Efekt nowego samochodu to cel, do którego dąży większość osób pielęgnujących swoje cztery koła. Aby ten efekt uzyskać, na rynku dostępnych jest mnóstwo środków, nawet tak zaskakujące, jak specjalne zapachy. Co jednak zrobić z częściami, które wskutek swojej funkcji bardzo szybko stracą swój pierwotny wygląd? W przypadku opon tylko z pozoru jest to trudne. Wystarczy wybrać odpowiednie środki, takie jak nabłyszczacz do opon, które pozwolą uzyskać efekt mokrej opony.

Efekt mokrej opony – domowe sposoby

Głównym problemem związanym z oponami jest efekt płowienia powstały w wyniku działania słońca i obecnego na drogach brudu. Nowa, czarna opona szybko traci przez to swój blask i szarzeje, częściowo odzyskując swój pierwotny wygląd dopiero podczas mycia samochodu. Oczywiście, mokra opona nie pozostanie jednak z nami długo, zaraz po myciu wysychając i jeszcze bardziej wyróżniając się przy umytej karoserii.

A więc jak uzyskać efekt mokrej opony o głębokim czarnym kolorze na dłużej? Sposobów jest tu kilka, począwszy od tych domowych. Sens wykorzystania typowych domowych tłuszczów zobaczymy jednak już po pierwszym deszczu. Użycie chemii przeznaczonej do innych celów, na przykład sprayu do włosów czy pasty do butów jest natomiast o tyle zastanawiające, że w podobnych cenach na rynku znajdziemy preparaty przygotowane konkretnie pod pielęgnację i konserwację opony. A efekt uzyskany dzięki nim utrzyma się znacznie dłużej.

 

Efekt mokrej opony K2 Bold

Czernidło do opon

Podstawowym produktem przygotowanym do pielęgnacji opon jest czernidło do opon. W najprostszym wydaniu jest to środek, za pomocą którego przywracamy oponom pierwotny, czarny kolor. Preparat taki, jak K2 Bono Black kosztuje mniej, niż 10 złotych, a jego dużą zaletą jest możliwość wykorzystania do odnowy nie tylko opon, ale i zewnętrznych gum i czarnych plastików obecnych w wielu samochodach.

Warto przy tym odnotować, że taki produkt często nie tylko pielęgnuje opony, ale i je chroni. W przypadku K2 Bono Black, jego użycie do opon i innych elementów gumowych spowolni proces ich starzenia. Między innymi to wyróżnia czernidła od domowych sposobów na uzyskanie efektu czarnej opony, gdyż te często negatywnie wpływają na trwałość opony.

K2 Bold w płynie

Płyn lub spray do nabłyszczania opon

Kiedy jednak koniecznie chcemy nie tylko uzyskać odpowiedni wygląd opony, ale i ochronić ją przed czynnikami zewnętrznymi, warto pomyśleć nad środkiem do czyszczenia i konserwacji opon (impregnat do opon). K2 Bold kosztuje niewiele więcej, niż typowy spray do nabłyszczania i pielęgnacji opon, a zakres jego funkcji jest tu o wiele szerszy. Oprócz przywrócenia oponie pierwotnego wyglądu i jej nabłyszczenia środek będzie chronił oponę przed zabrudzeniami, a nawet promieniowaniem UV.

 

  • K2 BOLD 600 ML
    Spray do nabłyszczania i pielęgnacji opon
  • K2 BOLD 5 KG
    Płyn do nabłyszczania opon

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Co ciekawe, środki do czyszczenia i konserwacji są często także łatwiejsze do naniesienia na oponę niż czernidła. Najczęściej występują albo jako spray do opon, albo płynu nanoszonego na oponę. Szczególnie w przypadku sprayów, taki sposób nanoszenia oszczędza nam czas przy uzyskaniu oczekiwanego efektu i konserwacji opony. Dzięki składowi wykorzystującemu specjalne silikony, takie środki są także o wiele trwalsze, przez co efekt dzięki nim uzyskany utrzymuje się o wiele dłużej.

 

K2 Bold spray to skuteczny nabłyszczacz do opon

Dressing do opon – jeden produkt, wiele zastosowań

Propozycją dla profesjonalistów jest żelowy dressing do opon K2 Sigma Pro. W zależności od metody aplikacji można uzyskać różny efekt. Przy naniesieniu jednej warstwy na oponę, a następnie dotarciu mikrofibrą pozwala uzyskać satynowy efekt opony. Przy naniesieniu dwóch warstw, można uzyskać efekt mokrej opony.
Poza efektem wizualnym dressing do opon sprawdza się doskonale, jako środek do konserwacji opon. Zapewnia on długotrwałą barierę, przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo zabezpiecza on oponę przed matowieniem, starzeniem czy pękaniem.

 

Porównanie bold vs sigma vs sigma pro

Dlaczego warto dbać o opony?

Opona to jeden z tych elementów samochodu, który ma bezpośredni kontakt z podłożem, po którym się poruszamy. Dlatego też, stan i jakość opon ma znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo. Warstwa hydrofobowa, która utrzymuje się na oponie po użyciu dressingu do opon K2 Sigma, doskonale ją chroni i zabezpiecza przed negatywnymi czynnikami.

 

Konserwacja opon z k2 sigma pro

K2 Sigma Pro – specjalista od efektu mokrej opony i konserwacji opon

Wybór odpowiedniego kosmetyku do opon może stanowić problem, chyba że zdecydujemy się na K2 Sigma Pro. Dressing nabłyszczająco-ochronny do opon posiada on lekko żelową konsystencję, dzięki czemu bezproblemowo dociera do wszelkich wgłębień, przetłoczeń czy perforacji opony.
Dodatkowo środek ten odznacza się łatwością aplikacji, dzięki specjalnemu „dziubkowi” w butelce, który pozwala wygodnie aplikować środek na aplikator.

 

  • K2 SIGMA PRO 1L
    Dressing nabłyszczająco-ochronny do opon

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Jak przygotować oponę do nabłyszczania

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z czernidłem, czy też środkiem do mycia i konserwacji, przy użyciu preparatu trzeba pamiętać o jednym. Efektu nie uzyskamy, jeśli zostanie on naniesiony na brudną oponę. Oponę należy więc umyć, dokładnie, ale i rozważnie. Częstym błędem przy myciu opon jest stosowanie nieprzeznaczonych do tego, agresywnych substancji, które zamiast chronić, mogą przyśpieszyć zużycie opony.

Należy więc zapomnieć o różnego rodzaju rozpuszczalnikach i olejach, a do mycia wykorzystać ścierkę lub gąbkę nasączoną szamponem lub APC (w odpowiednim rozcieńczeniu). Po myciu należy poczekać, aż opona będzie całkowicie sucha i gotowa do naniesienia produktu. Przy samym nanoszeniu warto natomiast pamiętać, że produkt nanosi się tylko na rant opony, nigdy na bieżnik.

Dla uzyskania najlepszego efektu mokrej opony

Przy standardowo używanej oponie czynność wystarczy przeprowadzić raz. Bardziej zużyta guma będzie wymagała powtórnego naniesienia produktu, po wcześniejszym jej wysuszeniu. W przypadku czernidła, po wysuszeniu należy jeszcze wypolerować daną powierzchnię miękką szmatką, by uzyskać w optymalny efekt.
Warto też pamiętać, że czernidła i środki do czyszczenia opon są środkami przywracającymi oponie jej pierwotny wygląd, a nie stan. Takim środkiem nie odnowimy więc zużytej technicznie opony, której starty bieżnik nie pozwala na dalsze użytkowanie.

Efekt mokrej opony po użyciu K2 Bold

Głęboko czarne opony

Aby szybko i tanio przywrócić oryginalny, czarny wygląd opon, warto skorzystać z odpowiednich środków, które nadadzą im efekt mokrej, błyszczącej gumy. Wykorzystanie sprayu K2 Bold do nabłyszczania i pielęgnacji opon oraz dressingu K2 Sigma Pro będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim opony nie tylko odzyskają swój pierwotny wygląd, ale również będą chronione przed uszkodzeniami, a co za tym idzie, będą się wolniej zużywać. To pozwoli na dłuższe cieszenie się ich eleganckim wyglądem. Aby ułatwić proces aplikacji dressingu, zaleca się skorzystanie z gąbkowego aplikatora K2.