Kategorie: Porady

Powłoka ceramiczna dla każdego – K2 Gravon Lite

Powłoka ceramiczna to obecnie najlepszy sposób na zabezpieczenie lakieru samochodu przed różnego typu uszkodzeniami. Dodatkowo powłoka ceramiczna na lakier zapewnia niezwykle atrakcyjny wygląd samochodu – jakby pojazd przed chwilą wyjechał z woskowania. Efekt utrzymuje się przez bardzo długi czas. Teraz, dzięki K2 Gravon Lite, na takie rozwiązanie może pozwolić sobie każdy! Powłoka ceramiczna dostępna na każdą kieszeń? Do samodzielnego nałożenia? Tak!

 

 

Jeśli z tematem „ceramicznej ochrony lakieru” spotykasz się po raz pierwszy, zalecamy nadrobienie zaległości i lekturę artykułu ,,Ceramiczna ochrona lakieru do 5 lat”, z którego dowiesz się, czym jest powłoka ceramiczna i jakie są z niej korzyści.

Zabezpieczenie lakieru – czy to konieczne?

Stan lakieru samochodowego ma ogromny wpływ na wygląd samochodu, a także na jego wartość przy odsprzedaży. Lakier ma mnóstwo wrogów. To pyłki roślinne, piasek, kamienie, owady i wydzielane przez nie substancje, ptasie odchody, kwaśne deszcze, sól drogowa, szadź, lód i wiele innych. Lakier może uszkodzić też sam właściciel auta, który nieopatrznie otrze się o lakier, albo zastosuje do jego mycia twardą szczotkę lub brudną gąbkę.

 

  • K2 GRAVON LITE 30 ML
    Ceramiczna ochrona lakieru
  • K2 GRAVON LITE 50 ML
    Ceramiczna ochrona lakieru

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Trzeba pamiętać o tym, że współczesne samochody pokrywane są stosunkowo cienką warstwą fabrycznych lakierów, które są bardzo łatwe do zarysowania. Dlaczego? Na mocy przepisów o ochronie środowiska zabroniono stosowania takich składników, jak np. ołów, które zapewniały twardość lakierów samochodowych. Producenci aut stosują zatem lakiery wodne, bardzo podatne na zarysowania i uszkodzenia.

Aby zachować atrakcyjny wygląd samochodu, niezbędne jest zabezpieczenie lakieru samochodowego. Dostępnych jest kilka metod, które są stosowane przez zapobiegliwych właścicieli pojazdów m.in. woskowanie lub zabezpieczenie powłoką ceramiczną.

 

Długotrwałe zabezpieczenie lakieru samochodowego – ceramiczna ochrona lakieru

Powłoki ceramiczne – to produkty oparte o krzem i inne składniki, będące tajemnicą ich producentów. Wydobywają głębię lakieru, zapewniają piękny połysk oraz ochronę lakieru przed pyłem, piaskiem, kwaśnym deszczem, solą drogową, ptasimi odchodami i szeregiem innych zagrożeń. Do tego chronią przed zarysowaniami i pozostawiają warstwę hydrofobową. I co najważniejsze – są niebywale trwałe. W zależności od zastosowanego środka i ilości warstw ochrona lakieru może trwać od roku do pięciu lat.

 

Wosk czy powłoka ceramiczna?

Podstawowa różnica pomiędzy woskiem ochronnym a ceramiką, to żywotność powłoki. Ceramiczna ochrona lakieru będzie chroniła auto o wiele dłużej niż wosk.
Wosk kosztuje od 10 do 30 zł za opakowanie. Powłoki ceramiczne, nakładane przez fachowców – od kilkuset do kilku tysięcy zł. Różnica w kosztach jest znaczna i może być poważną przeszkodą przed postawieniem na ceramikę, zwłaszcza w przypadku posiadaczy aut, które stosunkowo dawno opuściły salony.

Istotną różnicą był zawsze sam proces aplikacji. Nakładanie powłoki było dużo bardziej skomplikowane niż nawoskowanie lakieru, aż do teraz.

Powłoka ceramiczna na auto K2 Gravon Lite kosztuje mniej lub tyle, co opakowanie wosku. Można ją nakładać samodzielnie.

 

K2 Gravon Lite – powłoka ceramiczna na każdą kieszeń!

Powłoka ceramiczna na lakier K2 Gravon Lite tworzy warstwę ochronną i nabłyszczającą, o trwałości od 12 do 24 miesięcy. To świetna alternatywa dla wosku, gdyż w ciągu roku auto musiałoby być woskowane minimum 6 razy (raz na 2 miesiące). Zimą trudno byłoby to zrobić, ze względu na zbyt niskie temperatury.

W przeciwieństwie do typowych powłok ceramicznych, K2 Gravon Lite nie wymaga nakładania przez specjalistów ze studia detailingowego. Dzięki nowoczesnej recepturze i łatwości nakładania środek może zastosować każdy.

 

Jak nałożyć powłokę ceramiczną K2 Gravon Lite na samochód?

• Auto trzeba dokładnie umyć, rozpoczynając od mycia wstępnego, a kończąc na właściwym, z użyciem szamponu (bez wosku). Zawsze należy korzystać z miękkich narzędzi, najlepiej z miękkiej gąbki lub rękawicy do mycia.

• Osuszone nadwozie można opcjonalnie odtłuścić za pomocą środka K2 T6 Klinet. To odtłuszczacz w sprayu, którym spryskuje się nadwozie, a potem przeciera i osusza za pomocą ściereczki z mikrofibry.

• Samochód powinien znajdować się w cieniu i powinien być osłonięty od pyłów, liści, deszczu itd. Proces nakładania powłoki ceramicznej najlepiej przeprowadzić w czystym, dobrze oświetlonym garażu.

• Opakowanie K2 Gravon Lite trzeba wstrząsnąć. Na aplikatorze należy ułożyć ściereczkę i nanieść na nią od 6 do 8 kropli.

• Powłoka musi być nakładana krzyżowo – najpierw należy delikatnie i dokładnie przeciągać ściereczkę z aplikatorem od prawej do lewej strony nadwozia, a następnie od góry do dołu.

• Taka ilość środka powinna wystarczyć na dokładne pokrycie jednego lub dwóch elementów nadwozia (np. maski i pasa przedniego).

• Trzeba odczekać ok. 5 minut, aż powłoka wyschnie. Jak to sprawdzić? Po dotknięciu palcem nie powinny być widoczne żadne ślady.

• Teraz należy przystąpić do polerowania za pomocą miękkiej, suchej i czystej ściereczki z mikrofibry.
Po wypolerowaniu można przejść do kolejnych elementów nadwozia i postępować w taki sam sposób.

K2 Gravon Lite – dlaczego warto?

Wystarczy jedno popołudnie, aby skutecznie zapewnić roczną ochronę lakieru auta przed rysami, promieniami ultrafioletowymi, kwaśnymi deszczami, piaskiem, sokami z drzew, solą drogową, pyłem itd. K2 Gravon Lite zapewnia również warstwę hydrofobową, dzięki której woda błyskawicznie spływa z nadwozia. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze efekt błysku.

Do podtrzymania spektakularnego efektu, uzyskanego przez nałożenie K2 Gravon Lite, wystarczy zastosowanie co pewien czas środka w sprayu K2 Gravon Reload. Wystarczy raz na 3 miesiące.

K2 Gravon Lite to środek, który daje możliwość zabezpieczenia lakieru każdemu kierowcy, niezależnie od rodzaju samochodu czy doświadczenia z kosmetyką samochodową.

Sprawdź również jaki efekt uzyskał Pan Michał, testując K2 Gravon Lite na swoim Audi: ,,Test powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite na Audi A6 C7″.

K2 Gravon Lite okiem użytkownika

Poniżej przedstawiamy przykłady zastosowania powłoki ceramicznej K2 Gravon Lite w warunkach ekstremalnych.

Zobacz komentarze

  • Tak się zastanawiam nad zasadnością K2 Gravon skoro trzeba co 3 mies ponawiac a woskowanie można co 2 mies, więc chyba wolę K2 Quantum wosk niż ceramika... Ale to tylko taka moja analiza z treści będę musiał przetestować K2 Gravon zeby zobaczyć czy faktycznie tak jest

Ostatnio dodane artykuły

Warsztatowa regeneracja filtrów DPF

Jeszcze niedawno podstawową usługą, którą oferowały niektóre warsztaty w związku z filtrami DPF było ich usunięcie. Jest to oczywiście niezgodne…

4 dni temu

Jaki płyn do wspomagania wybrać i jak go wymienić?

Wspomaganie układu kierowniczego to jedno z rozwiązań, które wyraźnie poprawiło komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodem. Wystarczy zresztą przejechać się pojazdem…

1 tydzień temu

Jak usunąć owady z karoserii? – skuteczny sposób

Rój owadów przyklejonych do przodu auta to niemal pewna pamiątka każdego letniego wyjazdu. Nie dosyć, że nie wygląda atrakcyjnie, to…

3 tygodnie temu

Malowanie zacisków hamulcowych – jak to zrobić?

Niedawno pisaliśmy wam, jakie wrażenie mogą zrobić na obserwatorach odpowiednio dobrane felgi. Ten wcale nie tak wielki element pojazdu potrafi…

3 tygodnie temu

Jak czyścić łańcuch motocyklowy?

Mimo wielu lat łańcuch wciąż pozostaje popularnym sposobem na przeniesienie mocy i momentu napędowego silnika na oś napędową. Obecnie znamy…

1 miesiąc temu

Płyn hamulcowy DOT 4 – co musisz o nim wiedzieć?

Gdy mowa o płynach stosowanych w układach samochodowych, najczęściej na myśl przychodzą nam oleje silnikowe czy przekładniowe. Znacznie rzadziej wspomina…

1 miesiąc temu