Aktywna piana do samochodów jest przez wielu kojarzona głównie ze specjalistycznymi myjniami. Wydaje się, że tylko w takich miejscach znajdziemy dedykowaną chemię do mycia wstępnego, która skutecznie poradzi sobie z brudem, a przy tym nie naruszy wosku na lakierze samochodu. Ale czy to prawda? Odpowiedź brzmi: nie! Bezpieczną dla powłok woskowych aktywną pianę dziś może bez problemu kupić każdy miłośnik czystych czterech kółek, a my pokażemy jak ją wykorzystać i dlaczego warto.

Co to jest aktywna piana?

Zadbane, czyste nadwozie było od początku jedną z głównych cech, które świadczyły o właścicielu samochodu. Wiedzą o tym nie tylko posiadacze, ale i producenci aut, którzy w swoich modelach stosują coraz nowocześniejsze lakiery. Niestety, powłoki lakiernicze są narażone nie tylko na skutki samych zabrudzeń, ale i nieumiejętne czyszczenie samochodu przez właściciela. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie właśnie piany aktywne.

Dzięki aktywnej pianie możemy wstępnie oczyścić nadwozie i zmiękczyć zalegający na nim brud, by w kolejnej fazie mycia bez trudu usunąć wszystkie zabrudzenia. Eliminuje to ryzyko uszkodzenia lakieru i powłok naszego auta podczas mycia właściwego.

 • K2 BELA PRO 1 L ENERGY FRUIT
  Aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA PRO 1 L SUNSET FRESH
  Aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA PRO 1 L BLUEBERRY
  Aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA PRO 5 L ENERGY FRUIT
  Aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA PRO 5 L SUNSET FRESH
  Aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA PRO 5 L BLUEBERRY
  Aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA 1L BLUEBERRY
  Pachnąca aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA 1L ENERGY FRUIT
  Pachnąca aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA 1L SUNSET FRESH
  Pachnąca aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA 5L SUNSET FRESH
  Pachnąca aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA 5L ENERGY FRUIT
  Pachnąca aktywna piana o neutralnym pH
 • K2 BELA 5L BLUEBERRY
  Pachnąca aktywna piana o neutralnym pH

Znajdź sklep w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Nawet duże ciśnienie myjki nie zawsze jest w stanie usunąć cały brud z powierzchni nadwozia. A brud pozostały na nadwoziu może nam wyrządzić spore szkody na lakierze. Wystarczy jego odrobina, która wejdzie w gąbkę, szczotkę czy rękawicę użytą do mycia ręcznego, by na lakierze pojawiły się widoczne rysy.

Dzięki zastosowaniu aktywnej piany mocno ograniczamy ryzyko porysowania lakieru. Za jej pomocą najpierw zmiękczymy zalegający na samochodzie brud, a następnie usuniemy go podczas spłukiwania piany. Do zasadniczego mycia pozostanie nam auto bez twardych zanieczyszczeń, przygotowane do użycia gąbki czy szczotki.

Mycie samochodu aktywną pianą K2 Bela

Bezpieczna aktywna piana dla wosków i powłok ochronnych

Nowoczesne  piany aktywne takie, jak K2 Bela, wyróżniają się jednak nie tylko skutecznością działania. Tą można przecież osiągnąć łatwo, wystarczy zastosować bardzo mocne substancje myjące. W takim przypadku równie łatwo jest przesadzić i „wylać dziecko z kąpielą”, tworząc agresywny środek, który sam zmyje wszystko z lakieru, łącznie z powłoką ochronną.

Aktywna piana K2 Bela stworzona została z myślę o powłokach ochronnych, dlatego jej pH jest całkowicie neutralne. Nie ma tu mowy o kwasowości lub zasadowości piany, która groziłaby uszkodzeniem zabezpieczających wosków czy ceramicznych powłok nadwozia. Neutralne pH piany K2 Bela pokazuje, że celem producenta było stworzenie środka zmiękczającego brud, a nie niszczącego wszystko, co stanie na jego drodze.

 

Butelka K2 Bela aktywna piana o neutralnym pH

Aromatyczny zapach sprawia przyjemność z mycia samochodu

Jeszcze jedną cechą wyróżniającą nowoczesną aktywną pianę K2 Bela jest podejście do samego procesu mycia. O ile wiele osób lubi dbać o swój samochód, nawet dla nich mycie auta „intensywnie pachnącymi chemikaliami”, nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Co można było zrobić w tym kierunku? K2 postawiło na to, co często dokucza nam podczas mycia: nieprzyjemny zapach.

Zamiast wyraźnego uczucia, że mamy do czynienia z chemią, K2 Bela umili nam mycie samochodu przyjemnym, świeżym zapachem. I to nie jednym! Do wyboru są tu aż trzy różne nuty zapachowe, spośród których każdy właściciel samochodu znajdzie coś dla siebie. Ta cecha może nie tylko uprzyjemnić, ale wręcz odmienić nasze podejście do mycia samochodu.

 

Mycie samochodu pianownicą

Powstała również wersja dla profesjonalistów K2 Bela Pro, w ekskluzywnych litrowych butelkach z miarką. Koniecznie sprawdź jej działanie w poniższym filmie.

 

Jak stosować aktywną pianę K2 Bela

Podstawową sprawą związaną z pytaniem „jak umyć samochód aktywną pianą” jest przygotowanie samego środka. Zależy ono zarówno od poziomu zabrudzenia auta, jak i od urządzenia, którym będziemy tą pianę aplikować. Tylko odpowiedni koncentrat da nam gęstą, puszystą pianę o właściwościach, które skutecznie zmiękczą brud.

W przypadku pianownic obecnych przy myjkach ciśnieniowych, zalecaną proporcją jest 1:10 do 1:15. Wówczas piana przybiera konsystencję bitej śmietany, a rozcieńczona zostanie wraz z użyciem myjki. Gdy natomiast korzystamy z osobnej pianownicy ręcznej, lepiej już na wstępie uzyskać rzadszą postać piany, swego rodzaju mleka. To da nam więcej roztworu i pozwoli pełniej pokryć nadwozie samochodu.

 

Ważnym podczas użycia aktywnej piany jest również sposób i czas działania. Pianę najlepiej jest nakładać zaczynając od dolnej części nadwozia, gdyż najczęściej to tam gromadzi się szczególnie trudny do usunięcia brud. Po szczelnym pokryciu pianą całego nadwozia należy odczekać kilka minut, by piana zmiękczyła brud, a następnie spłukać pianę wodą pod ciśnieniem i przystąpić do dalszej części mycia.

Mycie samochodu pianownicą z wykorzystaniem aktywnej piany K2 Bela

Z pianą aktywną auto będzie lśniło przez lata

Obawy o uszkodzenie lakieru podczas mycia to już dużo mniejsze zmartwienie. Nawet uporczywy i zaschnięty brud na samochodzie nie musi być już przeszkodą. Wystarczy, że przed typowym, dokładnym myciem auta zastosujemy aktywną pianę, która ten brud zmiękczy i ułatwi jego usunięcie. Przy okazji, mycie stanie się też przyjemnością. Aktywna piana K2 nie naruszy warstwy woskowej na lakierze i nie zniweluje trudu jaki włożyliśmy wcześniej w woskowanie lakieru. Dodatkową nagrodą będzie przyjemny świeży zapach, który towarzyszy całemu procesowi mycia.