Tak, każdy plastik z czasem blaknie, staje się szary, zupełnie niepodobny do tego, jak wyglądał gdy był nowy. Próbujecie zaradzić temu przy pomocy podstawowych autokosmetyków, ale efekt okazuje się krótkotrwały. Podejrzewamy, że Was też to irytuje. Pokażemy jak niewielkim nakładem pracy w znaczący sposób poprawić wygląd deski rozdzielczej, by odzyskała głębie koloru i oryginalny wygląd.


 

Konserwacja deski rozdzielczej polega przede wszystkim na czyszczeniu i zabezpieczaniu. Produkty dwa w jednym nigdy nie będą wstanie zaspokoić potrzeb wymagających użytkowników. Można nimi co najwyżej odświeżyć kokpit.

Wtedy jednak trudno stanąć obok efektów swojej pracy i powiedzieć sobie w myślach – dobra robota! Dlatego najpierw czyścimy, a potem konserwujemy, czyli nakładamy  żel dedykowany do pielęgnacji desek rozdzielczych, nazywany przez specjalistów dressingiem.

 

k2-omega-żel-do-pielęgnacji-kokpitu-dressing-do-deski-rozdzielczej

 

Połysk czy mat?

Pierwsza sprawa, trzeba pamiętać że są różne materiały wykończeniowe desek rozdzielczych. Dlatego sposób ich pielęgnacji nieco się różni.

W takim przypadku trzeba rozejrzeć się za odpowiednim sprayem do pielęgnacji tworzyw matowych. Wystarczy doczytać na etykiecie jakie jest dokładne zastosowanie danego produktu.

W przypadku błyszczącej deski rozdzielczej również nie chodzi o to, by wszystko połyskiwało jak oblane olejem w tanim komisie samochodowym, a o przywrócenie kokpitu do stanu oryginalnego.

 

 • K2 APC NEUTRAL PRO 1L
  Uniwersalny środek czyszczący
 • K2 APC 1L
  Wszechstronny środek czyszczący, koncentrat
 • K2 APC 5L
  Wszechstronny środek czyszczący, koncentrat
 • K2 SATINA PRO 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO ENERGY FRUIT 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO SUNSET FRESH 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO BLUEBERRY 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO 5 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO ENERGY FRUIT 5 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO SUNSET FRESH 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO BLUEBERRY 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA BLUEBERRY 770 ML + MIKROFIBRA
  Dressing do kokpitu
 • K2 SATINA ENERGY FRUIT 770 ML + MIKROFIBRA
  Dressing do kokpitu
 • K2 OSKAR 750 ML
  Płyn do czyszczenia plastików

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Dobry preparat do pielęgnacji plastików nie tylko odpowiednio (czyli nieprzesadnie) nabłyszczy deskę, ale przede wszystkim przywróci głębszy kolor, podkreśli fakturę, ochroni przed promieniowaniem UV, będzie przy tym łatwy w nakładaniu, wystarczy na długo i pozostawi przyjemny zapach.

Najlepsze produkty do pielęgnacji deski rozdzielczej nadają się zazwyczaj nie tylko do twardego plastiku, ale także do tworzyw miękkich, jak guma i winyl.

Wyczyść dokładnie kokpit

Przed nałożeniem dressingu plastik trzeba wyczyścić. Do tego celu należy użyć dedykowanego płynu np. apc. Lepiej sprawdzi się też ścierka z mikrowłókna, czyli mikrofibra, niż coś bawełnianego.

 

mikrowkłókno-do-polerowania-lakieru-lub-deski-rozdzielczej-duże

 

Gdy sytuacja jest krytyczna i brud dostał się do wnętrza nawiewów, czy w strukturę tworzywa deski, warto mieć ze sobą okrągły pędzel z długim włosiem oraz małą szczotkę do czyszczenia skóry. Pędzel wykorzystujemy do czyszczenia nawiewów.

Deskę czyścimy szczotką, delikatnie, kolistymi ruchami, tak by wyciągnąć brud ze wszystkich drobnych wgłębień w plastiku. Oczywiście jeżeli jego struktura jest płaska, nie ma takiej potrzeby. Na koniec przecieramy wszystko mikrofibrą.

Zabezpiecz deskę rozdzielczą dressingiem

Gdy deska jest już czysta, mamy za sobą większość pracy. Teraz bierzemy w ręce dressing i mocno nim wstrząsamy. Dobre produkty mają zwykle dołączony aplikator, więc przy jego pomocy nanosimy cienką warstwę żelu na wyczyszczony uprzednio fragment powierzchni.  Cienka warstwa jest tu słowem klucz, zwłaszcza gdy aplikatorem manewrujemy w okolicach przycisków.

Potem już tylko odczekujemy kilka minut i polerujemy kokpit za pomocą mikrowłókna. To koniec naszej pracy dzięki której wnętrze będzie prezentowało się znacznie lepiej, a deska rozdzielcza cieszyła oko.

 

Poniżej nasze wyniki testów:

 

bmw-drzwi-tapicerka-w-połowie-wyczyszczona-dressingiem-do-kokpitu-porównanie-czyste-vs-brudne

 

bmw-drzwi-tapicerka-w-połowie-wyczyszczona-dressingiem-do-kokpitu-porównanie-czyste-vs-brudne