Mycie samochodu, czynność niby prosta, a mało kto wie, że źle przeprowadzone może zakończyć się porysowaniem lakieru, które skutecznie popsuje wygląd auta. Przedstawiamy zbiór poradników, z których dowiesz się jak zadbać o każdy z elementów auta, tak aby wolniej traciło na wartości, a swoim wyglądem sprawiało więcej frajdy.

 

1. Jak umyć silnik?

Silnik to bez wątpienia najważniejszy element samochodu, który nazwać możemy jego sercem. O ile wielu kierowców ma świadomość mycia karoserii czy czyszczenia tapicerki, o tyle na pytanie, jak prawidłowo umyć silnik, większość nie potrafi udzielić poprawnej odpowiedzi. Skoro tak, warto czynność tę rozłożyć na czynniki pierwsze. Jak bezpiecznie umyć silnik samochodowy?

2. Mycie samochodu aktywną pianą

Coraz więcej opcji na rynku, a problem ten sam – brudny samochód, który pod warstwą brudu traci swój urok i wartość. Metod doprowadzenia go do świetności jest wiele, ale zacząć należy od samego początku, czyli mycia wstępnego, które zmiękczy brud i ułatwi mycie. Tu najlepiej sprawdzi się aktywna piana.

3. Czyste felgi i opony. Dbamy o szczegóły.

Zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądałby James Bond jeśli miałby na sobie swój idealnie skrojony garnitur i ubłocone trampki? Szczegół prawda? Wyglądałby co najmniej dziwnie.Co najgorsze – tak właśnie wygląda Twój samochód, gdy go umyjesz, wypolerujesz a nie zadbasz o felgi i opony.

4.  Jak domyć samochód po myjni bezdotykowej?

Zacieki po wodzie, szare opony, brudne felgi, czy niedomyte szyby to standard, gdy decydujemy się na wizytę na myjni bezdotykowej, nawet gdy wrzucimy w nią 20 zł.

5.  Jak osuszyć auto po umyciu?

Czy po powrocie z myjni bezdotykowej na lakierze swojego auta również zauważasz niechciane zacieki, które skutecznie popsuły efekty Twojej pracy? Zastanawiasz się wtedy jak prawidłowo osuszyć auto po umyciu? Poznaj dwie skuteczne metody na pozbycie się śladów wody z lakieru.

6. Polerowanie samochodu, czyli jak z samochodu zrobić lustro?

Żeby lakier błyszczał się jak z fabryki, a nawet jeszcze bardziej, konieczna jest korekta lakieru. Żadne, nawet najlepsze woski, nie dadzą cienia rezultatu takiego zabiegu.

7. Zestaw strong do skórzanej tapicerki

Skórzana tapicerka. Element wyposażenia kiedyś uważany za luksusowy i widywany tylko w najdroższych samochodach, dziś jest jednym z najpopularniejszych dodatków dobieranych nawet do niewielkich, miejskich hatchbacków. Niestety, powszechność tego elementu wnętrza sprawia, że wielu właścicieli nie przeznacza na jego pielęgnację odpowiedniej uwagi. Czy w takiej sytuacji jest szansa, by przywrócić skórze pierwotny wygląd? Zwłaszcza takiej o którą nikt wcześniej nie zadbał? Jest, a nazywa się K2 Auron STRONG.

8. Jak skutecznie wyczyścić deskę rozdzielczą i plastiki?

Tak, każdy plastik z czasem blaknie, staje się szary, zupełnie niepodobny do tego, jak wyglądał gdy był nowy. Próbujecie zaradzić temu przy pomocy podstawowych autokosmetyków, ale efekt okazuje się krótkotrwały. Podejrzewamy, że Was też to irytuje. Pokażemy jak niewielkim nakładem pracy w znaczący sposób poprawić wygląd deski rozdzielczej, by odzyskała głębie koloru i oryginalny wygląd.

9. Mega zapach podczas pielęgnacji deski rozdzielczej.

Czyszczenie deski rozdzielczej to zadanie wobec którego staje każdy posiadacz samochodu. Podpowiadamy jak zabrać się za pielęgnację kokpitu, tak aby była to czynność przyjemna, łatwa i mniej pracochłonna. Dzięki naszym poradom odświeżanie wnętrza auta nie będzie pracą, ale chwilą wytchnienia i przyjemnością.

10. Czyszczenie klimatyzacji – zrób to sam

Zaniedbana klimatyzacja może być źródłem większej ilości problemów, niż się wydaje. Najważniejsze z nich, zwłaszcza po zimie, to grzyb, pleśń i bakterie. To może przełożyć się na alergię, łzawienie oczu albo katar.

11. Jaki zapach do auta?

Powrót z pracy w godzinach szczytu. Utknąłeś w korku i to właśnie wtedy kiedy się spieszysz. Wszystko dookoła Cię drażni i irytuje. Mucha, która właśnie wleciał do środka, słońce grzejące niemiłosiernie przez przednią szybę i dudnienie basów z auta stojącego obok. Powoli zaczynasz czuć się jak Michael Douglas w filmie „Upadek”. Najchętniej to wyszedłbyś, zostawił auto i udał się gdzieś daleko – byle jak najdalej. Każdy z nas kierowców chociaż raz w życiu miał taką sytuację.