Nowoczesny samochód to miejsce, gdzie aż roi się od najróżniejszych materiałów. Metale i plastiki, gumy, tapicerki, można je wymieniać bez końca. Trudniejszą od tego jest chyba tylko próba ich wyczyszczenia, biorąc pod uwagę, że każda z tych powierzchni wymaga osobnych produktów. Ale czy na pewno nie ma środka, który pozwalałby wyczyścić każdą z takich powierzchni? Właśnie, że jest! Wystarczy poszukać skrótu APC.

Co to jest APC?

Pod tym trzyliterowym skrótem widnieje hasło All Purpose Cleaner, czyli środek czyszczący wszelakiego przeznaczenia. Wbrew pozorom, cel jego zastosowania jest zadaniem niezwykle trudnym. APC do auta musi skutecznie wyczyścić każdą możliwą powierzchnię w samochodzie, ale bez uszkodzenia jej struktury.

Środki APC różnią się od siebie parametrami. Niektóre mają neutralne PH, natomiast inne zasadowe. Kolejną różnicą jest fakt do jakich zastosowań potrzebujemy dany produkt. Każdy z produktów APC radzi sobie z silnymi i lekkimi zabrudzeniami. Aby lepiej zobrazować różnice należy przyjrzeć się grafice porównawczej.

grafika porównawcza

Środki typu APC do czyszczenia auta należą do najbardziej złożonych substancji czyszczących. Łączą one walory osobnych produktów przeznaczonych do różnych typów materiałów. Dzięki temu, zamiast kupować osobne środki do czyszczenia różnych powierzchni możemy za pomocą jednego środka czyszczącego przywrócić naturalny wygląd i nie pozostawić zbędnego połysku czy nalotu na najróżniejszych powierzchniach w samochodzie.

 

K2 APC oraz Masner perfector black

Do czego stosuje się APC?

A to, jak wiele trudności przynosi mycie nawet podobnych powierzchni, doskonale obrazuje czyszczenie plastików. Jak wyczyścić plastiki w samochodzie to problem wielu użytkowników aut, gdyż nawet na samej desce rozdzielczej można ich spotkać w wielu odsłonach. Właśnie tutaj z pomocą przychodzą APC do plastików, które bez względu na ich typ przywracają im naturalny wygląd i nie pozostawiają nalotu.

Ale K2 APC to nie tylko środek do plastiku. Idealnie nadaje się on zarówno do tworzyw sztucznych, jak i winylu, tapicerki materiałowej, elementów lakierowanych, podsufitek, dywaników, a nawet opon czy komory silnika. K2 APC doskonale nadaje się do czyszczenia wnętrza samochodu. Bez względu na materiał, K2 APC skutecznie wyczyści daną powierzchnię bez obawy o jej uszkodzenie.

Efekt przed i po zastosowaniu K2 APC

Bezpieczny dla różnych powierzchni

A obawy o uszkodzenie to jedne z najczęstszych czynników odciągających właścicieli samochodów od środków APC. Różne powierzchnie, teoretycznie potrzebowałyby przecież produktów o różnej sile działania.
W przypadku K2 APC producent zadbał, by zawarte w nim środki nie uszkodziły poszczególnych powierzchni. Widać to najlepiej po jego neutralnym pH. Cecha ta chroni przed uszkodzeniem zarówno delikatne materiały, jak i ręce myjącego.

 

Bezpieczeństwo i zadowolenie myjącego to zresztą kwestie coraz częściej brane pod uwagę przy tworzeniu środków myjących. W przypadku K2 APC są one widocznie nie tylko poprzez neutralne pH. Bezpieczną i przyjemną pracę z środkiem K2 APC zapewnia także swoim umiejętnie dobranym, świeżym zapachem. Dzięki niemu nie tylko czas po myciu, ale i samego mycia będzie wolny od nieprzyjemności, które dotychczas wiązały się z kontaktami z chemią samochodową. Lubimy dbać o wygląd naszych aut, dlatego również dowiedz się więcej jak dbać bezpiecznie o karoserię.

Czyszczenie drzwi samochodu szczoteczką

Jak rozcieńczać APC

W praktyce jedynym czynnikiem, który w przypadku K2 APC może jeszcze wpłynąć na czyszczone powierzchnie jest sposób użycia środka. Ale i tutaj K2 postarał się, by nawet nieumiejętne przygotowanie produktu nie doprowadziło do uszkodzenia materiału.

Przy typowych zabrudzeniach albo zakurzeniu, wystarczającym jest rozcieńczenie środka ciepłą wodą w stosunku 1:80. Sprawdzi się ono nawet przy myciu delikatnych powierzchni foteli czy materiałowej tapicerki. Taki, lub nieco gęstszy środek możemy przygotować także w przypadku mycia dywaników przy użyciu odkurzacza piorącego albo stosując K2 APC jako produkt mycia wstępnego, który nanosimy i czekamy, aż rozpuści on brud, a następnie spłukujemy.

 

 • K2 APC 1L
  Wszechstronny środek czyszczący, koncentrat
 • K2 APC 5L
  Wszechstronny środek czyszczący, koncentrat
 • K2 PĘDZELEK DETAILINGOWY rozmiar 8
  Delikatny pędzel do detailingu
 • K2 PĘDZELEK DETAILINGOWY rozmiar 16
  Delikatny pędzel do detailingu

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

 

Przy najmocniejszych zabrudzeniach, APC można rozcieńczyć nawet w stosunku 1:10. Wówczas poradzi on sobie nawet z ekstremalnie trudnymi zanieczyszczeniami, które wychodzą daleko poza zakres regularnej pielęgnacji samochodu. Z tego względu K2 APC sprawdza się nie tylko jako produkt do użycia na co dzień, ale i do czyszczenia samochodu długo narażonego na zabrudzenia.

Tak naprawdę problem w stylu „jak skutecznie wyczyścić deskę rozdzielczą” jest więc kwestią indywidualną, w której sugerowane rozcieńczenia są punktem wyjścia rozpoczynającym pracę z środkiem.

 

Efekt zastosowania K2 APC

Jak używać APC?

Nałożenie K2 APC nie wymaga wyrafinowanych urządzeń ani skomplikowanych planów działania. Wystarczy pędzelek lub szczoteczka, którą szorujemy powierzchnię oraz czysta i sucha mikrofibra do przetarcia. Jeśli jednak czas jest dla nas cenny, a powierzchni czyszczonych dość sporo, warto skorzystać z kilku sugestii.

 • K2 APC NEUTRAL PRO 1L
  Uniwersalny środek czyszczący
 • K2 APC STRONG PRO 1L
  Uniwersalny środek czyszczący

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Dobrym pomysłem jest na przykład bonetowanie, czyli napryskiwanie delikatnej warstwy środka na czyszczoną powierzchnię. Sprawdza się ono szczególnie przy powierzchniach foteli i materiałowej tapicerki. Przy nieco mniej delikatnych materiałach K2 APC można natomiast użyć przy wykorzystaniu pneumatycznego pistoletu do prania K2 Perfektor. Praca ta jest prosta choćby ze względu na przygotowanie produktu także pod kątem pracy w pomieszczeniach zamkniętych.

 

Czyszczenie wnętrza samochodu pędzelkiem

Czyszczenie wnętrza samochodu to przyjemność

Samochód, a szczególnie jego wnętrze, to teren pełen najróżniejszych materiałów. Wyczyszczenie go jednym środkiem wydawałoby się niemożliwe. Dzięki multizadaniowym środkom czyszczącym typu APC, nawet to zadanie stało się jednak proste i przyjemne. Odpowiednio rozcieńczony środek o neutralnym pH szybko i skutecznie poradzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami, a jego świeży zapach sprawi, że praca z nim związana będzie przyjemnością.