Dobra widoczność podczas jazdy samochodem to podstawowy czynnik wpływający na bezpieczeństwo. Zabrudzona szyba, zachlapane lusterka w których nic nie widać, zniszczone pióra wycieraczek, źle ustawione światła?


To wszystko może prowadzić do nieszczęścia. Dlatego warto zadbać o to, aby widoczność podczas jazdy była dobra i to w każdych warunkach. Aby poprawić widoczność, warto skorzystać z niewidzialnej wycieraczki.

Mimo, iż jej nie widać, jest w stanie wykonać duża pracę, zapobiegając osadzaniu się wody i brudu na powierzchniach szklanych – szybach, lusterkach czy reflektorach.

 

Jak i gdzie można wykorzystać niewidzialną wycieraczkę?

Jej nałożenie zalecane jest głównie na szyby samochodu, z powodzeniem jednak aplikację można przeprowadzić na lusterka oraz klosze reflektorów.

Podczas opadów deszczu zauważymy kolosalną poprawę widoczności do tyłu, gdyż deszcz zamiast osadzać się na szybie lub lusterkach bocznych, będzie z nich sprawnie spływać.

Niewidzialna wycieraczka sprawdzi się także na obudowie reflektorów, dzięki czemu woda i błoto nie będą ograniczać oświetlenia drogi przed nami.

 

Czysta szyba to podstawa.

Widzicie ten brud i piach na szybie samochodowej? Łatwo wyobrazić sobie, że nieczystości nie tylko pogarszają widoczność, ale także skracają żywotność wycieraczek, których gumowe elementy szybciej się zużywają.

Szyba samochodowa również nie lubi piasku, który w dłuższym czasie na pewno wpłynie na powstawanie małych rys.

Będą one widoczne szczególnie podczas jazdy w nocy, gdy światła innych samochodów będą padać na szybę naszego auta – rozproszone światło zdecydowanie negatywnie odbije się na widoczności i naszym bezpieczeństwie. Taką szybę bezwzględnie należy porządnie umyć.

Od czego zacząć?

Proces nakładania niewidzialnej wycieraczki należy rozpocząć od przygotowania powierzchni. Szybę musimy dokładnie umyć, wykorzystując do tego płyn dedykowany do mycia powierzchni szklanych – nie tylko skutecznie usunie zabrudzenia, ale również zapobiegnie powstawania smug i zacieków.

Do mycia szyby wykorzystujemy ręczniki papierowe, które skutecznie wchłaniają wodę. Wystarczy dokładnie spryskać szybę płynem, a następnie wytrzeć ją do sucha za pomocą ręcznika papierowego, zbierając przy okazji zabrudzenia z jej powierzchni. Czynność należy powtórzyć polerując szybę mikrofibrą.

 

 • K2 NUTA 750 ML
  Płyn do mycia szyb
 • K2 NUTA 600 ML
  Pianka do mycia szyb

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Porządnie odtłuść szyby z dwóch stron.

Samo umycie szyby to za mało, szczególnie po mocno brudzącym auto okresie zimowym. Tłuste zabrudzenia czy nalot od dymu papierosowego usuniemy za pomocą płynu do odtłuszczania, bezpiecznego zarówno dla lakieru, jak i elementów gumowych takich jak uszczelki.

Specyfik do odtłuszczania pomoże usunąć również pozostałości po wosku z myjni automatycznych, które obniżałyby skuteczność działania niewidzialnej wycieraczki.

Rozpyl płyn na powierzchnię i odczekaj chwilę. Następnie wytrzyj całą szybę do sucha przy pomocy mikrowłókna.

Dobrej jakości mikrowłókno doskonale wchłania brud, dlatego najczęściej wystarcza  jeden ruch ręki, aby wyczyścić szybę do sucha, nie pozostawiając żadnych smug i zarysowań.

Mycie i odtłuszczanie należy przeprowadzić nie tylko od zewnątrz, ale również po wewnętrznej stronie szyby –  to właśnie od strony kokpitu najczęściej powstają tłuste naleciałości.

 

 • K2 KLINET PRO 1L
  Środek do inspekcji lakieru
 • K2 KLINET 750 ml
  Środek do odtłuszczania powierzchni

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę?

Dokładnie umyta i odtłuszczona z dwóch stron szyba jest gotowa na aplikację niewidzialnej wycieraczki. Jak poprawnie wykonać tę czynność? Niewidzialną wycieraczkę w niewielkiej ilości wylewamy na mikrowłókno, po czym kolistymi ruchami nanosimy ją na zewnętrzną powierzchnię szyby.

 

 • K2 NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA 150 ML
  Środek zapewniający bezproblemowe odprowadzanie wody z szyb
 • K2 NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA 200 ML
  Środek zapewniający bezproblemowe odprowadzanie wody z szyb

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Następnie musimy nieco odczekać, pozwalając całej powierzchni wyschnąć – będzie to łatwo zauważyć, gdyż szyba zacznie pokrywać się delikatnie białawym, matowym nalotem.

.Po wyschnięciu nadmiar produktu usuwamy polerując suchą szmatką, aż do uzyskania pełnej przejrzystości szyby. Proces nakładania niewidzialnej wycieraczki należy wykonać starannie, co zapewni pełny efekt działania.

Długotrwałe polepszenie widoczności.

Ile niewidzialna wycieraczka będzie spełniać swoją funkcję? Nawet kilka miesięcy, w zależności od warunków atmosferycznych, a także przebiegów auta w tym okresie.

Brawo Ty!

Gratulacje! Dzięki nałożeniu niewidzialnej wycieraczki poprawiłeś nie tylko widoczność. Powstała w ten sposób powłoka hydrofobowa ułatwi spływanie wody i czyszczenie szyb.

W zaledwie pół godziny zmniejszyłeś zatem również ryzyko ponownego zabrudzenia szyby oraz wydłużyłeś żywotność tradycyjnych wycieraczek, które od teraz będzie włączać zauważalnie rzadziej. Teraz warto aplikację przeprowadzić również na szybach bocznych, lusterkach oraz światłach.

Powodzenia i bezpiecznej, w pełni widocznej drogi!