Woskowanie auta to podstawa utrzymania lakieru w dobrej kondycji. Warstwa wosku ochronnego, chroni karoserię przed szkodliwymi czynnikami, które sprawiają, że auto traci blask, kolor płowieje i w efekcie – samochód gorzej wygląda. Przy obecnym tempie życia, wielu z nas cierpi na notoryczny brak czasu, w  tym  na zajmowanie się samochodem i szuka produktów, które zagwarantują im satysfakcjonujący i długotrwały efekt. Postanowiliśmy udowodnić, że taki efekt zapewnia wosk syntetyczny.


Pomysł na test

Większość aut poruszających się na naszych drogach to auta z rynku wtórnego w wieku powyżej 10 lat. Właśnie na takim aucie postanowiliśmy zrobić nasz test. Eksperyment miał  polegać na nałożeniu wosku i sprawdzeniu jego stanu po dziesięciokrotnym myciu w popularnych myjniach bezdotykowych. Wybór padł na 13-letnie auto z czarnym, metalicznym lakierem.

 

Przygotowanie

Umyliśmy samochód i odtłuściliśmy powierzchnię lakieru dedykowanym do tego produktem K2 Klinet. Na czysty samochód nałożyliśmy wosk K2 Quantum, co zajęło nam ok. 30 min. Jak się okazało, było warto! Na tym etapie auto wyglądało znacznie lepiej niż przed nałożeniem wosku.

Nie chodziło jednak o połysk, ale trwałość.  Warto podkreślić, że wosk K2 Quantum wyjątkowo łatwo się nakładał i polerował, co jest zasługą konsystencji mleczka. Całości towarzyszył przyjemny zapach zielonej herbaty, który został dodany, by proces woskowania był jeszcze przyjemniejszy.

Podczas tej akcji zużyliśmy ok. 1/3 produktu, cała butelka spokojnie wystarczy na 3-4 woskowania. Po nałożeniu wosku, odczekaliśmy kilka godzin, by wosk samochodowy mógł trwale związać się z powierzchnią lakieru. Następnie sprawdziliśmy jak świeżo położona warstwa wosku radzi sobie z odpychaniem wody.

 

  • K2 QUANTUM 140g
    Syntetyczny wosk ochronny
  • K2 KLINET 750 ml
    Środek do odtłuszczania powierzchni
  • K2 KLINET PRO 1L
    Środek do inspekcji lakieru

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Wielkie mycie

Po trzech dniach przyszedł czas na pierwsze mycie. Kolejne dziewięć wizyt na myjni zostało przeprowadzonych na przełomie 3 kolejnych tygodni. W tym czasie auto nie było garażowane, zdarzyły się opady deszczu, a samochód poruszał się również po pełnych kurzu i pyłu, nieutwardzonych drogach podmiejskich.

Nie musieliśmy się zatem specjalnie starać, by auto miało okazję się ubrudzić. Przez kolejne 10 wizyt na myjni bezdotykowej auto myte było bez woskowania i nabłyszczania. Cały proces przedstawiliśmy na filmie.

Wynik

Pewnie niektórych zaskoczy fakt, że mimo trudnych warunków eksploatacyjnych wspomnianych wyżej, jeszcze po 10 myciu wosk nadal utrzymywał się na powierzchni lakieru.

Niemożliwe? A jednak! Dziesięciokrotne mycie w najpopularniejszej wśród kierowców myjni bezdotykowej, nie spowodowało osłabienia warstwy ochronnej na lakierze. Jaki z tego wniosek? Jeśli myjesz auto średnio raz na dwa tygodnie, to jedno woskowanie K2 Quantum chroni lakier Twojego auta, przez 5 miesięcy.

Realnie warstwa wosku utrzyma się jeszcze dłużej. Nasz test był stosunkowo delikatny. Wosk przetrwał dużo bardziej wymagający test – 10 myć agresywną chemią myjniową, którą stosuje się mycia TIRów. Reportaż z tego testu dostępny jest na filmie poniżej.

Na koniec zachęcamy do podjęcia wyzwania i sprawdzenia, jak długo wosk K2 Quantum będzie utrzymywał się na lakierze Twojego samochodu. Chętnie wysłuchamy każdej opinii i zobaczymy fotorelację z 'przed’ i 'po’ metamorfozie z K2 Quantum. Jeżeli przy okazji natrafisz na ew. pytania dotyczące pielęgnacji lakieru.