Jak nabłyszczyć samochód w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie sił? Jak odświeżyć lakier, chromy i elementy z tworzywa, w ciągu kilku minut? Co jest lepsze do tego celu: quick detailer, wosk w sprayu, wosk na mokro czy szampon z woskiem? Szybkie, łatwe i przyjemne odświeżenie lakieru oraz nadanie mu jeszcze lepszego wyglądu sprawia, że quick detailer przebija pod tym kątem tradycyjne sposoby.

Quick Detailer –co to jest?

Quick detailer to profesjonalny kosmetyk, dzięki któremu wydobędziesz z lakieru samochodowego maksymalny połysk i nasycony kolor. W rzeczywistości jest to odpowiednik wosku syntetycznego.

Jeśli spotkałeś się z pojęciem woskowania samochodu to, na pewno słyszałeś o tym preparacie. Jego głównym zadaniem jest poprawa stanu lakieru samochodu przed każdym woskowaniem.

 • K2 SPECTRUM PRO 1L
  Quick Detailer
 • K2 SPECTRUM 700 ML
  Quick Detailer
 • K2 IMPERIAL
  Zaawansowany zestaw - Auto z zewnątrz
 • K2 SPECTRUM 700 ML
  Quick Detailer

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Quick detailer ma płynną konsystencję, dzięki czemu jest łatwy w użyciu, a jego stosowanie nie wymaga specjalnych umiejętności ani wieloletniego doświadczenia w pielęgnacji samochodu.

 

quick detailer K2 Spectrum Pro

W jaki sposób działa Quick Detailer?

Quick Detailer – służy nie tylko do wycierania lekko zabrudzonych samochodów, które większość czasu spędzają w garażu i powinny być efektownie eksponowane podczas wystaw i zlotów.

Jeśli chcesz odświeżyć auto, możesz stosować preparat po każdym myciu samochodu. Łatwo usuwa osady z białej wody i zacieki. Zaleca się również stosowanie go jako dodatkowego poślizgu do glinki podczas glinkowania lakieru – niezależnie od tego, czy używasz tradycyjnej gliny, czy szmatki.

Z jego pomocą usuniesz również cienką warstwę kurzu. Należy jednak pamiętać, aby nie wcierać brudu w lakieru samochodu. Qiuck detailer najlepiej używać na dokładnie umyty samochodu. Unikniemy wtedy kolistych zarysowań.

Przetarcie lakieru po użyciu quick detailera K2 Spectrum Pro

Quick Detailer – instrukcja obsługi

1. Nanieść przy pomocy atomizera na powierzchnię.
2. Wytrzeć powierzchnię do sucha.
3. W razie potrzeby delikatnie wypolerować powierzchnię mikrofibrą

K2 Spectrum efekt przed i po użyciu

Dlaczego warto kupić QD?

Quick detailer to kosmetyk samochodowy, który może nie zastąpić wysokiej jakości powłoki ceramicznej lub wosku, ale może być ich doskonałym uzupełnieniem. To także świetna opcja, gdy masz do dyspozycji samochód służbowy, na który na co dzień nie zwracasz większej uwagi, a mimo to chcesz, aby wyglądał świetnie.

Jeśli będziesz regularnie nakładać ten preparat na swój samochód po każdym myciu, szybko przekonasz się, jak wspaniale nada lakierowi atrakcyjny połysk, wypełniając wszelkie drobne rysy oraz szlachetnie przyciemniając kolor, wydobywając jego głębię.

Ten rodzaj charakteryzuje się również właściwościami hydrofobowymi. Dzięki temu subtelnie chroni lakier przed deszczem, ułatwiając spływanie wody z samochodu. Zatrzymuje również osadzanie się brudu i błota na samochodzie oraz chroni karoserię przed ewentualną korozją wżerową, taką jak owady, asfalt czy cząsteczki metalu na klockach hamulcowych.

Efekt hydrofobowy po użyciu quick detailera

Czym powinien wyróżniać się dobry Quick Detailer?

Po pierwsze, powinien być wykonany z dobrej jakości wosku syntetycznego. Zagwarantuje to szerokie rozprowadzenie na lakierze i spektakularne rezultaty, które uzyskasz po zastosowaniu preparatu.

Po drugie, powinien mieć wspomnianą wcześniej hydrofobowość, aby połysk był bardziej wyraźny i zapobiegał osadzaniu się kurzu i brudu, a także negatywnym skutkom promieniowania UV.

Dobry szybki quick detailer sprawdzi się na różnych powierzchniach – od tworzyw sztucznych po gumę i metal po ceramikę. Odpowiednio stosowany nie tylko doda połysku lakierom, ale także przedłuży trwałość powłok ceramicznych i woskowych.

Ta specyfika ma również zaletę. Przy regularnym stosowaniu znacznie skraca czas mycia samochodu – niezależnie od tego, czy myjesz go ręcznie, czy na myjni samochodowej.

Jak często używać Quick Detailera?

Tak jak pisaliśmy wyżej, rekomendujemy stosowanie quick detailera po każdym myciu samochodu. Nie zajmuje to dużo czasu i aplikacja środka nie będzie stanowić problemu nawet motoryzacyjnemu laikowi. Regularne stosowanie preparatu to korzyści dla lakieru samochodowego, ponieważ pomoże utrzymać go w dobrej kondycji oraz sprawi, że będzie wyglądał olśniewająco.

 

Porównanie K2 Spectrum i K2 Spectrum Pro

Jak usunąć plamy po wodzie na samochodzie?

Nowoczesne środki typu K2 Spectrum Pro świetnie sprawdzają się również jako odpowiedź na pytanie, jak usunąć plamy po wodzie na samochodzie. Z jego pomocą szybko pozbędziemy się obecnych na lakierze smug i powstałych po myciu auta śladów po wodzie. Właściwości produktu takie, jak hydrofobowość, ułatwią nam natomiast walkę z takimi problemami w przyszłości.

Usuwanie plam po wodzie przy użyciu quick detailera K2 Spectrum pro

Najnowsze środki, najlepsza skuteczność

Najnowsze quick detailery to nowy poziom skuteczności, szybkości działania i wydajności. Dzięki produktom typu K2 Spectrum i K2 Spectrum Pro lakier jest chroniony jeszcze lepiej. Dodatkowo zapewnia efekt wizualny oczekiwany przez nawet najbardziej wymagających użytkowników samochodów. Wszystko to jest natomiast do osiągnięcia w sposób łatwiejszy i przyjemniejszy niż kiedykolwiek dzięki właściwościom przyspieszającym i umilającym pracę z K2 Spectrum Pro.

A jeśli oczekujesz podobnych właściwości od środka przeznaczonego do felg samochodowych, zwróć uwagę na K2 Roton Pro, specjalistę do czyszczenia, pielęgnacji i efektu czerwonej felgi.