Kategorie: Kosmetyka

Powłoka ceramiczna K2 Gravon na złotym Matizie.

Dawid jest wielkim fanem motoryzacji i pielęgnacji aut. Zobaczcie jaki efekt uzyskał po korekcie lakieru na swoim Daewo Matiz oraz po aplikacji powłoki ceramicznej.


Ten złoty matiz w rodzinie Dawida jest już od 2004 roku. Kupiony wówczas 3 latek służyć miał do przemieszczania się z punktu A do B i nic nie wskazywało na to, że ktoś będzie o nie tak dbał. Auto ma jednak szczególnego właściciela i zasłużyło na szczególne traktowanie.

„Wracając kilka lat wstecz Matiz woskowany był K2 Ultra Wax kilka razy w roku. Nadszedł czas w którym zacząłem się interesować kosmetyką samochodową i trafiłem na bogatą ofertę K2 . Inwestowałem w coraz to nowsze i za każdym razem lepsze produkty. Po pojawieniu się na rynku powłoki ceramicznej K2 Gravon musiałem przetestować ją osobiście.”

Przygotowanie auta do korekty

Najważniejsze jest aby prawidłowo przygotować auto. W tym przypadku Dawid zaczął od porządnego mycia felg z użyciem K2 Roton. Następnym krokiem było mycie wstępne do którego użył aktywnej piany K2 Active Foam oraz opryskiwacza Masner.

„Mycie wstępne karoserii aktywną pianą K2 Active Foam z opryskiwacza Masner, zaczynając od progów aż po dach wraz z płukaniem w tej samej kolejności. Następnie mycie właściwe szamponem K2 Expres na dwa wiadra rękawicą z syntetycznej wełny, myjąc auto od góry do dołu, osuszeniu karoserii ręcznikami Moli K2 oraz K2 King, z użyciem glinki wraz z poślizgiem Quick Detailera K2 Spectrum i odtłuszczeniu pozostałości past polerskich K2 T6 Klinet.”

Widać doskonale, że zasady auto detailingu nie są Dawidowi obce.

Korekta lakieru krok po kroku

Cała korekta lakieru przeprowadzona został w garażu Dawida. Wystarczył do tego duży zapał i odrobina chęci. Nasz bohater użył past polerskich K2 Luster Q1, Q3, Q5 oraz maszyny polerskiej Masner. Opisując nam cały proces, Dawid nie krył swojego zadowolenia oraz zaskoczenia z efektu końcowego swojej pracy.

  • K2 GRAVON
    Ceramiczna ochrona lakieru - zestaw
  • K2 GRAVON REFILL 50 ML
    Ceramiczna ochrona lakieru do 5 lat

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

„Jak na pierwszą pracę z polerką byłem mega zadowolony z efektu końcowego, który nadał blask lakierowi jednak dopiero po aplikacji ceramiki efekt przerósł moje oczekiwania. Efekt szkła na lakierze z super połyskiem i wybornymi właściwościami hydrofoboowymi wraz z kropelkowaniem to kwintesencja całej pracy.”

Wisienka na torcie

Do pełni szczęścia brakowało jeszcze kilku rzeczy. Na sam koniec na opony powędrował dressing K2 Sigma, a we wnętrzu auta zagościł piękny zapach K2 Vento. Doskonale wiemy jak ważne są detale.

„Akcentami wykańczającymi było zastosowanie dresingu do opon i plastików Sigma, Nuta do mycia szyb, Omega do plastików wewnętrznych oraz zapach Vento ;D

Zachwycony i zmobilizowany efektem, który udało mi się uzyskać na Matizie, idąc za ciosem przeprowadziłem kolejną korektę w identyczny sposób na Daci Sandero. Na wiosnę pełna relacja na kolejnym samochodzie ;D”

Ostatnio dodane artykuły

Jak usunąć rdzę?

Jak pozbyć się rdzy? Rdza to przeciwnik podstępny i niezwykle trudny do pokonania. Samo pojawienie…

1 tydzień temu

Jak SKUTECZNIE dezynfekować auto?

Jak skutecznie dezynfekować wnętrze kabiny samochodu? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców. Jak dezynfekować tapicerkę…

3 miesiące temu

Opryskiwacz ciśnieniowy – co musisz o nim wiedzieć?

Na pierwszy rzut oka, opryskiwacz ciśnieniowy kojarzy się przede wszystkim z ogrodnictwem. I słusznie, bo…

5 miesięcy temu

Czym wyczyścić ekran telewizora?

Nowoczesne telewizory, monitory i ekrany stosowane coraz szerzej w sprzęcie AGD, a nawet samochodach, są…

5 miesięcy temu

Skrzypiące drzwi – jak nasmarować zawiasy?

Zapewne każdy z nas spotkał się kiedyś z problemem skrzypiących zawiasów w drzwiach. Jedni znają…

6 miesięcy temu

Quick detailer – szybkie nabłyszczanie lakieru

Jak nabłyszczyć samochód w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie sił? Jak odświeżyć lakier, chromy…

7 miesięcy temu