[VIDEO + FOTOGALERIA] Powłoka ceramiczna u Dużego w Maluchu

Wspólnie z YouTuberem Filipem Nowobilskim idąc wzorem popularnego amerykańskiego programu TV postanowiliśmy „odpicować” jego poczciwego staruszka – Fiata 126p. A także zabezpieczyć auto powłoką ceramiczną. Filip prowadzi bardzo popularny internetowy talk-show, w którym wozi się Maluchem ze znanymi i lubianymi. Jak wyszło? Zapraszamy do lektury ;) 

 

Naprawy blacharskie


Zanim auto zawitało w studiu detailingowym, musiało przejść kurację odmładzającą. 23-letniego pacjenta „ruda” niestety nie oszczędziła, dlatego koniecznym było wymienienie kilku elementów. Wcześniejszy remont okazał się niewystarczający. 


Fiat dostał nowe przednie i tylne podszybie. 


Wymieniono drzwi, wstawiono reparaturki błotników przednich i tylnych, zabezpieczono podłogę przed korozją.  Reparaturki okazały się niezbędne również na  masce i tylnej belce. Na koniec oczywiście pomalowano „maluszka” na biało.

znajdź sklep w swojej okolicy

Powłoka ceramiczna


Wreszcie przyszedł czas na wizytę w krakowskim Kuro Detailing i nałożenie powłoki ceramicznej. Razem z Filipem powierzyliśmy auto prawdziwym wirtuozom, którzy mieli za zadanie tchnąć drugą młodość w Malucha.

Całość prac zaczęto od przygotowania samochodu do procesu renowacji lakieru. Fiacika kompleksowo umyto, usunięto osad z uszczelek i wszystkich możliwych szczelin. 


Mycie pianą aktywną malucha
zacieki na progu Fiata 126p, wymywanie mocnych zabrudzeń
Czyszczenie felg w maluchu, deironizacja felg fiata


Kolejna czynność jaką wykonano to wieloetapowe polerowanie. Panowie zadbali o to, żeby usunąć wszystkie niedoskonałości, które powstały podczas procesu lakierowania. Usunięto rysy i wtrącenia.polerka lakieru na podszybiu fiata 126p
polerowanie lakieru malucha


Moment nałożenia powłoki ceramicznej zbliżał się wielkimi krokami. Należało tylko odtłuścić powierzchnię lakieru i zabezpieczyć auto powłoką ceramiczną – K2 Gravon. 


ochrona lakieru do 5 lat


nakładanie powłoki ceramicznej na aplikator
Aplikacja powłoki ceramicznej na lakier malucha
Po nałożeniu powłoki przystąpiono do prac wykończeniowych. Porządne odkurzanie, czyszczenie tapicerki, plastików wewnętrznych i zewnętrznych. Obowiązkowo nabłyszczenie opon, dla podkreślenia efektu WOW! Jak mogliście zauważyć pracy było mnóstwo. Warto było.