Kategorie: Kosmetyka

Interior dressing, czyli jak pielęgnować plastiki wewnętrzne w samochodzie

Tworzywa sztuczne – pełno ich we wnętrzu każdego auta. Jedne są uważane za tańsze zamienniki drewna czy chromu, inne znajdują swoje konkretne zastosowanie, nawet pod kątem wyglądu. Bez względu na powód jego zastosowania, jest to element, o który także należy zadbać. A jak się okazuje, przywrócenie oryginalnego wyglądu plastiku w samochodzie wcale nie musi być trudne.

 

 

Wbrew pozorom, plastik nie musi być szary i nudny. Przeciwnie, dziś plastiki na nowo stają się popularne, dając wnętrzu matowy wygląd pozbawiony efektu lśnienia. Odpowiednio dobrany plastik może więc wyraźnie urozmaicić wygląd deski rozdzielczej. Jednocześnie plastik pozostaje łatwy do typowego czyszczenia i pielęgnacji, szczególnie, gdy wykorzystamy do tego celu odpowiednie środki.

 

Czym jest Interior Dressing?

Takie środki mają nawet swoją własną nazwę. Najczęściej określane są one jako interior dressing, czasem także jako dressing do plastików wewnętrznych czy prościej dressing do wnętrza. Struktura chemiczna takiego produktu daje możliwość pielęgnacji nie tylko plastików, ale wszelkich tworzyw sztucznych we wnętrzu samochodu, także gum czy elementów winylowych.

Pielęgnacja z użyciem dressingów typu K2 Satina nie ogranicza się tu tylko do przywrócenia im pierwotnego wyglądu. Dobry interior dressing ochroni te elementy przed kolejnymi zabrudzeniami czy typowym zużyciem spowodowanym narażeniem na czynniki zewnętrzne. Jest to skutek obecności w nich specjalnych środków antystatycznych, które chronią plastik przed osadzaniem się brudu czy kurzu, a także filtrów UV chroniących tworzywo sztuczne przed degradacją w wyniku nasłonecznienia.

 

 • K2 SATINA BLUEBERRY 770 ML + MIKROFIBRA
  Dressing do kokpitu
 • K2 SATINA SUNSET FRESH 770 ML + MIKROFIBRA
  Dressing do kokpitu
 • K2 SATINA ENERGY FRUIT 770 ML + MIKROFIBRA
  Dressing do kokpitu

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Jak przywrócić oryginalny, matowy wygląd plastiku?

Typowym efektem związanym z zabrudzeniem lub zużyciem elementów plastikowych jest jego połysk. Taki wygląd może się pojawić nie tylko z powodu pojawienia się na plastiku tłuszczu czy innej lepkiej substancji. Problemem w takim przypadku jest nie tylko fakt, że efekt jest na plastiku najczęściej miejscowy, ale i to, że wiele osób ogólnie odchodzi od chęci posiadania lśniącego, błyszczącego wnętrza swojego pojazdu.

 

 

Szczególnie widoczne jest to w samochodach o charakterze sportowym. Ich właściciele często wolą obecność właśnie matowego plastiku lub innego tworzywa sztucznego, a nie lśniącego i dającego efekt luksusu drewna. Właśnie tu warto więc wykorzystać odpowiedni dressing do kokpitu. Przywrócona do pierwotnej postaci matowa, satynowa powierzchnia będzie idealnie komponowała się z rasowym charakterem pojazdu, nie pozostawiając żadnych połyskujących, dających efekt tłustej plamy powłok.

Jeżeli masz wątpliwości co do wyboru środka czyszczącego radzimy zobaczyć artykuł: ,,Jak skutecznie wyczyścić deskę rozdzielczą i plastiki”.

 

 

Jak używać dressingu do wnętrza?

Do tego celu idealnie nadaje się środek ogólnego zastosowania K2 APC, przygotowany właśnie do czyszczenia rozmaitych elementów obecnych we wnętrzu samochodu. Gdy plastiki zostaną wyczyszczone, wystarczy rozpylić dressing na daną powierzchnię lub nanieść go na mikrofibrę, a następnie rozprowadzić. Po wszystkim należy jeszcze przetrzeć element suchą mikrofibrą, i już można cieszyć się z uzyskanego efektu nowego, matowego plastiku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o czyszczeniu dużych zabrudzeń zobacz artykuł: ,,Czyszczenie wnętrza samochodu-jeden środek do wszystkiego”.

 

 

Efekt świeżości nie tylko w oczach

Interior dressing taki, jak K2 Satina pozwala na wzbogacenie nie tylko wyglądu wnętrza samochodu. Dzięki nadaniu mu specjalnego aromatu, prócz warstwy ochronnej taki środek nadaje plastikowi także przyjemny zapach. Dzięki temu rozwiązaniu efekt nowości i świeżości danego elementu zostaje spotęgowany, a praca z nim jest jeszcze przyjemniejsza.

Przykładowo, w przypadku K2 Satina produkt jest oferowany w trzech wersjach: aromatycznym Blueberry, orzeźwiającym Sunset Fresh oraz energetycznym Energy Fruit. Taki wybór pozwala zindywidualizować efekt pracy w zależności od preferowanych gustów i jeszcze bardziej podkreślić dbałość o wnętrze.

 

Interior dressing w wersji PRO

Aby odpowiednio zadbać o elementy z tworzywa sztucznego we wnętrzu samochodu, warto zastosować profesjonalny środek do plastików K2 Satina Pro. W osiągnięciu zadowalającego satynowego efektu pomaga specjalna butelka wyposażona w miarkę i dwufunkcyjny atomizer stream/spray. Dzięki temu można mieć kontrolę nad odpowiednim rozprowadzeniem produktu po plastikowych elementach wewnątrz naszego samochodu.

 

 

Oprócz podstawowych wariantów zapachowych interior dressing K2 Satina Pro występuje również w opcji Fragrance Free. Jest to wersja bezzapachowa, która nie ingeruje w już obecne w samochodzie nuty zapachowe i nie miesza się z nimi.
Interior dressing poza stonowanym, satynowym efektem, jest również doskonałą ochroną przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak promienie UV. To pozwala na dłuższe utrzymanie oryginalnego wyglądu plastików w samochodzie i zapobiega ich degradacji.

 • K2 SATINA PRO 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO ENERGY FRUIT 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO SUNSET FRESH 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO BLUEBERRY 1 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO 5 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO ENERGY FRUIT 5 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO SUNSET FRESH 5 L
  Interior dressing
 • K2 SATINA PRO BLUEBERRY 5 L
  Interior dressing

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Plastik jak nowy

Plastiki mogą nie tylko uzupełniać, ale i wspaniale podkreślać wygląd wnętrza auta. Wystarczy tu okresowa, odpowiednia pielęgnacja z wykorzystaniem specjalnych środków. Dzięki interior dressingom można łatwo uzyskać efekt nowego plastiku i utrzymać świeżość wnętrza swojego samochodu na długi czas.

Ostatnio dodane artykuły

Zabezpieczenie reflektorów po polerowaniu

Jak każde inne, powierzchnie reflektorów są podczas jazdy narażone na najróżniejsze czynniki zewnętrzne. Ich starzenie przynosi jednak skutki o wiele…

1 tydzień temu

Odmrażacz do szyb, czyli skuteczny sposób na zamarznięte szyby w samochodzie

Zamarznięte szyby w samochodzie to dla kierowcy jeden z najczęstszych problemów zimowego poranka, prowadzący do spóźnień w pracy. Obecna na…

2 tygodnie temu

Jak smarować łańcuch w motocyklu terenowym?

Smar do łańcucha motocyklowego jest dobrze znany każdemu motocykliście dbającemu o swój jednoślad. Dzięki smarowi przedłużymy żywotność łańcucha, a przez…

3 tygodnie temu

Zmywacz do hamulców, czyli skuteczne czyszczenie hamulców

W sporcie motorowym można spotkać się z zasadą, że tak naprawdę ważne jest nie to, jak ktoś przyśpiesza, ale jak…

4 tygodnie temu

Jak uzyskać efekt mokrej opony?

Efekt nowego samochodu to cel, do którego dąży większość osób pielęgnujących swoje cztery koła. Aby ten efekt uzyskać, na rynku…

1 miesiąc temu

K2 Roton Pro — prawdziwa krwawa felga, bez grama litości dla brudu!

Czyszczenie i pielęgnacja felg samochodowych to naprawdę, ciężkie zadanie. Na felgach osadza się pył z klocków hamulcowych, brud, kurz, błoto…

2 miesiące temu