarach, czy olejach. Praca w warsztacie to w zasadzie praca specjalistyczna i takich narzędzi wymaga, również w zakresie mycia rąk po zakończeniu wszystkich czynności.

Jak wyczyścić ręce ze smaru?

Czym zatem wyczyścić dłonie ze smaru, jak domyć ręce po pracy z samochodem? Najlepiej zdecydować się na środki temu dedykowane. Na rynku znajdziecie mnóstwo propozycji produktów, które lepiej lub gorzej poradzą sobie z dłońmi mechanika. Jak zawsze jednak rekomendujemy takie, które charakteryzują się wysoką jakością, co w tym przypadku oznacza skuteczne usuwanie zabrudzeń, przy jednoczesnej pielęgnacji naszej skóry.

Takimi produktami są propozycje od marki K2. Znajdziemy tu: K2 Abra, która jest swoistym następną kultowej pasty BHP, ale o udoskonalonej formule oraz K2 Galant – niezwykle skuteczny, kremowy żel do mycia rąk.

  • K2 GALANT REFILL 5 L
    Żel do mycia rąk
  • K2 GALANT 500 ML
    Żel do mycia rąk.
  • K2 GALANT Z POMPKĄ 5 L
    Skuteczny żel do mycia rąk
  • K2 ABRA 30 L

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Usuwanie trudnych zabrudzeń po wizycie w warsztacie?

W warsztacie jesteśmy narażeni na bliskie spotkania z takimi substancjami jak oleje, produkty bitumiczne, czy rdza. Każda z nich zdecydowanie pozostawi trudne do usunięcia ślady na naszych dłoniach. Czym domyć ręce w takich sytuacjach? K2 Abra oraz K2 Galant będą niezawodne. W zależności czy wolicie konsystencję puszystej pasty, czy płynnego żelu, jeden lub drugi produkt będzie dla Was odpowiedni.

Usuwanie kleju i farby z dłoni

Kiedy przechodzimy do zadań specjalnych w przypadku naszego samochodu i używamy środków specjalistycznych, takich jak na przykład klej tapicerski K2 Tapiflex, K2 Caliper czy farba typu K2 Color Flex używanych bez rękawiczek nasze dłonie mogą ucierpieć znacznie bardziej, niż w przypadku wymiany oleju. Te produkty są niezwykle skuteczne w swojej dziedzinie, ale jednocześnie są również jednymi z trudniej usuwalnych zabrudzeń na rękach.

Kończymy naszą pracę i co teraz? Jak pozbyć się tych trudnych plam? Co przyjdzie nam z pomocą? Odpowiedź brzmi – K2 Abra. Ta zaawansowana technologicznie pasta do czyszczenia rąk ze ścierniwem sprawi, że nasze dłonie będą nieskazitelnie czyste, ale również zadbane. K2 Abra z łatwością usuwa uporczywe zabrudzenia, doskonale radzi sobie ze smarami, tłuszczami, olejami, farbami, lakierami, sadzą, pyłem węglowym, produktami bitumicznymi, rdzą, klejami i innym trudno usuwalnym brudem. Ponadto bardzo łatwo się spłukuje, dzięki czemu mycie rąk jest łatwe i szybkie. Do tego, K2 Abra jest pastą delikatną dla naszych dłoni, posiada naturalne PH i składniki nawilżająca – nic tylko myć!

Mycie rąk po wizycie w ogrodzie

Oprócz pracy w warsztacie przy samochodzie nasze dłonie mogą się równie mocno ubrudzić przy wizycie w ogrodzie. Nie zawsze wszystkie czynności związane z sadzeniem, przesadzaniem, pieleniem czy przycinaniem drzew szczególnie iglastych jesteśmy w stanie wykonać w rękawiczkach, niektórzy z kolei wprost tego nie lubią. Wówczas bezpośrednio jesteśmy narażeni na trudne do usunięcia pozostałości na naszych rękach.

pasta do mycia rak

Tutaj z pomocą również przyjdą produkty K2. W przypadku zabrudzenia żywicą doskonale sprawdzi się K2 Abra z lekkimi zabrudzeniami doskonale poradzi sobie żel czyszczący K2 Galant. Jest niezwykle skuteczny, bez trudu usunie brud z ziemi, czy zielone plamy po trawie. Oprócz dokładnego umycia, K2 Galant również zadba o nasze dłonie. Jego receptura zawiera składniki nawilżające i regenerujące, np. naturalny olejek eteryczny z pomarańczy.

Wykorzystanie pasty i żelu w domu?

Sytuacje domowe również mogą sprzyjać silnemu i trudnemu do usunięcia zabrudzeniu dłoni. Jednym z takich pomieszczeń jest kotłownia, gdzie możemy mieć do czynienia z pyłem węglowym i sadzą. Ten kto choć raz musiał popracować przy piecu wie, że umycie rąk po czyszczeniu pieca to nie lada wyczyn. Pył i sadza rozcierają się mażą, nie jest łatwo. Tutaj polecamy użycie pasty K2 Abra. Jej właściwości i konsystencja sprawią, że łatwo ściągniemy brud z naszych rąk, unikając efektu rozmazywania.

Pasta do mycia rąk vs pasta BHP

Wielu z Was może zastanawiać się jaka jest różnica pomiędzy jakościową pastą do mycia rąk, jak np. K2 Abra, a popularną pastą BHP. Właściwości czyszczące są dość porównywalne, podobnie jak cena obu produktów. Zdecydowaną różnicę możemy jednak zaobserwować we właściwościach pielęgnujących, K2 Abra nie wysusza dłoni, a nawet dodatkowo nawilża, posiada orzeźwiający cytrynowy zapach, co doskonale podkreśla efekt czystości. Produkt nie zawiera mineralnych środków ściernych, przez co nie zapycha kanalizacji.

Warto również wspomnieć o wydajności oraz długim okresie przydatności past typu K2 Abra, możemy je przechowywać kilkanaście miesięcy, nawet jeśli lekko zaschnie po otwarciu, wystarczy dodać odrobinę wody, a pasta znów odzyska swoją pierwotną konsystencję i właściwości. Jej jakość potwierdzają testy dermatologiczne i atest PSZ.

Prace w warsztacie, garażu, ogrodzie, czy nawet kotłowni, to prace wysokiego ryzyka – wysokiego ryzyka brudnych rąk. Niemniej jednak takie ryzyko to jak się okazuje, żaden problem. Wystarczą odpowiednie, jakościowe produkty do mycia dłoni i już możemy w pełni cieszyć się z efektów naszych działań.