Kosmetyki do samochodu to dziesiątki produktów o rozmaitym przeznaczeniu, które niedoświadczonego użytkownika mogą przyprawić o zawrót głowy. Postanowiliśmy wyjaśnić różnice pomiędzy najpopularniejszymi kosmetykami K2, a ich profesjonalnymi odpowiednikami z linii K2 Pro.

Zanim zaczniemy, warto wiedzieć, że wszystkie produkty z linii Pro projektowane były z myślą o użytkownikach profesjonalnych np. w studiach detailingowych. Stąd np. zastosowanie wygodnych butelek z miarką, która pozwala kontrolować poziom zużycia zawartości butelki.

Produkty z serii K2 Gold przeznaczone są natomiast dla hobbystów i pasjonatów kosmetyki samochodowej oraz motoryzacji. W biało-złotych kartonikach znaleźć można m.in. aplikatory i ściereczki z mikrofibry, które będą przydatne podczas używania produktu.

W naszym artykule znajdziesz porównania produktów:

K2 Roton i jego wzmocniona wersja Pro

Czy można poprawić coś co działa? Można. Super skuteczny płyn do mycia felg K2 Roton doczekał się jeszcze mocniejszej wersji. Oprócz zmiany opakowania na litrową butelką z podziałką, ulepszona została receptura produktu, który stał się żelem.

Żelowa formuła zapewnia większą przyczepność do czyszczonej powierzchni, przez co produkt dłużej utrzymuje się na feldze i ma więcej czasu na penetrację zabrudzeń. W efekcie działa jeszcze skuteczniej.

Charakterystyczny zapach produktów tego typu, w wersji Pro został złagodzony i nie jest już tak intensywny jak w K2 Roton.

Oba produkty łączy wysoka skuteczność czyszczenia, oba mogą być używane jako deironizer do oczyszczania lakieru z metalicznych drobin.

 

plyn-do-czyszczenia-felg

Jaka jest różnica między K2 Sigma, a K2 Sigma Pro

Dressing do opon K2 Sigma w wersji Pro otrzymał recepturę o przedłużonej trwałości i większej mocy nabłyszczania. Wersja Pro to również 1 litr pojemności. W wersji standardowej w kartoniku K2 Sigma, znajdziesz aplikator gąbkowy i butelkę o pojemności 500ml.

Oba produkty posiadają przyjemny wiśniowy zapach, są ultra wydaje, pozostawione na oponie nadają jej wysoki połysk, a przetarte szmatką – satynowe wykończenie.

Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzesz, do jej nałożenia warto wykorzystać wygodny w użyciu aplikator gąbkowy od K2.

plyn-do-nablyszczania-opon

K2 APC i dwie nowe wersje K2 APC Pro

K2 APC w odsłonie profesjonalnej doczekało się aż 2 produktów. Wersja z neutralnym pH K2 Neutral Pro zyskała wzmocnioną formulację i litrową butelkę z podziałką. Podobnie jak w K2 APC pracy z produktem towarzyszy oryginalny świeży.

Wersja K2 APC Strong Pro to wzmocniona receptura o zasadowym pH. Cechuje się jeszcze większą siłą czyszczenia i w odpowiednim stężeniu daje sobie radę z najtrudniejszym brudem.

K2 APC Pro Strong otrzymał również nową cytrynową nutę zapachową.

 

apc srodek do wszystkiego

 

 • K2 ROTON 700 ML
  Wysoce efektywny płyn do mycia felg nadający efekt czerwonej felgi
 • K2 SIGMA 500 ML
  Żel do nabłyszczania i pielęgnacji opon
 • K2 APC 1L
  Wszechstronny środek czyszczący, koncentrat
 • K2 ROTON PRO 750 ML
  Żelowa czerwona felga
 • K2 SATINA BLUEBERRY 770 ML + MIKROFIBRA
  Dressing do kokpitu
 • K2 SATINA SUNSET FRESH 770 ML + MIKROFIBRA
  Dressing do kokpitu
 • K2 SATINA ENERGY FRUIT 770 ML + MIKROFIBRA
  Dressing do kokpitu
 • K2 SPECTRUM 700 ML
  Quick Detailer
 • K2 BELA 1L BLUEBERRY
  Pachnąca aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA 1L ENERGY FRUIT
  Pachnąca aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA 1L SUNSET FRESH
  Pachnąca aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 VENA 1L
  Hydrofobowy szampon samochodowy
 • K2 KLINET 750 ml
  Środek do odtłuszczania powierzchni
 • K2 NUTA 750 ML
  Płyn do mycia szyb
 • K2 NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA 150 ML
  Środek zapewniający bezproblemowe odprowadzanie wody z szyb

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

K2 Satina i K2 Satina Pro – różnice

Dressing do tworzyw sztucznych K2 Satina w wersji profesjonalnej zyskał nową odmianę zapachową, z właściwie brak zapachu.

K2 Satina Pro fragrance free to bezzapachowa odmiana produktu. Stworzona do pracy przy autach, w których nie chcemy ingerować w nuty zapachowe już w aucie obecne.

Jeśli we wnętrzu Twojego auta gości już ulubiony zapach i nie chcesz, aby mieszał się on z zapachem chemii czyszczącej – wybierz wersję bezzapachową.

W Satina Pro wzmocniono również trwałość produktu, efekt utrzyma się dłużej.

 

plyn-do-czyszczenia-tapicerki

 

 • K2 NUTA PRO 750ml
 • K2 ROTON PRO 1 L
  Żelowa czerwona felga
 • K2 SIGMA PRO 1L
  Dressing nabłyszczająco-ochronny do opon
 • K2 APC NEUTRAL PRO 1L
  Uniwersalny środek czyszczący
 • K2 APC STRONG PRO 1L
  Uniwersalny środek czyszczący
 • K2 SATINA PRO 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO ENERGY FRUIT 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO SUNSET FRESH 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO BLUEBERRY 1 L
  Interior dressing
 • K2 SPECTRUM PRO 1L
  Quick Detailer
 • K2 BELA PRO 1 L ENERGY FRUIT
  Aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA PRO 1 L SUNSET FRESH
  Aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA PRO 1 L BLUEBERRY
  Aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 VENA PRO 1L
  Hydrofobowy szampon samochodowy
 • K2 KLINET PRO 1L
  Środek do inspekcji lakieru
 • K2 NUTA PRO 1L
  Płyn do mycia szyb - Glass Cleaner
 • K2 VIZIO PRO 150 ML
  Niewidzialna wycieraczka

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Quick detailer K2 Spectrum vs K2 Spectrum pro

Wosk w płynie K2 Spectrum Pro to najbardziej spektakularna zmiana po słynnym Rotonie.
Profesjonalna, czarna wersje quick detailera zyskała zupełnie nową rewolucyjną formułę. K2 Spectrum Pro to jeszcze większa trwałość, wzmocnienie koloru i połysku oraz łatwiejsze docieranie.

K2 Spectrum w wersji Pro, świetnie radzi sobie ze śladami po wodzie, a pracy z produktem towarzyszy teraz intensywnie owocowy zapach.

Kartonikowe K2 Spectrum doskonale radzi sobie zwłaszcza na nowszych, mało zniszczonych lakierach, a w zestawie z 770ml produktu otrzymasz również mikrofibrę do polerowania.

Oba produkty zaleca się stosować po każdym umyciu auta, zwłaszcza kiedy na lakierze położony jest wosk, którego działanie Spectrum dodatkowo wzmocni.

 

nablyszczanie lakieru

Aktywna piana i jej wersja Pro

Piana aktywna K2 Bela w edycji Pro zyskała wzmocnioną formułę czyszczącą. Podobnie jak wersja K2 Gold w kartoniku, posiada ona neutralne pH i jest bezpieczna dla wosków oraz powłok ochronnych na lakierze.

Produkt oferowany jest w 3 odmianach zapachowych: smakowitym blueberry, orzeźwiającym Sunset Fresh i cytrusowym Energy Fruit.

 

aktywna-piana

K2 Vena i K2 Vena Pro – szampon hydrofobowy bezpieczny dla wosków

Edycja Pro szamponu K2 Vena to nowy zapach (guma balonowa) oraz zwiększone właściwości myjące oraz podbita hydrofobowość.

Szampon hydrofobowy przeznaczony jest dla osób posiadających powłoki ochronne (np. woski) na lakierze. Dzięki neutralnemu pH szampon nie niszczy powłoki, a jednocześnie skutecznie usuwa zabrudzenia.

 

szampon-hydrofobowy

 

Poradnik polerowania lakieru

Pobierz poradnik

Odbierz za darmo ebook
"Jak samodzielnie wypolerować lakier?"
Wyrażenie poniższej zgody umożliwi Melle Sp. z o.o. prezentowanie Panu/Pani produktów, usług oraz promocji oferowanych przez Melle Sp. z o.o.
Wyrażenie poniższej zgody, umożliwi Melle Sp. z o.o. kontakt z Panem/Panią elektronicznie w celach marketingowych.
Wszystkie informację dotyczące ochrony danych osobowych przetwarzanych w ramach kontaktu z nami, w tym za pomocą niniejszego formularza znajdziesz w zakładce polityka prywatności. Wskazaliśmy tam między innymi, że administratorem danych jest Melle Sp. z o.o. z siedzibą w Starym Stawie 9, 63-400 Ostrów Wlkp., NIP: 6222622975.

 

K2 Klinet Pro vs K2 Klinet

Środek do inspekcji lakieru, czyli popularna IPA (alkohol izopropylowy) to wierny towarzysz każdego fana kosmetyki samochodowej. Używany do przygotowania powierzchni pod aplikację innych produktów lub do sprawdzenia faktycznego stanu lakieru, ukrytego zwykle pod warstwą wosków i nabłyszczaczy.

W przypadku tego typu produktu ważne jest, aby środek był wysokiej czystości i powstał w efekcie procesu produkcyjnego. Taki jest właśnie K2 Klinet Pro.

IPA niskiej jakości często jest pozostałością innych procesów produkcyjnych (jest odpadem), a nie wyprodukowanym produktem i może posiadać związki negatywnie wpływające na lakier.

 

inspekcja lakieru

K2 Nuta, kontra K2 Nuta Pro

Ze swoim głównym zadaniem, czyli domyciem szyb bez pozostawiania smug, oba produkty radzą sobie doskonale.

Przewaga wersji Pro wynika z szybkości odparowania z czyszczonej powierzchni. Dzięki temu czas poświęcany na czyszczenie szyb jest krótszy niż w przypadku pracy z tradycyjną K2 Nutą.

Nuta Pro K2 posiada również zupełnie nową kompozycję zapachową. Aromat zielonego jabłka uprzyjemnia pracę z produktem i serwuje bardzo przyjemne doznania.

 

plyn do szyb samochodowych

 

Niewidzialna wycieraczka K2 oraz jej wersja Pro

K2 Vizio Pro w odróżnieniu od niewidzialnej wycieraczki w złotej butelce, to kompletny zestaw do aplikacji powłoki hydrofobowej na szybę. W kartoniku oprócz 150ml powłoki znajdziesz aplikator gąbkowy oraz chusteczki do aplikacji.

Nowa formuła produktu przekłada się na większą trwałość. Czarna wersja niewidzialnej wycieraczki, dłużej „siedzi” na powierzchni szyby i zapewnia jeszcze lepsze odprowadzenie wody z powierzchni szyb.

 

niewidzialna-wycieraczka

 

Podsumowując, znasz już różnice pomiędzy popularnymi produktami K2, a ich odpowiednikami w wersji profesjonalnej. Zanim zdecydujesz, pamiętaj, że produkty K2 w złotych opakowaniach tworzone są z myślą o entuzjastach kosmetyki i zapewniają efekt na bardzo wysokim poziomie. Dostępne w kartonikach z dodatkowymi akcesoriami wydają się ciekawą propozycją.

W komplecie dostajesz mikrofibrę do wosku Spectrum, aplikator gąbkowy do K2 Sigma czy szczotkę do skóry w zestawie K2 Auron.

Jeśli zużywasz duże ilości autokosmetyków i zależy ci na najlepszym efekcie, osiągniętym małym nakładem pracy w krótkim czasie – zwróć uwagę na linię K2 Pro.