Kategorie: Testy

Aktywna piana do silnych zabrudzeń

O myciu auta osobowego napisaliśmy już sporo, wystarczy zerknąć na nasz blog. Tym razem skupmy się na myciu aut dostawczych, które są narzędziem pracy wielu kierowców i regularnie ruszają w trasę. Zabrudzenia na tych autach to całkiem inna kategoria, a także inna kategoria środków używanych do ich usuwania. Jak skutecznie domyć auto dostawcze? Podpowiadamy testując koncentrat K2 Diper


K2 Diper to dwuskładnikowy koncentrat do usuwania najcięższych zabrudzeń, z którymi muszą zmagać się samochody ciężarowe lub dostawcze, jak Mercedes Sprinter z kontenerem, na którym przeprowadzono test.

Wykorzystuje się go zarówno do mycia kabin, naczep, cystern, plandek, podwozi, a nawet posadzek w stacjach obsługi czy warsztatach mechanicznych, bowiem jak napisał jeden z testerów „wszystko jest bezproblemowe, dopóki o to dbamy”.

Zobacz również naszą specjalną aktywną pianę w trzech ciekawych nutach zapachowych: ,,Aktywna piana o neutralnym pH”

Za stosowaniem koncentratu K2 Diper przemawia jego uniwersalność. Produkt bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi rodzajami zabrudzeń typowo drogowych, a więc różnymi typami osadów, błota, itp. Doskonale usuwa tłuste plamy po olejach.

 • K2 DIPER 1 KG
  Dwuskładnikowy środek do usuwania najcięższych zabrudzeń.
 • K2 DIPER 2 KG
 • K2 DIPER 5 kg
  Dwuskładnikowy środek do mycia bezdotykowego
 • K2 DIPER 10 KG
  Dwuskładnikowy środek do mycia bezdotykowego
 • K2 DIPER 25 kg
  płyn do mycia bezdotykowego

Znajdź sklep
w okolicy

Skopiuj i wklej nazwę produktu do wyszukiwarki Google i znajdź w 3 sekundy sklep, który posiada go w swojej ofercie.

Środek może być stosowany w formie aktywnej piany lub oprysku wysoko lub niskociśnieniowego. W formie skoncentrowanej posiada dwie warstwy, ale doskonale się miesza. Użytkownicy udowodnili nawet, że po zastosowaniu środka bez trudu znika z felg osad z klocków hamulcowych. Wystarczyły 2 minuty szczotkowania.

Test

Dzięki testerowi Jakubowi, możemy zobaczyć jak z ciężkimi zabrudzeniami radzi sobie K2 Diper.

„Jak wszyscy dobrze wiemy, na drogach nie brakuje brudu, smoły i innych pyłków. Wszystko jest bezproblemowe, dopóki o to dbamy. Poddany testowi Mercedes Sprinter jest „wołem roboczym”, który od ponad 200 000km nie przeszedł solidnego mycia. Ogólnie rzecz biorąc owiewka i kontener był w stanie AGONALNYM! Jako iż tradycyjne środki do mycia samochodów osobowych nie były w stanie „ruszyć” tego brudu, a na większości myjni, jedynie co można było zrobić, to zrzucenie piasku. Postanowiłem więc spróbować produktu K2 DIPER, co było strzałem w „dziesiątkę” .

Jak rozcieńczać koncentrat K2 Diper ?

Środek nakłada się za pomocą pianownicy doczepianej do myjki ciśnieniowej. Produkt rozcieńczamy w stosunku 1:4 (lecz spokojnie można zrobić słabszy i mocniejszy roztwór, zależnie od stopnia zabrudzenia)

Podczas testu pianę nałożono na cały kontener i kabinę, odczekano 3 minuty, a następnie przeprowadzono delikatne szczotkowanie oraz spłukano całość.

Stosunek w jakim rozcieńczamy K2 Diper z wodą zależny jest od stopnia zabrudzenia oraz rodzaju powierzchni, na jakiej go używamy. Im poważniejsze zabrudzenia, tym zmniejszamy stosunek środka do wody.

Jak użyć koncentratu K2 Diper?

Tradycyjnie – przed użyciem wstrząsnąć. Następnie rozcieńczamy produkt z wodą, zgodnie ze wskazówką z etykiety. Jeżeli używamy K2 Diper z natryskiem rozpylającym, rozcieńczamy od 1:30 do 1:100. Rozpylamy roztwór na suchą powierzchnię i pozostawiamy na 2-3 minuty.

Następnie spłukujemy go przy użyciu natrysku wysokociśnieniowego. W przypadku użycia natrysku wysokociśnieniowego wodnego po rozcieńczeniu czekamy, aż zacznie wypływać piana, po czym przystępujemy do mycia pojazdu, powierzchni itp. Na koniec spłukujemy dużą ilością czystej wody.

„Będąc zafascynowany skutecznością Dipera, postanowiłem sprawdzić, czy jest w stanie zastąpić genialnego ROTONA i jak dla mnie spokojnie daje rade, na felgach, na których był osad z klocków hamulcowych . Wystarczyło delikatne szczotkowanie, które zajęło mi 2 minuty.”

Zobacz także test K2 Active Foam

Odpowiednie warunki

Pamiętajmy, że K2 Diper najlepiej sprawdza się używany w cieniu oraz na chłodnych powierzchniach. Sprawnie powinniśmy też przejść do płukania, aby preparat nie wysechł na nadwoziu.

Szczególnie roztwory produktu o wysokim stężeniu (około 10%) nie powinny pozostawać w kontakcie z aluminium albo stopami lekkimi, aby nie dopuścić do zaplamienia i zmatowienia tych powierzchni.

Zobacz także jak osuszyć auto po umyciu ?

Posumowanie

„Po kilku godzinach testów zdecydowanie polecam ten środek każdemu, kto posiada na czymkolwiek trudne zabrudzenia i nie wie jak się ich pozbyć, dla osób, które szukają uniwersalnego środka również polecam. Cena przyzwoita, więc jak dla mnie jest to jeden z ulubionych środków.”

Ostatnio dodane artykuły

Jak czyścić łańcuch motocyklowy?

Mimo wielu lat łańcuch wciąż pozostaje popularnym sposobem na przeniesienie mocy i momentu napędowego silnika na oś napędową. Obecnie znamy…

1 tydzień temu

Płyn hamulcowy DOT 4 – co musisz o nim wiedzieć?

Gdy mowa o płynach stosowanych w układach samochodowych, najczęściej na myśl przychodzą nam oleje silnikowe czy przekładniowe. Znacznie rzadziej wspomina…

2 tygodnie temu

Klej do gwintów – silne łączenie elementów metalowych

W samochodach czy motocyklach co rusz mamy do czynienia z połączeniem elementów metalowych. Choć z zasady, na trwały montaż elementów…

3 tygodnie temu

Deironizer i krwawa felga – usuwanie zanieczyszczeń metalicznych z felg i lakieru

Czarne plamki na powierzchni felgi. Skutecznie psują wygląd nawet najbardziej atrakcyjnych obręczy. Jak zabrać się do ich usuwania? Jakiego środka…

3 tygodnie temu

Jak usunąć smołę z lakieru i felg?

Wysokie temperatury powietrza i promienie słońca powodują rozgrzanie nawierzchni dróg. Do tego dochodzi jeszcze szereg remontów, prowadzonych latem przez drogowców.…

1 miesiąc temu

Interior dressing, czyli jak pielęgnować plastiki wewnętrzne w samochodzie?

Tworzywa sztuczne – pełno ich we wnętrzu każdego auta. Jedne są uważane za tańsze zamienniki drewna czy chromu, inne znajdują…

1 miesiąc temu