Kategorie: Kosmetyka

Jak uzyskać efekt mokrej opony?

Efekt nowego samochodu to cel, do którego dąży większość osób pielęgnujących swoje cztery koła. Aby ten efekt uzyskać, na rynku dostępnych jest mnóstwo środków, nawet tak zaskakujące, jak specjalne zapachy. Co jednak zrobić z częściami, które wskutek swojej funkcji bardzo szybko stracą swój pierwotny wygląd? W przypadku opon tylko z pozoru jest to trudne. Wystarczy wybrać odpowiednie środki.

 

 

Efekt mokrej opony – domowe sposoby

Głównym problemem związanym z oponami jest efekt płowienia powstały w wyniku działania słońca i obecnego na drogach brudu. Nowa, czarna opona szybko traci przez to swój blask i szarzeje, częściowo odzyskując swój pierwotny wygląd dopiero podczas mycia samochodu. Oczywiście, mokra opona nie pozostanie jednak z nami długo, zaraz po myciu wysychając i jeszcze bardziej wyróżniając się przy umytej karoserii.

A więc jak uzyskać efekt mokrej opony o głębokim czarnym kolorze na dłużej? Sposobów jest tu kilka, począwszy od tych domowych. Sens wykorzystania typowych domowych tłuszczów zobaczymy jednak już po pierwszym deszczu. Użycie chemii przeznaczonej do innych celów, na przykład sprayu do włosów czy pasty do butów jest natomiast o tyle zastanawiające, że w podobnych cenach na rynku znajdziemy preparaty przygotowane konkretnie pod pielęgnację i konserwację opony. A efekt uzyskany dzięki nim utrzyma się znacznie dłużej.

 

Czernidło do opon

Podstawowym produktem przygotowanym do pielęgnacji opon jest czernidło do opon. W najprostszym wydaniu jest to środek, za pomocą którego przywracamy oponom pierwotny, czarny kolor. Preparat taki, jak K2 Bono Black kosztuje mniej, niż 10 złotych, a jego dużą zaletą jest możliwość wykorzystania do odnowy nie tylko opon, ale i zewnętrznych gum i czarnych plastików obecnych w wielu samochodach.

Warto przy tym odnotować, że taki produkt często nie tylko pielęgnuje opony, ale i je chroni. W przypadku K2 Bono Black, jego użycie do opon i innych elementów gumowych spowolni proces ich starzenia. Między innymi to wyróżnia czernidła od domowych sposobów na uzyskanie efektu czarnej opony, gdyż te często negatywnie wpływają na trwałość opony.

Przy okazji zastosowania czernidła do opon, warto zatrzymać się przy temacie felg. Więcej o pielęgnacji felg przeczytasz w artykule ,,Polerowanie felg i elementów chromowanych – K2 Aluchrom”.

 

Płyn lub spray do nabłyszczania opon

Kiedy jednak koniecznie chcemy nie tylko uzyskać odpowiedni wygląd opony, ale i ochronić ją przed czynnikami zewnętrznymi, warto pomyśleć nad środkiem do czyszczenia i konserwacji opon (impregnat do opon). Mleczko K2 Bold kosztuje niewiele więcej, niż typowe czernidło, a zakres jego funkcji jest tu o wiele szerszy. Oprócz przywrócenia oponie pierwotnego wyglądu i jej nabłyszczenia środek będzie chronił oponę przed zabrudzeniami, a nawet promieniowaniem UV.

 

 • K2 BOLD 600 ML
  Spray do nabłyszczania i pielęgnacji opon
 • K2 BOLD 700 ML
  Pielęgnuje opony
 • K2 BOLD 5 KG
  Płyn do nabłyszczania opon

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Co ciekawe, środki do czyszczenia i konserwacji są często także łatwiejsze do naniesienia na oponę niż czernidła. Najczęściej występują albo jako spray do opon, albo płynu nanoszonego na oponę. Szczególnie w przypadku sprayów, taki sposób nanoszenia oszczędza nam czas przy uzyskaniu oczekiwanego efektu i konserwacji opony. Dzięki składowi wykorzystującemu specjalne silikony, takie środki są także o wiele trwalsze, przez co efekt dzięki nim uzyskany utrzymuje się o wiele dłużej.

 

Dressing do opon – jeden produkt, wiele zastosowań

Propozycją dla profesjonalistów jest żelowy dressing do opon K2 Sigma Pro. W zależności od metody aplikacji można uzyskać różny efekt. Przy naniesieniu jednej warstwy na oponę, a następnie dotarciu mikrofibrą pozwala uzyskać satynowy efekt opony. Przy naniesieniu dwóch warstw, można uzyskać efekt mokrej opony.
Poza efektem wizualnym dressing do opon sprawdza się doskonale, jako środek do konserwacji opon. Zapewnia on długotrwałą barierę, przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo zabezpiecza on oponę przed matowieniem, starzeniem czy pękaniem.

 

Dlaczego warto dbać o opony?

Opona to jeden z tych elementów samochodu, który ma bezpośredni kontakt z podłożem, po którym się poruszamy. Dlatego też, stan i jakość opon ma znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo. Warstwa hydrofobowa, która utrzymuje się na oponie po użyciu dressingu do opon K2 Sigma, doskonale ją chroni i zabezpiecza przed negatywnymi czynnikami.

 

K2 Sigma Pro – specjalista od efektu mokrej opony i konserwacji opon

Wybór odpowiedniego kosmetyku do opon może stanowić problem, chyba że zdecydujemy się na K2 Sigma Pro. Dressing nabłyszczająco-ochronny do opon posiada on lekko żelową konsystencję, dzięki czemu bezproblemowo dociera do wszelkich głębień, przetłoczeń czy perforacji opony.
Dodatkowo środek ten odznacza się łatwością aplikacji, dzięki specjalnemu „dziubkowi” w butelce, który pozwala wygodnie aplikować środek na aplikator.

 

 • K2 SIGMA PRO 1L
  Dressing nabłyszczająco-ochronny do opon

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Koniecznie sprawdź jak dressing do opon K2 Sigma Pro współgra z czerwoną felgą: ,,K2 Roton Pro – prawdziwa czerwona felga, bez grama litości dla brudu!”.

 

Jak przygotować oponę do nabłyszczania

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z czernidłem, czy też środkiem do mycia i konserwacji, przy użyciu preparatu trzeba pamiętać o jednym. Efektu nie uzyskamy, jeśli zostanie on naniesiony na brudną oponę. Oponę należy więc umyć, dokładnie, ale i rozważnie. Częstym błędem przy myciu opon jest stosowanie nieprzeznaczonych do tego, agresywnych substancji, które zamiast chronić, mogą przyśpieszyć zużycie opony.

Należy więc zapomnieć o różnego rodzaju rozpuszczalnikach i olejach, a do mycia wykorzystać ścierkę lub gąbkę nasączoną szamponem lub APC (w odpowiednim rozcieńczeniu). Po myciu należy poczekać, aż opona będzie całkowicie sucha i gotowa do naniesienia produktu. Przy samym nanoszeniu warto natomiast pamiętać, że produkt nanosi się tylko na rant opony, nigdy na bieżnik.

 

Dla uzyskania najlepszego efektu mokrej opony

Przy standardowo używanej oponie czynność wystarczy przeprowadzić raz. Bardziej zużyta guma będzie wymagała powtórnego naniesienia produktu, po wcześniejszym jej wysuszeniu. W przypadku czernidła, po wysuszeniu należy jeszcze wypolerować daną powierzchnię miękką szmatką, by uzyskać w optymalny efekt.
Warto też pamiętać, że czernidła i środki do czyszczenia opon są środkami przywracającymi oponie jej pierwotny wygląd, a nie stan. Takim środkiem nie odnowimy więc zużytej technicznie opony, której starty bieżnik nie pozwala na dalsze użytkowanie.

Efekt mokrej opony doskonale prezentuje się przy pomalowanych felgach. Więcej dowiesz się z artykułu ,,Malowanie felg gumą w sprayu K2 Color Flex”.

 

Głęboko czarne opony

Przywrócenie oponom pierwotnego, czarnego wyglądu nie jest ani drogie, ani czasochłonne. Wystarczy dobrać do tego odpowiednie środki, które nadadzą jej efekt mokrej, błyszczącej gumy. Dzięki takim produktom jak czernidła K2 Bold, czy dressing K2 Sigma Pro powierzchnia opony będzie również chroniona i wolniej się zużyje, co pozwoli jeszcze dłużej utrzymać elegancki wygląd kół.

Ostatnio dodane artykuły

Nakładanie niewidzialnej wycieraczki K2 VizioPro – instrukcja krok po kroku

Nie wiesz jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę na swoją szybę? Aplikacja K2 VizioPro jest prosta i wykonasz ją…

33 minuty temu

Jak przykleić lub dokleić podsufitkę w samochodzie?

Jak podkleić podsufitkę bez demontażu? Jak przykleić nową podsufitkę w samochodzie? Jak przykleić odklejony kawałek…

5 dni temu

Olej do piły – jaki wybrać? Jaki najlepszy?

Kupiłeś nową piłę łańcuchową lub kosę spalinową do ogródka, zanim jej użyjesz, upewnij się, że…

6 dni temu

Czajniczek do regeneracji reflektorów – jak samodzielnie odnowić zmatowiałe lampy

Jesień i zima to okres, w którym przednie lampy przydają się wyjątkowo często. Typowa szaruga,…

2 tygodnie temu

Poradnik – jak prosto i łatwo odnowić plastiki wewnętrzne w samochodzie?

Znamienita większość auta na polskich drogach to auta używane, sprowadzane najczęściej zza zachodniej granicy. Średnia…

3 miesiące temu

Spalanie stukowe LSPI – jak zapobiec wybuchowi silnika?

Spalanie stukowe to jeden z największych wrogów każdego silnika. Wydawało się, że walka z tym…

3 miesiące temu