Menu
Witamy w świecie zadbanych samochodówZ nami odmienisz swoje auto Sprawdź. To proste.


Kosmetyki samochodowe - O marce K2

Od momentu powstania w 1991 roku aż do dziś nasza firma nierozerwalnie związana jest z branżą autokosmetyków i szeroko pojętej chemii samochodowej. Motoryzacja jest naszą pasją, dlatego chcemy by dzięki bogatej linii produktów samochody naszych Klientów były zawsze piękne i sprawne jak w chwili, gdy opuszczają salon.

Zaczynaliśmy skromnie, z ofertą składającą się z kilkunastu produktów. Wzrastającemu z roku na rok poziomowi sprzedaży oraz ciągłej ekspansji na nowe obszary kraju towarzyszyło poszerzanie gamy produktów o takie marki, jak: Formula1, Cyclo i Versachem. Zdobyte przez lata doświadczenie i ciągły rozwój doprowadziły do narodzin naszej własnej marki chemii samochodowej – K2.  W ciągu kilku lat asortyment znacznie się poszerzył, i tak w roku 2005 pojawiły się submarki dzielące asortyment na grupy zastosowań: K2PRO – Profesjonalne produkty dla myjni, lakierni i mechaniki pojazdowej, K2TURBO – Płyny chłodnicze i hamulcowe, dodatki do paliw i oleju, K2BOND – Kleje, silikony, produkty do napraw awaryjnych. W roku 2008 dołączyła do nich submarka K2VINCI – Zapachy samochodowe, a asortyment kosmetyków samochodowych zyskał nazwę – K2PERFECT.

Mamy bardzo spójny i jasny obraz rozwoju oraz celów, do których zmierzamy. Pozwala nam to konsekwentnie i świadomie budować pozycję firmy na rynku. Dzisiejszą renomę marki budowaliśmy w oparciu o szeroką paletę produktów spełniających oczekiwania naszych Klientów. Nacisk na bezwzględnie wysoką jakość oraz intensywne działania marketingowe przyniosły wymierne efekty w postaci stale rosnącego zainteresowania ze strony odbiorców.

Tak szeroka oferta produktów wymaga sprawnej dystrybucji, dlatego stale rozbudowujemy jej sieć. Zwiększamy również wolumen krajów, do których eksportujemy nasze produkty, a poziom ich sprzedaży na tamtejszych rynkach wciąż rośnie.  Prowadzimy profesjonalne kampanie reklamowe i organizujemy konkursy, by pozyskiwać nowych i stale zaskakiwać wiernych Klientów.

Ciągły rozwój i ekspansja na nowe rynki zbytu doprowadziły nas do punktu, w którym powstała myśl stworzenia jednej marki, spajającej cały dostępny asortyment prduktów. Tak narodziła się nazwa MELLE, którą przyjęła nasza firma i od maja 2008 roku nosi nazwę MELLE Sp. z o. o.

Dla zapewnienia niezmiennie wysokiej jakości produktów, w 2006 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością ISO 9001:2001. Mając szczególny wzgląd na ochronę środowiska z końcem 2008 roku wdrożyliśmy kolejny System Zarządzania Jakością ISO 14001:2004, który kontroluje bezpieczeństwo i wpływ wytwarzanych produktów na środowisko naturalne.  Porządkują one kwestie w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży chemii oraz kosmetyków samochodowych.

Dowodem na skuteczność działań sprzedażowych prowadzonych nieprzerwanie od kilkunastu lat, zapewniających stały rozwój firmy, jest uhonorowanie firmy  wieloma  prestiżowymi nagrodami. Zarówno one, jak i liczne wyróżnienia w testach przeprowadzanych przez magazyny motoryzacyjne, świadczą o tym, że nasze produkty (głównie kosmetyki samochodowe) są lubiane i doceniane przez samych Klientów. Niezwykle cieszy nas wysoka pozycja naszej firmy na rynku. Doszliśmy do niej drogą ciężkiej, żmudnej pracy i konsekwentnego budowania pozytywnego obrazu marki K2. Uznanie Klientów jest dla nas najsilniejszą motywacją do dalszego działania.