Kategorie: Kosmetyka

Mycie auta. Maskowanie odprysków. Woskowanie lakieru.

Piotrek, który niedawno dołączył do grona Testerów K2 i przetestował na swoim samochodzie szampon K2 Express, wosk koloryzujący K2 Color Max w kolorze granatowym oraz wosk K2 Ultra Wax. Otworzył w ten sposób nową serię wpisów na naszym blogu, którą oddajemy w Wasze ręce. Więc jeśli macie ochotę przetestować wybrany przez siebie produkt oraz lubicie pisać, robić zdjęcia i chwalić się wynikiem swojej pracy – dajcie znać w komentarzu


Mój test zaczyna się historią każdemu dobrze znaną. Po zdanym egzaminie na prawo jazdy, przyszedł czas na pierwszy samochód – miałem szczęście dostałem prezent od rodziców. Auto mechanicznie w stanie bardzo dobrym, ale wygląd raczej średni.

Dodam, że samochód to Kia Magentis z silnikiem benzynowym o pojemności 2.0. Auto pochodzi z roku 2004. Zacząłem więc szukać kosmetyków do odświeżenia wyglądu.

Niestety! Już na samym początku nie było łatwo, ponieważ kosmetyków na rynku jest bardzo dużo, a opinie na ich temat są przeróżne. Dla początkującego kierowcy – zbyt wiele! Przeglądając filmiki na YouTube trafiłem na jeden od K2. Sprawdziłem stronę, ofertę, i tak dowiedziałem się o testerze K2.

Jak przetestować?

Pomyślałem, że muszę napisać i sprawdzić temat. Po pewnym czasie przychodzi mail z opisem programu i umową. Po wypełnieniu i odesłaniu przyszły wybrane przeze mnie kosmetyki.

Czas na test.

Mycie.

Na pierwszy ogień idzie Szampon z woskiem K2 EXPRESS PLUS.

Pierwsze zdjęcie przedstawia auto w takim stanie jak użytkuje je codziennie na drugim widać lakier z bliska.

Przygotowałem sobie 3 litry wody w wiaderku, gąbkę i wodę do opłukania auta. Zacząłem od wstępnego umycia auta samą wodą. Po czym do wiaderka z wodą wlałem 3 korki płynu i zacząłem mycie karoserii pokazane na zdjęciu.

Mycie auta.

Pomimo tego, że użyłem mało produktu to szampon bardzo dobrze się pienił i bez użycia siły usuwał nieczystości z samochodu. Auto myłem partiami zaczynając od lewego boku przez maskę prawy bok i bagażnik.

Po spłukaniu moim oczom ukazał się fajny efekt, którego nigdy nie uzyskałem podczas mycia na myjni lub innymi zwykłymi płynami.

Auto po umyciu.

Maskowanie odprysków i rys.

Po dokładnym osuszeniu zacząłem aplikacje wosku koloryzującego K2 COLOR MAX. Na zdjęciu widać przednią cześć auta po umyciu K2 EXPRES PLUS i przed zastosowaniem wosku koloryzującego.

Zarysowania lakieru.

Wybrałem go by pogłębić kolor auta i zamaskować drobne przebarwienia, ryski i odpryski. Aplikacja jest bardzo prosta. Wosk można nałożyć ręcznie lub maszynowo. Wybrałem pierwszą opcję i na ściereczkę wycisnąłem kilka kropli produktu po czym rozprowadziłem je na masce i odczekałem chwile.

K2 Color Max Granatowy.

Wypolerowanie całego auta zajęło mi tym razem dużo czasu. Tak prezentuje się przednia część auta po użyciu wosku koloryzującego K2 COLOR MAX. Efekt jest bardzo dobry zakrył on wszystkie rysy (te mniejsze – płytsze i głębsze) przebarwienia i odpryski na aucie.

Maska po finalnym dotarciu K2 Color Max.

Fragment maski po finalnym dotarciu.

Zabezpieczenie woskiem.

Trzecim i ostatnim testowanym przeze mnie produktem jest wosk twardy K2 ULTRA WAX. Podczas wyboru kosmetyków pomyślałem, że po umyciu szamponem i użyciu wosku koloryzującego dobrze będzie ten efekt utrwalić woskiem K2.

Aplikacja wosku.

Zacząłem ponownie od aplikacji wosku, po odczekaniu chwili polerowałem. Ta praca zajęła mi jeszcze więcej czasu. Spolerowanie i doprowadzenie lakieru do połysku wymagało użycia siły.

Wosk zasługuje na duży plus za wydajność początkowo myślałem że zabraknie mi tego produktu, ale po zakończeniu okazało się że jeszcze ¼ opakowania została patrząc na oko.

  • K2 EXPRESS 1 L
    Wydajny szampon samochodowy
  • K2 COLOR MAX 200 ML GRANATOWY
    Koloryzujący wosk nabłyszczający
  • K2 ULTRA WAX 250 G
    Wosk do nabłyszczania i ochrony lakieru

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Po półtora godzinnej pracy moim oczom ukazał się nareszcie efekt końcowy – bardzo błyszczący się lakier. Kolejnym plusem wosku jest to że po użyciu lakier jest delikatny i bardzo gładki.

Tył Kia Magentis po aplikacji wosku K2 Ultra Wax.

Finalny efekt mojej pracy 🙂

Ostatnio dodane artykuły

Poradnik – jak prosto i łatwo odnowić plastiki wewnętrzne w samochodzie?

Znamienita większość auta na polskich drogach to auta używane, sprowadzane najczęściej zza zachodniej granicy. Średnia…

2 tygodnie temu

Spalanie stukowe LSPI – jak zapobiec wybuchowi silnika?

Spalanie stukowe to jeden z największych wrogów każdego silnika. Wydawało się, że walka z tym…

4 tygodnie temu

K2 Roton i Roton pro – czym się różnią produkty K2 od produktów K2 Pro

Kosmetyki do samochodu to dziesiątki produktów o rozmaitym przeznaczeniu, które niedoświadczonego użytkownika mogą przyprawić o…

1 miesiąc temu

Jak usunąć rdzę?

Jak pozbyć się rdzy? Rdza to przeciwnik podstępny i niezwykle trudny do pokonania. Samo pojawienie…

3 miesiące temu

Jak SKUTECZNIE dezynfekować auto?

Jak skutecznie dezynfekować wnętrze kabiny samochodu? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców. Jak dezynfekować tapicerkę…

6 miesięcy temu

Opryskiwacz ciśnieniowy – co musisz o nim wiedzieć?

Na pierwszy rzut oka, opryskiwacz ciśnieniowy kojarzy się przede wszystkim z ogrodnictwem. I słusznie, bo…

8 miesięcy temu