Nie wiesz jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę na swoją szybę? Aplikacja K2 VizioPro jest prosta i wykonasz ją bez problemu samodzielnie, ale powinieneś pamiętać o kilku złotych zasadach. Nieprawidłowe nałożenie niewidzialnej wycieraczki może spowodować pogorszenie widoczności i straci ona swoje właściwości.
-
- Najczęściej popełniane błędy
- Przygotowanie stanowiska pracy
- Co to znaczy niewidzialna wycieraczka?
- Jak dbać o niewidzialną wycieraczkę?
- Czym myć szybę z Niewidzialna wycieraczką?
- Która niewidzialna wycieraczka jest najlepsza?
- Jak przygotować szybę pod niewidzialną wycieraczkę?
- Wydajność VizioPro oraz trwałość produktu na szybie
- Instrukcja aplikowania K2 Vizio Pro
- Ile kosztuje nałożenie niewidzialnej wycieraczki?
- Jak usunąć powłokę hydrofobową?
- Co to jest hydrofobizacja szyb?
Najczęściej popełniane błędy
Jednym z najczęstszym błędem jest niedotrzymanie czasu schnięcia niewidzialnej wycieraczki na szybie poprzez zbyt wczesne dotarcie. Kolejną przeszkodą w prawidłowym nałożeniem VizioPro jest aplikowanie zbyt dużej ilości płynu. Zbyt duża ilość wydłuża czas schnięcia i w rezultacie utrudni dotarcie, tworzą się na szybie swego rodzaju mazie, smugi itd. W tym przypadku więcej nie znaczy lepiej.
Przygotowanie stanowiska pracy
Optymalna temperatura aplikacji niewidzialnej wycieraczki to od 15 do 20 stopni celsjusza, gdzie wilgotność powietrza powinna być na poziomie 40-65%. Miejsce pracy powinno być zacienione, a szyba chłodna w dotyku. Nakładanie K2 VizioPro pod przysłowiową chmurką nie jest dobrym pomysłem.
Może Cię, również zainteresować:
Co to znaczy niewidzialna wycieraczka?
Niewidzialna wycieraczka to specjalny środek, który działa na powierzchnie szklane. Tworzy powłokę o właściwościach hydrofobowych, dzięki czemu kropelki są „odpychane” i spływają ze szkła pod wpływem uderzenia powietrza. Przy prędkości co najmniej 60 kilometrów na godzinę nie ma potrzeby używania wycieraczek – deszcz sam spłynie z przedniej szyby, a nie zatrzyma się na niej. Dzięki niewidocznym wycieraczkom nie tylko poprawia się widoczność, ale także znacznie ogranicza osadzanie się zabrudzeń na powierzchni szyby.
Jak dbać o niewidzialną wycieraczkę?
Nie da się zadbać o samą powłokę. Pamiętaj, że jest to tylko substancja chemiczna na przedniej szybie, więc używanie płynu do spryskiwaczy i wycieraczek skraca jej żywotność (używanie wycieraczek szczególnie, ponieważ niewidzialna wycieraczka jest ścierana z powierzchni szyby, dodatkowo podczas jazdy np. za ciężarówką zabrudzenia spod jej kół w połączeniu z wycieraczkami działają jak papier ścierny.
Czym myć szybę z Niewidzialna wycieraczką?
Myć można naszymi płynami K2 Nuta i K2 Nuta Pro, są one bezpieczne dla powłok hydrofobowych, oczywiście po całkowitym utwardzeniu takowej powłoki na szybie.
Która niewidzialna wycieraczka jest najlepsza?
Oferujemy dwie niewidzialne wycieraczki, przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i pasjonatów amatorów. Jeżeli nie miałeś nigdy wcześniej do czynienia z produktami tego typu, to proponujemy K2 Niewidzialna wycieraczka. Jeśli posiadasz już doświadczenie w pracy z powłokami hydrofobowymi lub pracujesz w studiudetailingowym wtedy bez wahania, sięgnij po K2 Vizio Pro.
Znajdź sklep
w okolicy
Jak przygotować szybę pod niewidzialną wycieraczkę?
Przede wszystkim dokładnie umyć, osuszyć i przed aplikacją odtłuścić.
Następnie za pomocą aplikatora lub mikrofibry nałóż powłokę hydrofobową na szybę. W internecie możesz spotkać się ze sposobem nakładania niewidzialnej wycieraczki za pomocą płatka kosmetycznego. My nie rekomendujemy takich rozwiązań i zalecamy korzystanie z dołączonego aplikatora. Po nałożeniu czekamy ok. 10 min, następnie polerujemy za pomocą czystej mikrofibry.
W przypadku szyby przedniej najlepiej nałożyć 2 warstwy, w odstępach co najmniej ok. 30 minut.
Wydajność VizioPro oraz trwałość produktu na szybie
Wydajność jest bardzo duża z jednej buteleczki jesteśmy w stanie nałożyć niewidzialnej wycieraczki na kilkanaście szyb. Jeśli chodzi o trwałość powłoki na szybie to zależy ona od użytkowania czas to ok. 6 miesięcy
Jednak należy pamiętać, że częste używanie klasycznych wycieraczek skraca czas utrzymania się na szybkie K2 VzioPro.
Instrukcja aplikowania K2 Vizio Pro
-
- Krokiem od którego powinniśmy zacząć jest dokładne umycie szyby możemy wykorzystać niezawodną K2 Nuta Pro. Po umyciu należy szybę odtłuścić i tu z pomocą przychodzi K2 Klient Pro.
- Gdy już mamy przygotowaną szybę możemy rozpocząć aplikację K2 Vizio Pro w tym celu nawijamy ściereczkę na aplikator, który znajdziemy w opakowaniu. Wystarczą maksymalnie 2-3 psiknięcia, ponieważ produkt jest bardzo wydajny.
- Niewidzialną wycieraczkę nakładamy „krzyżowo” najpierw wykonujemy ruchy od lewej do prawej, następnie wykonujemy ruchy z góry na dół. Warto szybę podzielić sobie na dwie lub trzy części i po nałożeniu jednej połowy przejść do docierania.
- Po upływie ok. 8-12 minut od nałożenia K2 Vizio Pro możemy rozpocząć proces docierania powłoki. Potrzebna do tego będzie nam ściereczka z mikrofibry np. K2 Opti przeznaczona do stosowania na szybach i lusterkach.
- Dla lepszego efektu po 20 minutach od docierania możemy nałożyć drugą warstwę- wykonujemy kroki pomijając krok 1
- Pełną wytrzymałość otrzymujemy po 8h od nałożenia. W tym czasie powinniśmy unikać kontaktu z wodą. Mycie automatyczne, ręczne czy jazda w czasie deszczu nie są najlepszym pomysłem.
Ile kosztuje nałożenie niewidzialnej wycieraczki?
Ile kosztuje zastosowanie „niewidzialnej wycieraczki” przez profesjonalny warsztat? Ceny wahają się od 200 do 300 zł za aplikację powłoki hydrofobowej na komplet szyn. Powłoka nałożona na szyby boczne pozwoli nawet podczas najbardziej deszczowych burz kierowcy na bezpieczną jazdę, ponieważ poprawi jego widoczność z każdej strony.
Jak usunąć powłokę hydrofobową?
Powłokę najłatwiej zmyć za pomocą środka do usuwania osadów mineralnych z szyb, można ją też usunąć, polerując szybę maszynowo tlenkiem ceru lub specjalistycznymi pastami polerskimi, które są przeznaczone do polerowania szkła.
Co to jest hydrofobizacja szyb?
Hydrofobizacja polega na nanoszeniu nanopowłoki na powierzchnię przedniej szyby, która chroni przed kurzem i poprawia widoczność, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo i komfort jazdy.
Warstwa hydrofobowa wygładza szklaną powierzchnię, na której osadza się brud. Wtedy staje się gładka, a skondensowana na niej woda i płynny dobrze usuwają z okien brud, resztki owadów, lód i inne zanieczyszczenia.
Po hydrofobizacji szyba otrzymuje powłokę, która zmniejsza przyczepność drobinek brudu i wody. Utrzymując odpowiednią prędkości deszcz i śnieg nie padają na szyby, ale niemal automatycznie zsuwają się z powierzchni. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć użycie wycieraczek samochodowych i płynu do spryskiwaczy.