Zima dla kierowców to prawdziwe wyzwanie. Od lat usuwanie śniegu i lodu z szyb samochodu jest niemal narodowym sportem zimowym. Tylko właściciele pojazdów wiedzą jednak, jaka to uciążliwa praca.

Nie trzeba mocno wysilić wyobraźni, żeby przed oczami stanęła scenka rodzajowa, w której przed blokiem, przy swoich samochodach, tłoczy się grono sąsiadów. Nie, nie rozmawiają oni o pogodzie, polityce czy niemiłym dozorcy. Każdy zastanawia się, jak wsiąść do swojego samochodu, który przykryty jest szczelnie czapą śniegu lub idealnie zapakowany w puszkę z lodu.


Jeszcze dobrze się nie obudziłeś, a już czeka Cię ciężkie zadanie doprowadzenia samochodu do stanu używalności. Nawet informacje, że godzinne odśnieżanie auta pozwala spalić 504 kalorie, wcale nie cieszą. W końcu jesteś ledwo po szybkim łyku kawy, bo przez cieszący dzieci śnieg musiałeś wstać godzinę wcześniej.

Nawet 500 zł mandatu za oblodzoną szybę

Nie stój jednak, nie kombinuj. Odśnieżanie nie ominie nikogo. Jazda nieprzygotowanym do tego samochodem grozi mandatem w wysokości od 20 do 500 zł. Nie wystarczy też oczyszczenie tablic rejestracyjnych i świateł. Czapa śnieżna spadając na jadące za Tobą samochody może doprowadzić do karambolu.

Również kierowcy jadący na tzw. czołgistę, gdzie prócz tablic i świateł wyskrobany jest niewielki prześwit w przedniej szybkie, są niebezpieczni. Ograniczona widoczność stwarza zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

zasniezony-samochod

Jak odśnieżyć samochód, aby nie uszkodzić lakieru

Wychodząc zimą z domu zabierz więc z sobą zmiotkę. Zgarnianie zalegającego na samochodzie śniegu zacznij od odśnieżenia drzwi kierowcy. Dzięki temu będziesz mógł włączyć silnik, który podgrzeje wnętrze samochodu, co również pomoże w sprawnym odśnieżaniu auta. Następnie usuń śnieg z dachu, drzwi i na końcu z szyb.

Nie zapomnij o oczyszczeniu rejestracji samochodu oraz wszystkich świateł. Zajmie Ci to kilka minut, ale pozwoli przygotować powierzchnię do kolejnych czynności. Pamiętajmy, żeby nie używać narzędzi, którymi możemy uszkodzić lakier na naszym samochodzie.

  • K2 ALASKA 700 ML
    Odmraża szyby nawet w -70°C
  • K2 ALASKA 750 ML
  • K2 ALASKA 300 ML
    Odmraża szyby nawet w -70°C

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Odmrażanie szyby gorącą wodą

Gdy już bowiem pozbędziesz się z nadwozia białego puchu, Twoim oczom ukarzą się oblodzone szyby. Jak usunąć lód z szyby samochodu? Niektórzy mogą tu wpaść na upiorny pomysł polania przedniej szyby wodą. Odmrażanie szyb gorącą wodą nie jest jednak najlepszym wyjściem! Dzięki tej metodzie na pewno szybko pozbędą się lodu. Możliwe jednak, że będą musieli wydać przy tym ok. 500 zł na wymianę szyby przedniej, ok. 100 zł na zmianę szyby bocznej czy ze 250 zł za szybę tylną. Oblodzona szyba polana gorącą wodą może popękać, co dotkliwie odczujemy finansowo.

Dlaczego nie skrobaczka do szyb

Duże straty możesz odnieść również, porywając się na lód ze skrobaczką. Jest to metoda najpopularniejsza, jednakże uciążliwa i mogąca uszkodzić szyby.

Nawet bowiem najdroższe skrobaczki szybko się zużywają. Ich nierówne powierzchnie nie tylko zmuszają Cię do podwójnie ciężkiej pracy, ale również mogą zarysować szyby, co w konsekwencji odczujesz, chociażby latem, gdy palące słońce załamie się na smugach pozostałych po zimowym skrobaniu i skutecznie Cię oślepi.

Nie można też zapomnieć, że po użyciu skrobaczki Twoje palce będę zmarznięte, łatwo możesz spóźnić się do pracy, a w przypadku złamania się narzędzia, możesz długo uspakajać zszargane nerwy.

Skrobaczka w płynie – opcja godna uwagi

Odmrażacze są wyjątkowo skuteczne i w krótkim czasie odmrożą powierzchnię szyby. Skrobaczka w płynie to nic innego niż odmrażacz do szyb w formie wygodnego płynu w atomizerze lub spray’u. Działają w każdej temperaturze do -70 stC. Dodatkowo każdorazowo zabezpieczają powierzchnię przed mocnym przywieraniem lodu przy kolejnym postoju w ujemnej temperaturze.

Produkty zimowe K2 są całkowicie bezpieczne dla lakieru, uszczelek, piór wycieraczek samochodowych i elementów z tworzyw sztucznych. Nie pozostawiają zarysowań i pozwalają utrzymać wyjątkową przejrzystość i czystość szyb. Warto więc zaopatrzyć się w K2 Alaskę.

odmrazacz-w-plynie

Stosowanie odmrażacza Alaska Max sprowadza się do dokładnego spryskania preparatem szyby, odczekania do momentu roztopienia się lodu, i następnie łatwego usunięcia pozostałej wilgoci za pomocą gumowej ściągaczki i wytarcia szyb do sucha ściereczką.

Pozwoli to szybko pozbyć się lodu ze szkła i ochroni szybę przed ponownym zamarznięciem. Przy tym, jeśli oblodzenie szyby jest znaczne, wówczas zaleca się użyć skrobaka. Warto pamiętać o tym , aby usunąć warstwę zalegającego śniegu zanim przystąpimy do odmrażania naszej szyby.

Ćwicz tylko na siłowni

Mając do dyspozycji odmrażacze Alaska K2, nie warto więc tracić czasu i energii na poranną, nierówną walkę z naturą. Zdecydowanie milej jest spalać kalorie na siłowni. Szybkie i trwałe efekty po użyciu odmrażacza Alaska są nieporównywalne z innymi metodami odśnieżania samochodu. Sięgnij więc po najlepszy, wypróbowany i polecany sposób poradzenia sobie z lodem na szybie.