Łukasz jak wielu z nas jest zapalonym fanem motoryzacji i dbania o swoje cztery kółka. Na swoim aucie przetestował aktywną pianę K2 Active Foam, a całość przedstawił w formie fotorelacji.


Co to jest aktywna piana i do czego służy?

Zacznijmy od podstaw. Aktywna piana, to wysoce skuteczny, silnie skoncentrowany środek do mycia , którego celem jest zmiękczenie brudu oraz częściowe usunięcie go z powierzchni lakieru. Nadaje się idealnie do mycia wstępnego samochodu. Niestety przy pomocy aktywnej piany nie jesteśmy wstanie usunąć wszystkich zabrudzeń, ale bardzo ułatwi nam pracę przed myciem właściwym.

Sprawdź naszą specjalną aktywną pianę z neutralnym pH. Więcej znajdziesz w artykule: ,,Aktywna piana o neutralnym pH”

Oprócz aktywnej piany będziemy potrzebować urządzenia do wytwarzania piany, np. myjki ciśnieniowej z pianownicą. Pianownica z reguły dołączona jest do zestawu z myjką ciśnieniową

Jak używać aktywnej piany?

Czerwona Kia Picanto to nie pierwsze, ani nie ostatnie auto o które dba Łukasz. Przyznał, że do testowania piany nie musiał się jakoś specjalnie przygotowywać. Znalezienie odpowiedniego miejsca do testu, również nie było trudne.

„Test aktywnej piany jest najbardziej wiarygodny, gdy myjemy auto, na którym nie ma nałożonych żadnych powłok ochronnych, a w szczególności – powłoki ceramicznej. Szczęśliwie miałem okazje przeprowadzić test na aucie w stanie ,,surowym” i należycie ubrudzonym . Do testu nie trzeba było się zbytnio przygotowywać. Wystarczyła myjka ciśnieniowa wraz z dołączoną do niej pianownicą, oraz taśma malarska do zaznaczenia powierzchni roboczej.”

Jak domyć auto po myjni bezdotykowej

Istotną sprawą w procesie mycia aktywną pianą jest sposób jej nakładania. Chodzi o to, aby aplikację piany zacząć od progów auta, a skończyć na dachu. Dokładnie w tej samej kolejności przechodzimy do spłukiwania (od progów – po dach), wtedy piana będzie wystarczająco długo działać na lakierze i usunie zabrudzenia.

Aktywna piana – proporcje rozcieńczania

Mycie wstępne pianą aktywną to jeden z łatwiejszych sposobów umycia auta. Tak było i w tym przypadku. Jak przyznał Łukasz „ nakładanie jest bajecznie proste..”

Musimy pamiętać o tym, aby aktywną pianę rozcieńczyć w odpowiednich proporcjach. Aby uzyskać jak najlepsze efekty najlepiej zastosować roztwór 1: 10 .

 • K2 ACTIVE FOAM 1 KG
  Pachnąca, aktywna piana
 • K2 ACTIVE FOAM 5 KG
  Pachnąca aktywna piana

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Taka proporcja w zupełności wystarczy, aby pozbyć się wierzchniej warstwy brudu przed myciem właściwym. Test został przeprowadzony na części auta tak, aby zobaczyć jak najlepszy efekt domywania.

Efekt po spłukaniu

„Cóż , bylem mimo wszystko zdziwiony. W porównaniu do detailerskich pian mam wrażenia ze samochód jest zdecydowanie czystszy. Stosunek jakości do ceny bardzo przyjazny. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu Kowalskiemu :)”

Wszystko co musisz wiedzieć o aktywnej pianie znajdziesz w artykule: ,,Mycie samochodu aktywną pianą”

Co dalej – mycie zasadnicze

Aby porządnie umyć samochód, najlepiej skorzystać z metody na dwa wiadra. Zastosowanie dwóch wiader minimalizuje powstawanie zarysowań na lakierze podczas mycia.

Jak glinkować lakier? Poradnik krok po kroku.

Do jednego wiadra wlewamy ciepłą wodę z szamponem K2 Express , a w drugim wiadrze czystą wodę z separatorem brudu, w którym płuczemy rękawice z mikrofibry. Separator to nic innego jak specjalna plastikowa kratka umieszczona na dnie wiadra, która sprawia, że brud z rękawicy osadza się na jego dnie. Dzięki temu nie nanosimy go z powrotem na lakier.

 • K2 EXPRESS 1 L
  Wydajny szampon samochodowy
 • K2 EXPRESS PLUS 1 L
  Szampon samochodowy z woskiem
 • K2 EXPRESS 500 ML
  Szampon samochodowy
 • K2 EXPRESS PLUS 500 ML
  Szampon samochodowy z woskiem
 • K2 EXPRESS 5 L
  Szampon samochodowy
 • K2 EXPRESS PLUS 5 L
  Szampon samochodowy z woskiem

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Samochód najlepiej jest myć w zacienionym miejscu, tak by lakier był chłodny. Auto myjemy od góry do dołu, pamiętając, że elementy takie jak progi czy zderzaki zostawiamy na sam koniec, ponieważ znajduje się na nich najwięcej zanieczyszczeń. Po każdym nabraniu wody z szamponem musimy pamiętać o wypłukaniu rękawicy. W ten sposób mamy pewność, że zrobiliśmy wszystko, żeby uniknąć zarysowań.

Sprawdź również nasz skuteczny szampon hydrofobowy: ,,Szampon hydrofobowy K2 Vena – bezpieczny dla wosku i powłoki ceramicznej”.

 

Jak osuszyć auto po umyciu?

testy